Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

CirkusHjelm Söndag

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 44 Tobias Svärd Saab MK Orion 7 7 7 21 1A
2 106 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo Rallydäck 0486-21851 7 7 7 21 2A
3 43 Henke Palm Opel Ilsbo MK Team Palm 5 7 7 19 3A
4 42 Pontus Ny Opel Gnesta MK 7 7 7 21 4AB
5 71 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 7 5 7 19 1B 5AB
6 110 Albin Hysing Opel SMK Dala 7 7 7 21 6AB
7 32 Tobias Hising Saab MSK Hammaren 5 5 7 17 2B
8 8 Mathias Hansson Opel Årjängs MK 7 5 5 17 3B
9 56 Michael Olander Saab MK Team Westom 7 7 5 19 4B
10 47 Oliwer Lundgren Saab MSK Hammaren 5 7 5 17 5BB
11 27 Daniel Svedberg Saab Skepptuna MK 7 4 5 16 1C 6BB
12 108 Thom Wikvist Volvo Laxå MK 2 7 7 16 2C
13 57 Jimmy Svedberg Saab Skepptuna MK 7 2 7 16 3C
14 55 Daniel Hagman Saab Sunnansjö MK 5 4 7 16 4CV
15 29 Tomas Forslöv Fiat Skepptums MK 7 4 5 16 5C
16 94 Tomas Broxe Saab Rasbo MK 5 7 4 16 1D 6CB
17 105 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 7 3 5 15 2D
18 3 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 7 3 5 15 3D
19 88 Hampus Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 4 7 4 15 4DB
20 7 Robert Eriksson Saab MK Speed 5 7 3 15 5DB
21 16 Andreas Israelsson Volkswagen Finnskoga MK 5 7 3 15 6DB
22 1 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 7 5 3 15
23 89 Micke Lernerud Saab Stockholmsbilklubb 7 5 3 15
24 96 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing AB 7 7 1 15
25 21 Dennis Gudmundson Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 0B 7 7 14
26 82 Patrik Albinsson Toyota Fredriksbergsmk 4 3 7 14
27 18 Pontus Sandström Saab MK Orion Franzens åkeri i Västerås 7 0B 7 14
28 19 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 4 5 5 14
29 6 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 5 4 5 14
30 97 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 5 5 4 14
31 101 Stefan Svensson Saab Lidköpings MSF 5 5 4 14
32 111 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 7 4 3 14
33 86 Jens Ask Saab Stockholms BK 3 5 5 13
34 15 Rickard Andersson Saab Eskilstuna MK 5 3 5 13
35 22 Victor Johansson Toyota MK Falcon 5V 4 4 13
36 33 Sebastian Dahl Saab Hästveda FRC 3 4 5 12
37 68 Albert Olivensjö Volvo SMK Hälsinge 3 5 4 12
38 72 Jörgen Adolfsson Toyota SMK Nyköping 4 4 4 12
39 66 Johan Kahlin Datsun Årjängs MK 2 7 3 12
40 104 Fredrik Tietjens Mitsubishi Haninge MK 4 5 3 12
41 60 Tommy Lind Saab SMK Sala 3 7 2 12
42 67 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 4 2 5 11
43 13 Jimmy Hellström Opel Strängnäs AMS 7 0SE 4 11
44 50 Joel Karlsson Opel MK Orion 4 5 2 11
45 11 Daniel Albinsson Toyota Fredriksberg MK 4 7 0E 11
46 78 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 3 0B 7 10
47 93 Mikael Andersson Volvo Östgöta Bsf RH AUTORIKT AB 3 3 4 10
48 85 Henrik Carlsson Saab Finnskoga MK 5 2 3 10
49 99 Magnus Berg Saab Enköpings MK 3 7 0B 10
50 20 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstad FRC BARUM RACING 4 0S 5 9
51 81 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings MSF 1 4 4 9
52 38 Joakim Stenström Saab Torslanda MK 2 3 4 9
