Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

HöstRacet

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 8 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig motorsport 7 7 7 21 1A
2 51 Magnus Wengelin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 7 7 5 19 2A
3 97 Dennis Strömholm Volvo Silverdalen 7 7 7 21 3A
4 56 Kim Larsson Volvo Jungnerligans RC 7 5V 7 19 4A
5 6 Sebastian Flink Saab MK Ran 7 7 5V 19 1B 5A
6 88 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 7 7 5 19 6AS
7 3 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 7 7 5 19 2B
8 45 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 7 4 7 18 3B
9 72 Robert Strömholm Volvo Silverdalens MSK 7 7 5 19 4B
10 105 Rasmus Johansson Opel Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 7 4 7 18 5B
11 73 Felix Karlsson Volvo Vimmerby MS 7 4 7 18 1C 6B
12 4 Alexander Brinkeback Volkswagen Ydre MK 5 7 5 17 1D 2C
13 78 Jörgen Johansson Volkswagen MK Falcon 7 4 7 18 3C
14 80 Stefan Eriksson Volkswagen SMK Trollhättan SJUNTORPS BILTJÄNST AB 7 4 7 18 4C
15 40 Joakim Söderberg Volkswagen MK Falcon 3 7 7 17 5CB
16 46 Johan Svensson Saab Hultsfred MK Hagestigs Motorsport 7 7 4 18 6CB
17 26 Christian Berg Volvo Målilla MK Bilklubb 4 7 5 16 2D
18 17 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 5T 3 7 15 3D
19 14 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 3 5 7 15 4DB
20 10 Christian Karlsson Volkswagen Vimmerby MS 5 5 5 15 5DST
21 13 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 3 7 7 17 6DS
22 16 Emil Hultenius Volvo Jönköpings MK Gullabo Rallydäck 0486-21851 5V 5 5 15
23 2 Robin Mattisson Saab Vimmerby MS Munkahus Racing 4 7 4 15
24 39 Wilmer Westerling Volvo MK Kinda 5 7 3 15
25 31 Robin Eriksson Volvo Vimmerby MS 7 5 3 15
26 63 Peter Fransson Volkswagen Vimmerby MS 5 2 7 14
27 90 Robin Edoff Volvo SMK Motala Bil 5 4 5 14
28 15 Victor Johansson Toyota MK Falcon 5 5 4 14
29 24 Max Mattisson Volvo Vimmerby MS Munkahus Racing 5 5 4 14
30 93 Roger Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage WWW.RACEPAGE.ORG 7 7 0B 14
31 85 Petter Karlsson Saab Tjust MK Hagestigs Motorsport 7 3 3 13
32 96 Mattias Sjögren Saab Tidaholms MK 0S 7 5 12
33 49 Peter Frode Volvo MK Kinda 4 4 4 12
34 70 Oscar Strand Volvo Nässjö MK Åsa-nisses vebo trim 5 5 2 12
35 11 Theo Johansson Saab Vimmerby MS AC Däckservice AB 4T 0S 7 11
36 94 Joel Hult Saab Hästveda Frc Kyrk Motorport 4 2 5 11
37 104 Emil Arvidsson Volvo MK Kinda 2 5 4 11
38 87 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 4 3 4 11
39 5 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 4 4 3 11
40 25 Mattias Damgren Saab Hallsbergs MK 5 5V 1 11
41 23 Joakim Persson Volvo Tidaholms MK 3 0S 7 10
42 22 Patrik Eriksson Saab Nässjö MK Team åsa-nisses vebo trim 2 3 5 10
43 33 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 4 1 5 10
44 50 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 5 0S 5 10
45 71 Jasmine Tates Saab Kalmar MK Hagestigs Motorsport 2 4 4 10
46 1 Katja Frosthed Toyota Vimmerby MS Team Racepage WWW.RACEPAGE.ORG 4 3 3 10
47 18 Adelinn Westerling Volvo MK Kinda 4 3 3 10
