Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

AutoexpertenRacet

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 214 Hanna Olsson Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 7 5 5 17 1A
2 231 Natalie Granfors Saab Eskilstuna MK 5 5 7 17 2A
3 230 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC Nowén Motorsport 7 7 7 21 3A
4 221 Stephan Sandeberg Saab Botkyrka MK 4 7 7 18 4AV
5 219 Maria Rullis Lundgren Opel MSK Hammaren 7 4 7 18 5A
6 203 Maria Jansson Saab Grödinge MK Team Rävvåla Räjsing 0B 7 5 12 1C 1B 6A
7 208 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 5 4 5 14 2B
8 227 Terese Vigardt Volvo MK Ran Askersund 4 5 4 13 3B
9 204 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 5 5 4 14 4B
10 206 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 4 7 4 15 5B
11 207 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 5 4 7 16 6BB
12 212 Thomas Widfond Ford Kolsva MS 7 3 0B 10 2C
13 209 Wilma Boberg Opel SMK Motala Bil 1 7V 3V 11 3C
14 205 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 5 2 5 12 4C
15 226 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 4 2 5 11 5CB
16 228 Karolina Lindström Saab Västerås MS 3 5 2 10 6CS
17 220 Jeanette Heed Opel Sunnansjö MK Team rävvåla räjsing 3 2 4 9
18 201 Emma Ny Volvo Gnesta MK 3 3 3V 9
19 225 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 3 4 2 9
20 202 Elin Ullervik Opel Strängnäs AMS 4 3 2 9
21 217 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 2 3 3 8
22 211 Dave Irving Volkswagen Katrineholms MK 1 3 3 7
23 224 Madelene Karlsson Seat Skepptuna MK Jöngren Maskin i Rimbo 3 1 3 7
24 222 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 7 0E 7
25 229 Jimmy Franzen Volvo Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 1 1 4V 6
26 213 Rebecka Hellgren Volvo Sunnansjö MK 2 2 2 6
27 215 Elin Eriksson Volvo Eskilstuna MK 1 1 2 4
28 218 Therese Axelsson Saab MSK Hammaren 2 1 1 4
29 223 Annica Ericsson Saab SMK Sala Team Järndöd 0TB 4 0B 4
30 210 Ida Tinglöv Opel Strängnäs AMS 2 2 0B 4

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 102 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK Nynäs Tak AB 0B 7 7 14 1B 1AV
2 121 Filip Andersson Opel Kolsva MS 7 7 4 18 2A
3 114 Gustav Dynefalk Lindau Volvo Vaxholms MK 4V 5 7 16 3A
4 108 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK DA TRANSPORT AB GRÄNGESBERG 7 7 7 21 4A
5 110 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 5 7 7 19 5AV
6 122 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 5 5 7 17 6AB
7 105 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 4 5 14 2B
8 124 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 2 4 5 11 1C 3B
9 118 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 7 3 5 15 4B
10 131 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 5 5 4 14 5B
11 127 Liam Blomqvist Volvo Säffle MC 7 7 2 16 6BE
12 116 Lucas Ullervik Opel Eskilstuna MK 3 2 5 10 2C
13 130 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 3 4 3 10 3C
14 113 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 4 4 4 12 4CB
15 125 Lucas Karlsson Opel MK Orion 3 4 4 11 5CS
16 104 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 4 5 3 12 6CS
17 126 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 4 3 3 10
18 123 Alexander Larsson Volvo Västerås MS 5 0S 4 9
19 109 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 1 2 5 8
20 106 Hampus Åkerlind Citroen Flens MS 0B 5 3 8
21 111 Emil Lindström Saab Västerås MS 4 0B 3 7
22 132 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 0B 0B 7
23 107 Wilma Larsson Saab Västerås MS 2 3 0B 5
24 120 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 3 0E 3
25 112 Sebastian Roth Saab Stockholms BK 2 0B 0E 2
26 119 Anton Nilsson Saab MK Speed 2 0S 0E 2
27 103 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 0E 0E 0
28 115 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS 0B 0B 0E 0
29 128 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 0B 0B 0B 0
30 129 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 0E 0E 0E 0

