Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Pekka Power Race

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 30 Eddie Larsson Volvo Årjängs MK JUNKWORX 7 7 7 21 1A
2 67 Filip Kardell Saab Ydre MK 7 5 7 19 2A
3 48 Filip Larsson Saab Varbergs MK 7 7 5 19 3A
4 23 Ove Karlsson Opel Vara MK 5 5 7 17 1B 4A
5 28 Pierre Oskarsson Toyota MSK Kvarnvingarna 5 7 7 19 5A
6 46 Petri Häggman Volkswagen Eksjö FRC 7 7 7 21 6AB
7 10 Christian Berg Volvo Målilla MK BK 7 7 5 19 2B
8 25 Leo Ivarsson Saab Kungsbacka MA 7 7 5 19 3B
9 19 Micke Åström Mazda MK Ramunder 5 4 7 16 1C 4B
10 24 Bo Grolander Saab Dals MK Edvardssons Maskin 7 5 5 17 5BB
11 7 Mikael Larsson Saab Kullings MS 7 4 7 18 6BJB
12 16 Emil Fröberg Opel Mariestads MS Nowén Motorsport www.nowenmotorsport.se 7 5 5 17 2C
13 45 Claes Wennberg Volvo Alingsås MK 5 4 5 14 3C
14 22 Christian Karlsson Volvo Vetlanda RRC Team ventilsallad 3 7 4 14 4C
15 43 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK KP usabilar 5 7 4 16 5C
16 3 Björn Damberg Volvo Jönköping 7 7 2 16 6CB
17 17 Kim Bergström Volvo Vetlanda RRC Team Ventilsallad 7 3 4 14
18 21 Pontus Mejving Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 4 7 3 14
19 26 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings MSF 2 7 4 13
20 18 Johan Söderberg Opel MK Falcon 4 5 4 13
21 20 Anders Börjesson BMW Alingsås MK 0S 5 7 12
22 8 Anders Sundström Volvo Vara MK Grästorps Glasmästeri 5 0B 7 12
23 55 Robin Johansson Saab BK Dundret 3 4 5 12
24 61 Emil Johansson Saab Ulricehamns MK 3 4 5 12
25 58 Tomas Svensson Volvo Kinds MK 4 0B 7 11
26 9 Niklas Johansson Volvo Målilla MK Team Åsa nisses vebotrim 4 3 4 11
27 50 Tom Johansson Volvo Alingsås MK 3 5 3 11
28 72 Martin Larsson Saab Ulricehamns MK 5 4 2 11
29 32 Voitto Nevala Volkswagen Botkyrka MK Team Nevala Raicing 0B 5 5 10
30 33 Kari Häggman Volkswagen Eksjö FRC 3 3 4 10
31 71 Oscar Arvidsson Saab Skövde MK 4 3 3 10
32 31 Patrik Dalmans Volvo Målilla MK PF-MOTORSPORT 4 4 2 10
33 68 Sonny Landin Volvo Skillingaryds MK 3 2 4 9
34 11 Hans Olsson Volvo Målilla MK BK 3 3 3 9
35 59 Michael Claesson Volvo Alingsås MK 2 5 2 9
36 66 Erik Berggren Opel Jönköpings MK 4 4 1 9
37 47 Mellet Ottosson Saab Ydre MK 4 5 0S 9
38 15 Johny Abrahamsson Saab Ulricehamns MK 0E 3 5 8
39 64 Filip Evertsson Saab Skövde MK 2 2 4 8
40 56 Lars-Göran Thor Saab Ulricehamns MK Thors Motorsport 4 0B 4 8
41 40 Gustav Martinsson Volvo Orust Bilsportklubb 1 4 3 8
42 52 Kim Åström Volvo MK Ramunder 4 1 3 8
43 54 Jerry Göransson Volvo V:A Östergötlands MK 5 3 0B 8
44 27 Tuomo Hätälä Saab Jönköping MK 1 3 3 7
45 49 Daniel Löwenborg Lund Volvo Nässjö MK Team åsa-nisses vebotrim 3 2 2 7
46 69 Joakim Blansch Saab Skillingaryd MK Hejdu Hejdu Racing 5 0B 2 7
47 38 Conny Welander Volvo Eksjö FRC 2 4 1 7
48 44 Filip Josefsson Ford Fjärås MK 3 0S 3 6
49 51 Ted Martinsson Volvo Orust Bilsportklubb 0B 2 3 5
50 34 Kevin Thor Saab Ulricehamns MK Thors Motorsport 0B 5 0B 5
51 75 Max Hartikka Saab Alingsås MK 3V 2 0B 5