48 65 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 3V 5 2 10
49 21 Klas-Åke Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisse vebotrim 5 5 0S 10
50 106 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings Msf 5 5 0B 10
51 29 Mariah Blixth Volvo Målilla MK 3 2 4 9
52 92 Magnus Tates Saab Emådalens MK Hagestigs Motorsport 5V 0E 4 9
53 77 Mats Myrberg Saab Ludvika MS OPUS BILPROVNING 2 4V 3 9
54 107 Casper Johansson Volvo SMK Valdemarsvik Bulk och containerfrakts motorsport team 4 2 3 9
55 27 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 3 4 2 9
56 101 Jerry Karlsson Volvo Eksjö Frc 4 3 2 9
57 83 Håkan Persson Volvo Laxå MK CUSTOM RACING AB 0B 4 4 8
58 100 Balthazar Kristiansson Volvo Älmhults MK Team Rallysaft 2 2 4V 8
59 84 Anders Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 3 1 4 8
60 35 Jesper Hidsjö Volvo MK Kinda 1 4 3 8
61 19 Robin Stjernström Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.racepage.org 2 3 3 8
62 91 Nellie Holmberg Volvo Åtvidabergs MK 3 3 2 8
63 68 Ida Holmberg Saab Östernärkes RMC 4 2 2 8
64 75 Conny Stjernström Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.racepage.org 4 2 2 8
65 7 Rasmus Eriksson Volvo MK Kinda 4 4 0B 8
66 98 Jörgen Van Den Berg Saab SMK Trollhättan 4 4 0B 8
67 79 Madelene Johansson Volvo Målilla MK Bilklubb 3 2 2 7
68 81 Fredrik Lindblom Volvo Ydre MK 3 3 1 7
69 32 Totto Höök Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 2 5 0B 7
70 47 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalen MSK 2 5 0B 7
71 102 Johan Runesson Audi Kalmar MK 2 5 0B 7
72 34 Ramona Krantz Volvo Ydre MK OPUSBILPROVNING.SE 3 4 0B 7
73 41 Fredrik Karlsson Volkswagen Vimmerby MS 5 2 0B 7
74 48 Thomas Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 2 0S 4 6
75 12 Linus Kvist Volvo Lessebo MK 0TB 3 3 6
76 42 Patrik Lund Saab Målilla MK BK 0B 3 3 6
77 66 Kent Mattisson Volkswagen Vimmerby MS Munkahus Racing 0B 3 3 6
78 36 Marie Stjernström Opel Vimmerby MS Team Racepage www.racepage.org 3 1 2 6
79 43 Oskar Karlsson Volvo Vimmerby MS 3 3 0S 6
80 69 Björn Rosdahl Opel Vimmerby MS 4 2 0B 6
81 99 Benny Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 5 1 0B 6
82 108 Alex Brandow Volvo Ljungsbro MK 0B 1 4 5
83 95 Malin Blixth Johansson Volvo Målilla MK Bilklubb 1 2 2 5
84 58 Markus Hansson Volvo Karlskrona AK 2 3 0B 5
85 30 Emma Bergman Murto Volvo Vimmerby MS 2 2 0B 4
86 103 Mateusz Zimniak Volvo Lessebo MK 3 1 0S 4
87 82 Tony Persson Volvo Alingsås MK 0B 3 3
88 52 Emelie Larsson Volvo MK Ran 1 2 3
89 9 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 3 0E 3
90 44 Calle Carlberg Saab Nässjö MK 0B 2 2
91 37 Lukas Friberg Volvo Ydre MK TEAM RALLYSAFT 1 1 2
92 28 Göran Jarnving Volvo Mönsterås MK Team BBG 2 0E 2
93 60 Niklas Johansson Opel Målilla MK 2 0B 2
94 54 Samuel Thörnqvist Saab Vimmerby MS 0B 0SB 0S 0
95 59 Gustav Andersson Volvo Rödeby Eks MS 0B 0E 0
96 64 Ted Holtne Saab Asarums MS Munkahus Racing 0B 0E 0
97 74 Jesper Åberg Volvo Vimmerby MS Åbergs Bil & Mek 0B 0
