Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Folkrace Bogeringen 2021

senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 209 Pontus Mejving Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 7 7 7 21 1A
2 237 Fredrik Rosén Saab MK Trophy 7 7 2 16 1C 1B 2A
3 226 Joakim Stenström Saab Torslanda MK 5 7 7 19 3A
4 248 Stefan Danielsson Saab Varbergs MK 7 7 4 18 4A
5 208 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 7 7 5 19 5A
6 206 Joakim Fredman Volkswagen Kinds MK 7 5 7 19 6A
7 225 Fredrik Johansson Saab Fjärås MK 5 4 7 16 2B
8 247 Mattias Reinholdsson Skoda Varbergs MK 7 5 5 17 3B
9 204 Daniel Klang Peugeot Skövde MK 4 5 7 16 4B
10 227 Oskar Karlsson Volvo Vimmerby MS 7 5 5 17 5B
11 249 Max Hartikka Saab Alingsås MK 5 4 7 16 6BS
12 230 Linda Abrahamsson Saab Ulricehamns MK 3 5 7 15 2C
13 221 Martin Larsson Saab Ulricehamns MK 5 7 4 16 3C
14 215 Eddie Olsson Volvo Orust Bilsportklubb 3 7 5 15 4C
15 211 Björn Damberg Opel Jönköping 3 7 5 15 5C
16 213 Kevin Thor Saab Ulricehamns MK 4 5 5 14 6C
17 239 Peter Andersson Saab Skövde 5 5 4 14
18 202 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK 3 5 5 13
19 240 Erik Berggren Opel Jönköpings Motorklubb 4 3 5V 12
20 222 Joakim Svensson Nissan Fjärås MK 4 0B 7 11
21 232 Martin Blomgren Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 4 3 4 11
22 220 Tobias Johansson Ford Kullings MS 5 3 3 11
23 246 Jörgen Karlsson Saab Ljungby Motorklubb 3 3 4 10
24 201 Oscar Åkerblad Volvo Fjärås MK 3 4 3 10
25 243 Mattias Jonsson Saab Kulings MS 3 4 3 10
26 241 Robin Danielsson Saab Varbergs MK 4 3 3 10
27 251 Oscar Arvidsson Saab Skövde MK 5 3 1 9
28 235 Rickard Carlsson Saab Ulricehamns MK 5 4 0S 9
29 250 Filip Josefsson Volvo Fjärås MK 0S 4 4 8
30 214 Patrik Dalmans Volvo Målilla MK PF Motorsport för barn med canser 2 4 2 8
31 233 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 4 2 2 8
32 203 Jerry Göransson Mazda V:A Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 4 4 0E 8
33 212 Gustav Martinsson Mercedes Orust Bilsportklubb 0B 3 4 7
34 216 Tom Johansson Volvo Alingsås MK 1 2 4 7
35 234 Magnus Samuelsson Saab Skene MS 2 2 3 7
36 207 Dennis Andersson Volvo Vara MK 3 2 2 7
37 217 Filip Larsson Saab Varbergs MK 7 0B 0B 7
38 228 Daniel Josefsson Ford Fjärås MK 1 2 3 6
39 238 Erik Karlsson Volvo Vetlanda Rally Och Racing Club Team bbg 2 1 3 6
40 242 David Ljungberg Volvo Vetlanda RRC 1 3 2 6
41 236 Truls Hermansson-Havzöö Volvo SMK Trollhättan 1 1 3 5
42 231 Göran Axelsson Volvo Ljungby MK 2 2 1 5
43 229 Tim Kvist Volvo Skövde MK 2 2 0B 4
44 210 Jimmy Ung Volvo Falköpings MK 0S 1 2 3
45 219 Ludwig Mann Volvo Mariestad MS 2 2
46 205 Johan Spindel Saab Sotenäs MK 0S 0B 0
47 245 Tony Ohlsson Volkswagen SMK Nyköping 0B 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 306 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 7 7 7 21 1A
2 307 William Abrahamsson Josefsson Saab Ulricehamn 5 5 7 17 2A
3 302 Max Bjerstedt Renault Jönköpings MK BARUM RACING 4 7 5 16 3A
4 305 Gustav Olausson Volvo Fjärås MK 4 4 4 12 4A
5 303 Thea Johansson Volvo Kullings MS 5 4 5 14 5A
6 304 Arvid Hellstrand Opel Ulricehamn 7 5 4 16 6A
7 301 Simon Angbo Volvo Orust Bilsportklubb 0B 0E 0E 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 11 Alice Wass Saab Vara MK 7 7 3 17 1A
2 13 Ewelina Göransson Mazda Västra Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 5 7 7 19 2A
3 8 Linda Björklund Volkswagen Kinds MK Hejdu Hejdu Racing 0B 7 7 14 3A
4 12 Ebba Johansson Saab Skövde MK 7 5 7 19 4A
5 5 Johanna Hedlund Saab Ulricehamns MK 4 4 5 13 5A
6 1 Mariah Blixth Volvo Målilla MK 5 5 5 15 6A
7 10 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 5 4 4 13
8 4 Josefine Hedén Saab Alingsås MK 7 0E 5 12
9 9 Anneli Fransson Volvo Målilla MK PF Motorsport för barn med cancer 4 5 3 12
10 14 Linnea Borg Gustavsson Volvo Skövde MK 3 4 4 11
11 2 Josefine Möller Skoda Varbergs Motorklubb 3 3 4 10
12 3 Matilda Willadsen Nissan Tomelilla MK 4 3 2 9
13 7 Carina Björk Volvo Falköpings MK 2 3 0E 5
14 6 Michelle Nilsson Volvo Vara MK 2 0E 2 4

Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 401 Johan Söderberg Volkswagen Fjärås MK 5 5 7 17 1A
2 402 Joakim Söderberg Opel MK Falckon 5 7 5 17 2A
3 409 Jim Johansson Ford Kullings MS 7 3 7 17 3A
4 406 Kenth Larsson Opel Tibro MK 4 7 2 13 4A
5 404 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 3 5 4 12 5A
6 408 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 7 4 5 16 6AS
7 407 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 4 4 3 11
8 403 Sonny Andersson Saab Fjärås MK 3 0S 4 7
9 405 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 0B 0E 0E 0