Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SvampaFestivalen 2021

Rwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 11 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 0 7 4 4 7 27 1A
2 29 Martin Persson Opel Tomelilla MK 0 7 7 7 2 30 2A
3 25 Max Mattisson Volvo Vimmerby MS 7 5 7 7 7 33 3A
4 2 Mattias Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 5 5 5 5 7 27 4A
5 20 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 7 7 5 7 5 31 5A
6 31 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 7 4 7 0TB 7 25 1B 6AS
7 6 Anton Areskoug Volvo Tomelilla MK 4 5 3 5 7 24 2B
8 37 Jimmy Gudmundson BMW Christianstads RC BARUM RACING 4V 7 4 7 5 27 3B
9 18 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 5 2 7 5 4 23 4B
10 41 Linus Meiers Benz Volvo Arlövs MC Team Graneborg 4 0TB 7 4 5 20 5B
11 3 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 5 0B 5 7 0B 17 1C 6B
12 7 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 0B 4 4 7 3 18 2C
13 32 Emil Carle Mercedes Tomelilla MK 5 7 3 3 18 3C
14 21 Markus Pedersen Volvo Hässleholms MK 4 5 5 4 1 19 4C
15 35 Jan-Erik Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall återvinning 2 4 4 2 5 17 5C
16 5 Jimmy Hörberger Volvo Tomelilla MK Team Magic Racing 3 5 4 4 4 20 6C
17 43 Bernt Schuman Mercedes Tomelilla MK 5 7 0SB 5 0S 17
18 33 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 7 3 5 2 0B 17
19 14 Jesper Magnusson Volvo Team 13 3 3 2 5 3 16
20 23 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 3 4 3 4 14
21 16 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 0E 7 7 0B 0B 14
22 40 Jimmie Ullerholm Volvo Tomelilla MK Skrot & metall återvinning 4 3 0B 2 4 13
23 22 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 2 4 0B 4 3 13
24 28 Ola Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundellsmotorsport 4 5 3 12
25 34 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 5 5 2 12
26 9 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 3 4 0B 0S 4 11
27 27 Joacim Persson Volvo Tomelilla MK 2 0B 3 3 3 11
28 12 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 0B 3 3 5 0 11
29 30 Daniel Krantz Saab SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 4 1 0S 5 10
30 13 Micke Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 1 3V 5 0B 9
31 36 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 0S 2 2 3 0B 7
32 15 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 0B 4 4
33 4 Christian Andersson Volvo Tomelilla MK 0SB 0 0
34 17 Jerry Lennartsson BMW Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 0B 0
35 24 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 0B 0TB 0VB 0B 0
36 38 Patrik Ahlstedt Opel Christianstad Racing Club 0B 0 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
10 Niklas Pettersson Volvo Kristianstads FRC
39 Oscar Hansen BMW Laholm’S MK

Fwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 130 Berne Svensson Opel Tomelilla MK 0 7 3 7 7 31 1A
2 141 Joakim Nilsson Saab Svedala MK 0 7 7 5 7 33 2A
3 101 Filip Gudmundson Toyota Christianstads Racingklubb Barum racing 7 5 7 7 7 33 3AV
4 146 Mattias Hansen Saab Tomelilla MK 7 1V 3 7 7 25 1B 4A
5 117 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 7 7 5V 7 7 33 5AS
6 122 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 3 5 7 7 7 29 6AS
7 121 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 5 5 5 4 4 23 1C 2B
8 108 Robert Hedström Saab Eslövs MK 7 7 5 3 5 27 3B
9 152 Tomas Hansson Volkswagen Tomelilla MK 7 4 5 7 5 28 4B
10 112 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 5 7 7 2 7 28 5B
11 157 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 7 7 7 2 3 26 6B
12 124 Kim Bäckman Toyota Simrishamns MK 7 3 4 7 4 25 2C
13 110 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 5 3 7 5 4 24 3C
14 133 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 3 5V 4 5 5 22 4C
15 155 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 4 4 7 5 5 25 5C