53 92 Roland Ehnström Saab Skepptuna MK 2 4 3 9
54 35 Markus Hansson Volvo Karlskrona AK 2 4 3 9
55 41 Andreas Turner Saab Borlänge MK 4 2 3 9
56 34 Philip Reuter Saab MK Team Westom 3 4 2 9
57 4 Jimmy Gudmundson Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 4 5 0SE 9
58 46 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 4 5 0B 9
59 91 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 4 5 0S 9
60 39 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 5 4 9
61 52 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta Team Rävvåla Räjsing 1 0S 7 8
62 28 Steve Grängstedt Saab MK Team Westom 0B 4 4 8
63 98 Benny Friberg Opel Västerås MS 2 2 4 8
64 30 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 3 2 3 8
65 45 Uffe Söderberg Opel Västerås MS 3 5 0B 8
66 69 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 5 3 0B 8
67 114 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 5 3 8
68 76 Stefan Eriksson Volvo Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 1 3 3 7
69 62 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 0S 5 2 7
70 25 Magnus Berg Volvo Eskilstuna MK 2 3 2 7
71 77 Håkan Persson Volvo Laxå MK CUSTOM RACING AB 4 1 2 7
72 10 Magnus Björck Mazda Films MK 0B 7 0B 7
73 37 Jonatan Thunström Saab KAK Motorsport 3 4 7
74 107 Per Isaksson Opel SMK Sala 3 4 0S 7
75 14 Emil Lindstöm Saab Västerås MS 4 3 0B 7
76 63 Peter Blomqvist Volvo Årjängs MK 5 2 0B 7
77 103 Erik Lifvergren Volkswagen Jörns MK 7 0E 7
78 113 Roger Nilsson Volvo Kolsva MS 1 1 4 6
79 58 Jonas Stentäpp Opel Borlänge MK Misty Racing 2 1 3 6
80 40 Peter Sandow Saab Umeå Automobil Klubb 2 2 2 6
81 9 Stefan Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS FOLKRACEFESTIVAL 1 5 0B 6
82 2 Magnus Wengelin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 2 4 6
83 31 Joakim Karlsson Volkswagen Skepptuna MK Jöngren Maskin i Rimbo 3 3 6
84 73 Carl Eriksson Toyota Strängnäs AMS 3 3 0S 6
85 59 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 3 0S 2 5
86 54 Daniel Andersson Volvo Timrå MK Nilsson motorsport 0S 5 0B 5
87 36 Christian Karlsson Volkswagen Vimmerby MS 1 4 0B 5
88 84 Jörgen Stenberg Volvo Norrbottens MS Boden 2 3 0B 5
89 24 Victor Gustafsson Saab SMK Motala Bil 3 2 5
90 49 Jonny Nylin Saab MK Ran 5 0B 5
91 75 Daniel Bergvall Volvo Ragundadalens RC Nilsson motorsport 5 0S 5
92 26 Anders Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 4 0B 4
93 83 Jimmie Åhlén Saab Enköpings MK 4 0B 4
94 95 Albin Källgren Saab Gestrike RT 4 0E 4
95 109 Linus Svensson Saab Lidköpings MSF 4 0B 0B 4
96 53 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 2 1 0B 3
97 70 Nicke Hindsjö Volvo Säffle MK 2 1 3
98 5 Terje Pedersen Opel Kolsva MS 3 0TB 3
99 87 Dennis Eriksson Saab Västerås MS Team järndöd 3 0B 3
100 80 Micke Andersson Saab Kolsva MS 0B 2 2
101 48 Peter Vesslen Volvo SMK Hälsinge Misty Racing 2 0E 2
102 61 Dennis Jansson Opel Grödinge MK 2 0B 2
103 64 Jens Svensson Saab Bohus RC Hagestig motorsport 2 0B 2
104 90 Fredrik Blom Volvo SMK Hälsinge 2 0B 2
105 65 Dennis Olsson Volvo MK Team Westom MKIVRX 1 0B 0E 1
106 79 Victor Windahl Volkswagen Wäxjö MS 1 0B 1