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 1 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 7 7 7 21 1A
2 44 Pontus Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri i västerås 7 7 7 21 2A
3 3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 7 7 5 19 3A
4 26 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 7 2 7 16 1B 4A
5 36 Pontus Ny Volvo Gnesta MK 7 7 7 21 5A
6 45 Jens Selander Saab SMK Arboga 7 7 7 21 6A
7 55 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 7 4 7 18 2B
8 37 Albin Hysing Opel SMK Dala 3 7 7 17 3B
9 8 Oliwer Lundgren Saab MSK Hammaren 4 5 7 16 4B
10 23 Erik Larsson Volvo Västerås MS 2 5 7 14 1C 5B
11 2 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 5 7 5 17 6BS
12 41 Uffe Söderberg Volvo Västerås MS 7 4 5 16 2C
13 52 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 5 5 5 15 3CB
14 48 Daniel Blomqvist Opel Säffle MC 7 5 4 16 4CVJB
15 43 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 4 7 4J 15 5CB
16 54 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK Team Smèdäck AB 5V 7 3 15 6CE
17 46 Anton Eriksson Therus Opel MK Team Westom 5 5 4 14
18 50 Karl Karlsson Volvo Eskilstuna MK 3 5 5 13
19 22 Patrik Älgen Lindström Saab Västerås MS 4 4 5 13
20 7 Gustaf Ullervik Opel Eskilstuna MK 5 4 3 12
21 40 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 4 3 4 11
22 47 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 3 5 3 11
23 49 Emil Nähr Volkswagen Eskilstuna MK 5 3 3 11
24 14 Johan Ehrlin Opel Västerås MS 5 4 2 11
25 42 Kimmo Koho Volvo Stockholms BK 5 4 2 11
26 25 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 0ST 5 5 10
27 12 Linus Flink Volvo Stockholms BK 3 2 5 10
28 18 Bosse Loberg Saab SMK Örebro 3 2 5 10
29 4 Rikard Eriksson Saab Kolsva MS 3 3 4 10
30 31 Mikael Andersson Nissan SHRA Lindesberg 4 4 2 10
31 27 Stefan Nilsson Saab MK Speed 5 5 10
32 57 Jörgen Palmquist Volvo Kolsva MS 2 3 4 9
33 53 Joni Leipälä Saab Sunnansjö MK Team rävvåla rajsing 0S 4 4 8
34 59 Stefan Öster Volvo SHRA Lindesberg 3 2 3 8
35 34 Magnus Halvarsson Volvo Jönköping MK Slägganracing 4 3 1 8
36 9 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 4 4 0B 8
37 29 Stefan Hudin Volvo MK Ran 0B 3 4 7
38 58 Patrik Åkerlind Volvo Flen MS 0B 2 4 6
39 21 Johnny Andersson Volvo SMK Linde 2 1 3 6
40 35 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 2 1 3 6
41 19 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 2V 2 2 6
42 17 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 2 3 1 6
43 5 Rasmus Pettersson Saab Flens MS 4 2 0E 6
44 20 Thomas Johansson Saab Enköpings MK 0B 2 3V 5
45 15 Dennis Eriksson Honda Västerås MS Team järndöd 2 3 0B 5
46 10 Robert Malm Opel SHRA Lindesberg 4 1 0E 5
47 51 Gustav Öberg Saab Kolsva MS 1 3 0B 4
48 32 Alexander Lundgren Volkswagen SMK Arboga 3 0E 3
49 33 Jörgen Larsson Saab SMK Hälainge 3 0E 3
50 30 Simon Lundstén Saab Stockholms BK 0E 0E 2 2
51 56 Patrik Smedberg Saab Kolsva MS 1 1 0E 2
52 16 Pontus Åkerberg Volvo MK Speed 1 0B 0B 1
53 24 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 0B 0
54 38 Terje Pedersen Saab Kolsva MS 0E 0