16 142 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 5 7 5V 3 4 24 6CS
17 131 Björn Johnsson Volvo Hässleholms MK 4 3 4 5 5 21
18 147 Anders Åberg Saab Hässleholms MK 3 5 4 4 5 21
19 105 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 3 5 5 3 4 20
20 126 Emil Hörberger Saab Tomelilla MK 4 5 4 4 3V 20
21 115 Marcus Hansson Saab SMK Helsingborg 4 3 4 1 7 19
22 113 Henrik Månsson Opel Tomelilla MK 5 0B 4 5 5 19
23 125 Viktor Andersson Volkswagen Höörs MK 5 7V 7 0B 19
24 149 Kristian Saurow Ford Sjöbo MK 3 2 5 7 1 18
25 119 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 0B 4 3 5 5 17
26 128 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 3 4 3 4 3V 17
27 129 Christian Marott Saab NMKA Danmark 5 3 3 3 3 17
28 120 Hampus Magnusson Opel SMK Helsingborg 2 1 4 5 4 16
29 134 Emil Bäckman Mazda Tomelilla MK 2 2 5 4 3 16
30 137 Robbin Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 4 3 3 3 3 16
31 145 Anton Held Volvo Tomelilla MK 5V 2 1 7 1 16
32 132 Simon Andersson Saab Tmk 5 5 0B 2 2 14
33 156 Niclas Riesbeck Volvo Eslövs MK 4 4 2 3 0B 13
34 123 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 0S 3 2 5 2 12
35 106 Jens Olsson Opel Tomelilla MK 2 4 2 4 0S 12
36 144 Anton Lundström Opel Simrishamns MK 0B 7 3 2 0B 12
37 148 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 3 1 0B 4 3 11
38 150 Stefan Dahl Saab KAK 0B 0B 2 4 4 10
39 127 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 1 3 1 3 2V 10
40 138 Roger Olsson Saab Tomelilla MK 0B 3 4 3 10
41 102 Loke Jänchen Saab Tomelilla MK 0JB 2 7 1 0 10
42 135 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 3 2 2 0B 2 9
43 103 Charlie Svensson Saab Christianstad RC 0S 4 5 0B 9
44 116 Lucas Bäckman Peugeot Tomelilla MK 3 2 4 0B 0 9
45 140 Hans Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 2 2 0B 4 8
46 153 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 0B 5 3 0 8
47 154 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 4 4 0S 0B 8
48 114 Alexander Christensen Ford SMK Helsingborg Barum racing 2 3V 2 0B 7
49 111 Benny Olsson Toyota SMK Helsingborg HAGESTIG MOTORSPORT 4 0B 2 0B 6
50 104 Teddy Johansson Saab Tomelilla MK 0B 4 1 0B 5
51 107 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 4 0B 0 4
52 118 Andre' Olsson Saab Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 0 0
53 151 Fredrik Andersson Volkswagen Helsingborg BARUM RACING 0B 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
109 Timmy Greij Volkswagen Tomelilla MK

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 402 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 7 0B 4 5 7 23 1A
2 417 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 5 5 1 7 4 22 1B 2A
3 401 Isac Nordbeck Saab SMK Helsingborg 0S 5 3 7 7 22 3A
4 420 Hanna Svensson Opel Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 4 7 7 1 7 26 4A
5 409 Anton Persson Volkswagen Tomelilla MK Team magic racing 7 7 7 7 7V 35 5A
6 405 Måns Persson Opel Tomelilla MK 7 3 7 7 2 26 6A
7 408 Zebastian Tunared Toyota Fjärås MK 4 4 5 4 5 22 2B
8 421 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 2 5 4 5 5 21 3B
9 406 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 5 5 7 0S 4 21 4B
10 416 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 5 3 4 4 5 21 5B
11 414 Melvin Bergstedt Saab Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 3 0B 5 5 3 16 1C 6B
12 412 Hugo Verner Saab Asarums MS 7 4 0B 5 2V 18 2C
13 407 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 4 7 0S 4 3 18 3C
14 413 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 2 4 3 3 0B 12 4C
15 411 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 2 2 3 3 5 15 5C
16 403 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 5 2 5 4 4 20 6C
17 422 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 3 2 0VB 2 4 11
18 404 Erik Möller Chrysler Tomelilla MK 0VB 3 2 3 3 11
