Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

HöstRacet

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 10 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK Ingvarssons last & schakt AB 5 7 7 19 1A
2 41 Tomas Hansson Peugeot Tomelilla MK 7 7 7 21 2A
3 14 Lina Ingvarsson Opel Simrishamns MK Ingvarssons last & schakt AB 7 5 7 19 3A
4 39 Andre' Olsson Saab Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 7 7 7 21 4A
5 52 Kristian Gerdtsson Saab Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 7 7 5 19 5AB
6 45 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 5 7 5 17 1B 6AB
7 20 Magnus Nilsson Saab Tomelilla MK 7 5 5 17 2B
8 21 Jonathan Eriksson Honda Tomelilla MK 3 5 4 12 1D 1C 3B
9 46 Stefan Nordin Volvo Simrishamns MK 5 5 7 17 4B
10 26 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 7 7 4 18 5BB
11 12 Christian Andersson Saab Tomelilla MK 2 7 7 16 6BB
12 31 Simon Andersson Saab Tomelilla MK 4 3 7 14 2C
13 3 Fredrik Persson Peugeot Simrishamns MK 4 7 3 14 3C
14 49 Anton Lundström Opel Simrishamns MK 7 5 4 16 4C
15 4 Cecilia Adermark Saab Kristianstads FRC Barum Racing 7 4 3V 14 5C
16 29 Jimmy Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 7 5 4 16 6CB
17 32 Teddy Johansson Volvo Tomelilla MK Team Magic Racing 5 5 0B 10 2D
18 38 Josefina Stigsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 0S 4 5 9 3D
19 2 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 0S 4 7 11 4D
20 50 Miche Andersson Saab Tomelilla MK 5 4 2 11 5DB
21 55 Timmy Greij Ford Tomelilla MK 5 3 5 13 6DB
22 44 Christian Maroott Saab NMKA Danmark 4V 5 4 13
23 51 Anton Areskoug Volvo Tomelilla MK 4 7 2 13
24 47 Mats Olsson Peugeot Tomelilla MK 4 3 5 12
25 58 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 4 3 5 12
26 7 Charlie Svensson Saab Christianstad RC 5 3 4 12
27 60 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK Ingvarssons last & schakt AB 4 4 3 11
28 30 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 7 1 3 11
29 18 Philip Olsson BMW Tomelilla MK 2 3 5 10
30 15 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 3 4 3 10
31 56 Paul Åberg Opel SMK Helsingborg Team rallysaft 5 2 3 10
32 25 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 4 5 1 10
33 54 Dennis Björklöv Saab Sjöbo MK 3 4 2 9
34 17 Sonni Andersen Opel 040 3 0E 5 8
35 13 Tobias Jönsson Volvo SMK Helsingborg 0S 4 4 8
36 37 Emil Carle Mercedes Tomelilla MK 3 1 4 8
37 11 Pontus Haak Volvo Hästveda FRC 4 0TB 4 8
38 53 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 5 0S 3 8
39 22 Caroline Tillgren Ford Kristianstads FRC Barum Racing 2V 4 2 8
40 42 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 3 3 2 8
41 57 Joakim Nilsson Saab Svedala MK 0S 0STB 7 7
42 43 Eddie Persson Volvo Eslövs MK 2 3 2 7
43 19 Mikael Andersson Saab Tomelilla MK 3 2 0B 5
44 48 Lennart Bergstedt Saab Kristianstads FRC Pf motorsport lenhovda 5 0B 0B 5
45 28 Rasmus Sörliden BMW Kristianstads FRC Barum Racing 1 0TB 3V 4
46 16 Conny Persson Saab Arlövs MC Team Graneborg 2 2 0B 4
47 59 Frank Pedersen Opel Nmka 2 2 0TB 4
48 8 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 4 0S 0S 4
49 27 Lars Andersson Saab Dalby MK 3 0E 3
50 40 Roger Olsson Saab Tomelilla MK Team Hansen & Olsson 3 0TB 0B 3
51 1 Joacim Persson Volvo Tomelilla MK 0S 1 0B 1
52 23 Kim Guldborg Volkswagen Nmka 0B 0B 0E 0
53 24 Sammy Andersson Opel Osby MK Barum Racing 0E 0
54 33 Andreas Areskoug Volvo Tomelilla MK 0E 0
55 35 Erik Holst BMW Hyllinge MS 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 305 Filip Gudmundson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 7 7 4 18 1A
2 311 Filip Benz Mazda Arlövs MC Team Graneborg 5 5 5 15 2A
3 321 Elof Andersson Toyota Tomelilla MK 5 4 3 12 1B 3A
4 306 Loke Jänchen Saab Tomelilla MK 7 7 5 19 4AB
5 310 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 7 21 5AB
6 303 Alexander Christensen Opel Sjöbo MK Barum Racing 5 5 7 17 6AB
7 313 Anton Held Volvo Tomelilla MK 3 4 7 14 2B
8 319 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 4 2 4 10 3B
9 301 Victor Wöllecke Saab Nybro AC 4 1 5 10 4BB
10 320 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 3 3 5V 11 5BB
11 315 Moltas Olofsson Saab Asarums MS 0B 7 7 14 6BJB
12 312 Filippa Björklöv Saab Sjöbo MK 3 4 3 10
13 308 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 4 3 3 10
14 309 Måns Persson Opel Tomelilla MK 4 5 1 10
15 324 Tindra Hansson Mazda SMK Helsingborg 2 3 4 9
16 304 Emelie Toll Volvo Kristianstads FRC 5 2 2 9
17 314 Hugo Bergstedt Saab Kristianstads FRC Pf motorsport lenhovda 0E 4 4 8
18 317 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg Barum Racing 3 2 3 8
19 316 Hugo Verner Saab Asarums MS Munkahus Racing 0B 5 2 7
20 323 Leo Wallman Ford Kristianstads FRC Barum Racing 2 3 2 7
21 325 Elof Persson Saab Grimslövs MS Barum Racing 7 0E 7
22 322 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 2 2 2 6
23 302 Cedrik Nilsson Subaru Kristianstads FRC Team Graneborg 0B 0E 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 431 Felicia Bendroth Volvo Tomelilla MK 7 5 4 16 1A
2 437 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 4 4 5 13 2A
3 433 Sabine Andersson Saab Svedala MK 4 4 5 13 3A
4 434 Emma Olsson Ford Tomelilla MK 3 7 4 14 4AB
5 438 My Hansson Peugeot Tomelilla MK 5 0B 7 12 5AB
6 439 Monika Ovesson Saab Tomelilla MK 2 7 7 16 6AE
7 432 Karoline Verner Saab Asarums MS 7 5 0E 12
8 440 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC Team Graneborg 5 3 3 11
9 435 Charlotte Pettersson Opel Kristianstads FRC 3 3 0B 6