98 86 Michael Johansson Volvo MK Kinda 0B 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 213 Theo Wernersson Saab KAK MK Hagestig motorsport 7 7 4 18 1A
2 250 Wille Örum-Gad Volvo Lessebo MK 7 7 5 19 2A
3 252 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 7 7 7 21 3A
4 216 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 5 7 7 19 4A
5 242 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 7 4 7 18 5A
6 243 Casper Jansson Saab Rasbo MK 5 7 5 17 1B 6AE
7 236 Eric Jansson Opel Rosendals MK 7 3 7 17 2B
8 244 Jonathan Glad Saab Ljungsbro MK 5 4 7 16 3B
9 224 Tove Magnusson Volvo Oskarshamns RRC 4 7 5 16 4B
10 227 Tobias Andersson Volvo MK Ramunder 7 0S 7 14 1C 5B
11 248 Theo Andersson Volvo MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 3 7 7 17 6BB
12 223 Henrik Köhler Volvo MK Kinda 4 5 5 14 2C
13 234 Felix Skärbring Volvo Jungnerligans RC TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 7 7 2 16 3C
14 254 Malve Westerling Volvo MK Kinda 5 5 5 15 4C
15 228 Arvid Höglund Saab Vara MK 7 0S 5 12 1D 5CT
16 233 Hugo Dahlqvist Saab Vimmerby MS Munkahus Racing 7 4 5 16 6CS
17 215 Benny Strömholm Volvo Silverdalen MSK 3 5 4 12 2D
18 238 Erik Petersson Volvo Eksjö FRC 4 4 4V 12 3D
19 209 Felix Åberg Volvo Vimmerby MS 3 4 5 12 4D
20 208 Alicia Westerling Volvo MK Kinda 4 5 4 13 5D
21 217 Hugo Halldin Saab MK Ramunder 5 5 4 14 6DS
22 212 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 4 5 3 12
23 201 Elliott Karlsson Volvo Emådalens MK 0B 4 7 11
24 220 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS Munkahus Racing 3 4 4 11
25 225 Niklas Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebo trim 5 2 4 11
26 210 Hugo Petersson Volvo Eksjö FRC 4 3 3 10
27 211 Alice Johansson Saab Finspångs MS 3 7 0B 10
28 241 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 5 5 0S 10
29 257 Linus Lennartson Volvo Vimmerby MS 2 4 3 9
30 202 Joline Frode Volvo MK Kinda 2 5 2 9
31 253 Theo Thörnqvist Saab Vimmerby MS 0B 4 4 8
32 235 Albin Park Toyota Eksjö FRC 5 0S 3 8
33 239 Stina Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 3 3 2 8
34 207 Linn Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 4 2 2 8
35 226 Moa Roos Nykvist Volvo Jönköpings MK 3 5 0B 8
36 203 Frida Karlsson Volvo Eksjö FRC 2 2 3 7
37 219 Martin Hammarqvist Volvo Jungnerligans RC 2 2 3 7
38 231 Linnea Johansson Saab Lidköpings MSF 4 0B 3 7
39 218 Joakim Bilfeldt Saab SMK Valdemarsvik 0S 3 2 5
40 206 Robin Larsson Volvo Jungnerligans RC 2 3 5
41 245 Emelie Höök Saab Hällefors MK 4 1 0S 5
42 237 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 5 0S 0B 5
43 247 Julia Hörnander Volvo Tjust MK TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 1 2 1 4
44 221 Jane Krantz Volvo Ydre MK 3 1 0B 4
45 229 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 0S 1 2 3
46 205 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 0B 3V 3
47 256 Nellie Eriksson Volvo MK Kinda 0B 3 3
48 246 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 1 0S 1
49 222 Lovis Jansson Opel Haninge MK 0S 0B 0
50 230 Albin Gunnarsson Volvo Vimmerby MS 0S 0B 0B 0
51 240 Douglas Jarnving Volvo Mönsterås MK Team BBG 0TB 0E 0