19 419 Cedrik Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 3 7 0B 0 10
20 418 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 3 0JE 5 0 8
21 415 Elof Andersson Toyota Tomelilla MK 4 0B 0S 0B 0B 4
22 410 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil & Maskin Degeberga AB 0VB 0B 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 601 Terese Lennartsson Mazda Lunds Ac 0 7 4 7 7 32 1A
2 625 Tina Lennartsson BMW Tomelilla MK 7 5 5 5 5 27 2A
3 609 Felicia Bendroth Volvo Tomelilla MK 7 5 5 5 4 26 3A
4 630 Sofie Fors Opel Ljungby MK Team magic racing 4 4 3 7 7 25 4A
5 624 Pernilla Christensson Peugeot Sjöbo MK Team Magic Racing 7 7 7 7 5 33 5A
6 633 Cecillia Adermark Saab Christianstad RC Barum racing 4 7 7 0S 7 25 1B 6A
7 607 Olivia Chronwall Saab Dalby MK 2V 7 0S 5 5 19 1C 2B
8 615 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 3 4 7 7 4 25 3B
9 621 Ann Greij Volvo Tomelilla 4V 4 5 2 7 22 4B
10 603 Hilde Olsson Opel Simrishamns MK 2 7 5 7 3 24 5B
11 631 Josefine Gråberg Opel Kristianstads MK 3 5 5 5 7 25 6B
12 611 Lindha Borg Peugeot Kristianstads FRC 5 4 3 5 17 2C
13 634 Carolin Tillgren Ford Christianstad RC Barum Racing 5 3 4 4 5 21 3CV
14 610 Charlotte Pettersson Opel Kristianstads FRC 7 5 3 4 2 21 4C
15 629 Rebecca Bäckman Ford Simrishamns MK 7 7 7 0B 0B 21 5C
16 619 Sabine Andersson Saab Svedala MK 5 5 4 1 3 18 6C
17 618 Jennifer Wiman Volvo Nybro AC 5 1 0B 7 4 17 0C
18 608 Ann-Margret Svensson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 2 3 3 5 3 16
19 626 Annika Klyft Saab Eslövs MK 4 3 4 5 0B 16
20 632 Monika Jänchen Saab Tomelilla MK 4 5 7 16
21 628 Sara Leise Volvo Eslövs MK Team magic racing 0B 4 4 4 3 15
22 602 Camilla Riesbeck Audi Tomelilla MK 3 4 3 0S 4 14
23 604 Kerstin Persson Benz Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 5 4 0B 3 2 14
24 606 Emelie Persson Opel Svedala MK 3 1 2 4 3 13
25 620 Mari Persson Volvo Christianstad Racing Klubb 2 3 2 4 2 13
26 627 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 5V 7 0B 0 12
27 616 Emelie Toll Peugeot Kristianstads FRC 2 2 3 4 11
28 617 Camilla Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 4 2 0B 4 0S 10
29 623 Alexandra Magnusson Volvo Team 13 3 2 1 2 1 9
30 612 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 3 3 3 0B 9
31 613 Pernilla Riesbeck Volvo Eslövs MK 2 3 0VB 3 0 8
32 605 My Hansson Volkswagen Tomelilla MK 1 2 5V 8
33 622 Karoline Verner Peugeot Asarums MS 0TB 2 2
34 614 Maria Eckhoff Opel SMK Helsingborg Team Rallysaft 0E 0

Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 908 Ronny Bäckman Ford Tomelilla MK 0 5 7 7 7 33 1A
2 901 Mats Olsson Volkswagen Tomelilla MK 7 7 7 7 5 33 2A
3 921 Jimmy Åberg Volvo Karlskrona AK 5 7 3 7 7 29 3A
4 905 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 5 5 5 4 5 24 1B 4A
5 912 Miche Andersson Saab Tomelilla MK 7 7 7 7V 7 35 5A
6 922 Gert Göran Persson Volkswagen Tomelilla MK Team MAGIC RACING 7 4 5 5 5 26 6A
7 919 Michael Jänchen Saab Tomelilla MK 4 5 7 4 4 24 2B
8 924 Nicklas Hansen Toyota Tomelilla MK 5 4 4 4 7 24 3B
9 916 Håkan Eriksson Saab Tomelilla MK 0B 7 4 5 4 20 4B
10 904 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 5 4 4 3 3 19 1C 5B
11 907 Conny Persson Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 3 2 5 5 5 20 6B
12 917 Åke Larsson Saab Christianstads RC 4 3 2 3 2 14 2C
13 913 Bengt Dahl Saab Grimslövs MS 3 3 4 4 4 18 3C
14 903 Patrik Ljung Volvo Tomelilla 2 3 3 2 2 12 4C
15 911 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 3 3 5 5 3 19 5C
16 920 Paul Persson Opel Tomelilla MK 4 4 3 0S 4 15 6C
17 910 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 3 2 3 3 0B 11
18 925 Magnus Olofsson Volvo Kristianstads FRC 1V 2 3 3 9
19 914 Kent Mattisson Volkswagen Vimmerby MS 2 5 2 0B 0 9
20 915 Magnus Nilsson Mazda Svedala Team Magic Racing 4 0B 0 4
21 906 Robert Björklöv Saab Sjöbo MK 0S 2 0 2