52 13 Henrik Nilsson Saab Jönköpings MK 5 0E 0B 5
53 60 Morgan Segeflo Volvo Eksjö FRC 2 0S 2 4
54 57 Claes Blomander Volvo Eksjö FRC 0B 3V 0E 3
55 36 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 1 2 0B 3
56 70 Claes Hellstrand Opel Ulricehamns MK 2 0E 0E 2
57 5 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 0B 0E 0
58 12 Marcus Karlsson Saab Vara MK 0B 0B 0
59 39 Viktor Kardell Saab Ydre MK 0B 0E 0
60 63 Martin Blomgren Volvo Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 0B 0E 0
61 74 Joakim Fredman Volkswagen Kinds MK 0B 0E 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 213 Veronica Salsten Saab Svedala MK Salsten Racing 7 7 7 21 1A
2 48 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA KM MOTOR 7 7 4 18 2A
3 24 Josefine Asplund Mitsubishi Dals MK 5 7 4 16 3A
4 25 Amanda Johnsson Saab Fjärås MK 7 5V 7 19 4A
5 54 Ewelina Göransson Volvo V:A Östergötlands MK 4 4 5 13 1B 5A
6 9 Emelie Karlsson Volvo Målilla MK Åsa-nisses Vebo Trim 5 7 4 16 6AB
7 229 Emma Jonsson Saab Mariestads MS Nowén motorsport WWW.NOWÉNMOTORSPORT.SE 7 5 3 15 2B
8 208 Marika Svensson Volvo Kinds MK 2 3 7 12 3B
9 31 Anneli Fransson Volvo Målilla MK PF-MOTORSPORT 0S 5 5 10 4B
10 108 Anna Antonsson Toyota Årjängs MK 5 5 5 15 5BTB
11 19 Victoria Blom Mazda MK Ramunder 3V 4 7 14 6BB
12 28 Elinor Oskarsson Toyota MSK Kvarnvingarna 4 3 3 10
13 51 Lisa Martinsson Volvo Orustbilsport Klubb 3 1 5 9
14 75 Josefine Hedén Saab Alingsås MK 4 3 2 9
15 215 Kajsa Blomander Volvo Eksjö FRC PF Motorsport 3 1 4 8
16 219 Nathalie Ulriksen Volvo Bohus Racing Team Smurfarna 3 2 3 8
17 202 Ebba Johansson Saab Skövde MK 2 4 2 8
18 38 Lillemor Welander Volvo Eksjö FRC 1 3 3 7
19 228 Johanna Hedlund Saab Ulricehamns MK Thors Motorsport 4V 2 1 7
20 69 Wilma Kjellqvist Saab Karlsborgs MK 5 2 0B 7
21 221 Malin Blixth Johansson Volvo Målilla MK BK PF Motorsport 2 4 0B 6
22 11 Frida Fransson Volvo Målilla MK BK 0S 1 2 3
23 224 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 2 0B 2

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 102 Emil Larsson Volvo MK Team Westom JUNKWORX 7 7 7 21 1A
2 213 Leo Sandberg Opel Ulricehamns MK 7 7 7 21 2A
3 105 Linus Karlsson Saab Vara MK 5 5 5 15 3A
4 103 Oliver Sundström Saab Vara MK Grästorps Glasmästeri 4 4 7 15 4A
5 106 Abbe Broberg Saab Dals MK 4 5 5 14 5A
6 10 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS M Limits Motorsportprodukter 5 5 0B 10 1B 6A
7 108 Liam Blomqvist Opel Säffle MC 2 7 4 13 2B
8 101 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 3 0B 4 7 3B
9 33 Fanny Asplund Toyota Dals MK 4 3 5 12 4B
10 116 Albin Naumer Volvo Kullings MS 5 4 4 13 5B
11 7 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 7 4 0B 11 6BE
12 114 Elina Nilde Volvo Skene MS 2 2 3 7
13 45 Benjamin Wennberg Volvo Alingsås MK 3 1 3 7
14 50 Thea Johansson Volvo Kullings MS Thea Johansson 1 3 2 6
15 30 Oskar Björk Volvo Säffle MC 2 2 0B 4
16 40 Teres Martinsson Volvo Orust Bilsportklubb 0S 3 0B 3
17 3 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 3 0E 3