Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

CirkusHjelm Lördag

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 18 Filip Bernström Saab MK Ran 7 7 4 18 1B 1A
2 22 Casper Jansson Saab Rasbo MK 7 7 5 19 2A
3 39 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 7 21 3A
4 29 Robin Olsson Saab Fagersta MK 7 7 7 21 4A
5 60 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 4 7 7V 18 5A
6 20 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 7 7 21 6A
7 11 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 5 5 7 17 2B
8 50 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 0B 7 7 14 1C 3B
9 1 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 4 7 7 18 4B
10 37 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 7 3 7 17 5B
11 2 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 7 7 3 17 6B
12 31 Eric Jansson Opel Rosendals MK 5 5 5 15 2C
13 35 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 7 4 5 16 3C
14 64 Filip Gudmundson Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 7 5 3 15 4C
15 15 Arvid Höglund Saab Vara MK 4 7 4 15 5C
16 13 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 5 4 5 14 1D 6C
17 44 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 5 5 4 14 2D
18 12 Anton Wallberg Saab MK Kopparberg 4 4 5 13 3D
19 49 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS Folkrace Festival 5 4 5 14 4D
20 61 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 5 5 13 5DB
21 56 Jonathan Glad Saab Ljungsbro MK 3 5 5 13 6DE
22 25 Liam Hollén Saab Skepptuna MK 2 3V 7 12
23 48 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 3 4 5 12
24 23 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 3 5 4 12
25 8 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 4 5 3 12
26 5 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 0B 4 7 11
27 65 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 3 4 4 11
28 32 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 3 4 3 10
29 58 Isac Åhman Volvo MK Ran 3 4 3 10
30 28 Thea Hultman Saab Finnskoga MK 4 4 2 10
31 51 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 5 3 2 10
32 4 Cedrik Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 5 5 0B 10
33 43 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 2 2 5 9
34 33 Felix Wallström Volvo SMK Hedemora 3 2 4 9
35 16 Sebastian Roth Saab Stockholmsbilklubb 4 1 4 9
36 53 Natalie Reuter Saab MK Team Westom 1 5 3 9
37 57 Linus Lindström Saab Västerås MS 4 3 2 9
38 10 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 7 0S 2 9
39 41 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 5 3 1 9
40 47 Ida Nylin Saab MK Ran 1 3 4 8
41 9 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 2 2 4 8
42 7 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 2 3 3 8
43 38 Filip Benz Mazda Arlövs MC Team Graneborg 5 3 0E 8
44 21 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 1 2 4 7
45 24 Albin Leandersson Saab Kolsva MS 2 3J 2 7
46 14 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 3 2 2 7
47 42 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 5 2V 0B 7
48 54 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 1 2 3 6
49 45 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 2 1 3 6
50 55 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 2 1 3 6
51 19 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 4 0S 2 6
52 34 Albin Sundin BMW Karlstads MC-Bil 2 2 1 5
53 40 Alexander Renbro Eriksson Volvo Sunnansjö MK 3 1 1 5
54 17 Theo Andersson Volvo MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 2 3 0B 5
55 26 Tobias Bodin Volvo Laxå MK 2 0S 2 4
56 27 Theo Wernersson Saab KAK MK Hagestig motorsport 4 0B 0E 4
57 62 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 1 0B 2 3
58 52 Jonathan Sandin Saab Bohus RC Club 1 0B 0E 1
59 36 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 0E 0E 0

Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 125 Tomas Forslöv Saab Skepptums MK 5 5 7 17 1A
2 119 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 7 5 7 19 2A
3 151 Ricky Turner Saab Borlänge MK 7 7 7 21 3A
4 142 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 5 5 7 17 4A
5 112 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 7 7 7 21 5A
6 141 Per-Erik Larsson Opel Tomelilla MK Team Graneborg 5 7 5 17 1B 6AB
7 132 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 7 4 4 15 2B
8 114 Hans Reuter Saab MK Team Westom 7 7 3 17 3B
9 153 Brian Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 4 4 5 13 1C 4B
10 150 Johnny Berggren Opel Örnsköldsviks MK Team Berggren Motorsport 0S 7 7 14 5B
11 121 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 7 4 4 15 6BB
12 136 Morgan Bjerge Saab MK Team Westom 5 3 5 13 2C
13 106 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 5 5 4 14 3C
14 104 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 7 5 2 14 4CJ
15 147 Magnus Fransson Opel Fjugesta MS 3 7 4 14 5C
16 123 Bo Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 7 7 0S 14 6CE
17 131 Dan Wennerstrand Volvo SMK Eda 4 5 4 13
18 143 Mikael Eriksson Opel MK Speed åk nynäshamns folkracefestival 3 7 3 13
19 120 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 3 4 5 12
20 146 Stephan Sandeberg Saab Botkyrka MK 4 3 5 12
21 145 Reine Gustavsson Opel Hamre MK 4 4 3 11
22 133 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 1 4 5 10
23 108 Joakim Söderberg Opel MK Falcon 4 1 5 10
24 152 Per Ström Opel MSK Hammaren 3 3 4 10
25 135 Jörgen Johansson Volkswagen MK Falcon 5 4 1 10
26 102 Stefan Eriksson Saab SMK Trollhättan SJUNTORPS BILTJÄNST AB 5 5 10
27 129 Göran Hultman Volvo Filipstads MC 5 5 0E 10
28 105 Hans Jonsson Saab Nora MK 2 3 4 9
29 109 Thomas Hagelin Volvo Säffle MC 2 4 3 9
30 139 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 4 3 2 9
31 110 Jarmo Karjalainen Saab SMK Karlskoga 3 2 3 8
32 111 Lennart Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 3 2 3 8
33 140 Fredrik Lidström Volvo Flens MS 3 2 3 8
34 116 Vesa Ollila Saab Bohus RC 0B 0B 7 7
35 107 Kenneth Wiklund Volvo Ljusdals MS 2 3 2 7
36 122 Ingemar Halleröd Volvo Ljungsbro MK 4 1 1 6
37 118 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC Team Graneborg 2 3 0E 5
38 126 Johnny Treseng Volvo Fredriksberg MK 2 2 4
39 127 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUM RACING 4 0S 4
40 128 Peter Larsson Volvo SMK Köping 1 0S 2 3
41 113 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 3 0E 3
42 144 Bo Grolander Saab SMK Trollhättan Edvardssons Maskin 2 0B 2
43 124 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 1 0S 0E 1
44 103 Björn Olsson Alfa Romeo Rasbo MK 0E 0E 0
45 117 Jörgen Adolfsson Opel SMK Nyköping 0B 0E 0
46 137 Christer Gustafsson Saab Östernärkes RMC 0E 0E 0
47 138 Bo Danielsson Volvo SMK Helsingborg 0E 0E 0