107 12 Pontus Karlsson Opel Rasbo MK 0S 0B 0
108 17 Jim Jansson Opel MK Team Westom NMS Sporting 0S 0E 0E 0
109 23 Magnus Danielsson Volvo Skepptuna MK 0B 0E 0
110 51 Niklas Eriksson Saab MK Speed 0B 0E 0
111 74 Jens Selander Saab SMK Arboga 0B 0E 0
112 100 Mattias Damgren Saab Hallsbergs MK 0B 0E 0
113 102 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 0B 0E 0
114 112 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 0B 0E 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 236 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 0S 7 7 14 1B 1A
2 220 Engla Johansson Saab Finspångs MS 7 7 7 21 2A
3 218 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 7 7 7 21 3A
4 234 Klara Nylin Saab MK Ran 7 7 5 19 4A
5 208 Maria Jansson Saab Grödinge MK 5 7 5 17 5A
6 207 Elin Forslöv Saab SMK Motala 5 5 7 17 6AB
7 225 Elsa Hultenius Saab Jönköpings MK GULLABO RALLYDÄCK 3 3 7 13 1C 2B
8 204 Annica Ericsson Saab SMK Sala 7 0S 7 14 3B
9 205 Johanna Ekelund Volvo Årjängs MK OPUS BILPROVNING 7 5 5 17 4B
10 227 Helena Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Racing 5 7 4 16 5B
11 211 My Adolfsson Saab Haninge MK Hot Rod Hill Racing 7 5 5 17 6BE
12 212 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 5 4 5 14 2C
13 210 Ewelina Göransson Mazda Västra Östergötlands MK 4 5 3 12 3C
14 206 Maria Granfors Opel Eskilstuna MK 5 4 3 12 4C
15 233 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 4 5 4 13 5C
16 203 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 2 5 5 12 6C
17 216 Emma Welin Saab Rasbo MK 2 4 5 11
18 221 Frida Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 5 3 3 11
19 223 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 5 2 11
20 215 Josefina Stigsson Opel Kristianstads FRC BARUM RACING 3 0S 7 10
21 201 Hanna Olsson Saab Fagersta MK 2 4 4 10
22 228 Maria Karlsson Volkswagen Skepptuna MK Jöngren maskin i Rimbo 4 2 4 10
23 219 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 2 4 3 9
24 222 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK Team Berggren Motorsport 0S 4 4 8
25 202 Tova Svensson Saab Lidköpings MSF 3 2 3 8
26 230 Katja Frosthed Toyota Vimmerby MS Team Racepage WWW.RACEPAGE.ORG 4 1 3 8
27 231 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 4 2 2 8
28 217 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 1 7 0B 8
29 209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 5 3 0S 8
30 242 Johanna Svedberg Saab Ljusdals MS Ljusdals Bildelar Motorsport 0B 3 4 7
31 240 Emelie Larsson Volvo MK Ran 2 4 1 7
32 232 Hanna Petersson Saab Bohus RC Hagestigs Motorsport 7 0E 7
33 214 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 2 3 1 6
34 241 Angelica Fredh Volvo Skepptuna MK Opusbilprovning.se 3 3 0B 6
35 237 Nathalie Ellénius Saab Skepptuna MK 4 2 6
36 239 Johanna Gradin Opel SMK Hälsinge 2 0E 3 5
37 238 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 3 2 0E 5
38 235 Caroline Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 0B 0B 4 4
39 224 Sara Söderberg Opel Västerås MS 1 3 0E 4
40 213 Agneta Ramstad Saab Västerås MS Team järndöd 1 2 0E 3
41 226 Melina Toven Saab Kolsva MS 3 0B 3
42 229 Madelene Palm Saab Flens MS Team Palm 3 0E 3