Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Höstracet 2021

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 8 Lucas Bäckman Peugeot Tomelilla MK 7 7 5 19 1A
2 16 Martin Persson Opel Tomelilla MK 7 7 7 21 2A
3 31 Freddy Malmberg Mazda Ljungby MK Team magic racing 5 2 7 14 1C 1B 3A
4 23 Anton Held Volvo Tomelilla MK 7 7 5 19 4A
5 1 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 4 7 7 18 5A
6 47 Miche Andersson Saab Tomelilla MK 7 7 7 21 6A
7 50 Mats Olsson Opel Tomelilla MK 7 4 7 18 2B
8 29 Mattias Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 7 7 4 18 3B
9 22 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 7 7 4 18 4BV
10 37 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 7 5 5 17 5B
11 56 Magnus Nilsson Saab Tomelilla MK 5 5 7 17 6B
12 55 Alexander Jeppsson Saab Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 5 4 7 16 2CV
13 35 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 5 4 5 14 3C
14 30 Charlie Svensson Saab Christianstad RC 7 7 3 17 4C
15 28 Philip Olsson BMW Tomelilla MK 4 5 5 14 5C
16 48 Markus Hansson Volvo Karlskrona AK 5 5 5 15 6C
17 14 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 3 5 5 13
18 2 Joacim Persson Datsun Tomelilla MK 3 2 7 12
19 17 Magnus Nilsson Opel Svedala Team Magic Racing 2 5 5 12
20 13 Sonni Andersen Ford Nmka 5 7 0S 12
21 32 Mikael Olsson BMW Tomelilla MK 3 4 4 11
22 49 Fabian Claëson Audi Hästveda FRC 4 3 4 11
23 46 Anton Areskoug Dodge Tomelilla MK 7 4 0B 11
24 40 Andre' Olsson Saab Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 3 0B 7 10
25 24 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 5 3V 2 10
26 53 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5 3 2 10
27 39 Conny Persson Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 3 7 0B 10
28 27 Jan Brodén Opel Hästveda FRC 4 0TB 5 9
29 18 Kristian Saurow Ford Sjöbo MK 0S 5 4 9
30 25 Martin Larsson Saab Tomelilla MK 0S 5 4 9
31 11 Marcus Berg Volvo Robertsfors MS 3 2 4 9
32 38 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 3 2 4 9
33 15 Jan-Erik Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall återvinning 2 4 3 9
34 33 Bernt Schuman Mercedes Tomelilla MK 3 4 2 9
35 3 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 4 5 0S 9
36 36 Tony Persson Opel Simrishamns MK 4 5 0B 9
37 12 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 2 3 3 8
38 26 Joakim Haak Opel Hästveda FRC 4 4 0B 8
39 7 Pontus Berg Volvo SMK Örkelljunga 0B 3 4 7
40 4 Hampus Magnusson Opel SMK Helsingborg 1 4 2 7
41 51 Kristian Nilsson Volvo SMK Helsingborg 2 3 2 7
42 34 Timmy Greij Ford Tomelilla MK 4 3 0E 7
43 57 Joakim Nilsson Saab Svedala MK 5 2 0E 7
44 44 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 2 0S 3 5
45 6 Anton Lundström Opel Simrishamns MK 5 0B 5
46 59 Casper Wallin Volvo Tomelilla MK 0B 1 3 4
47 19 Frank Pedersen Opel Nmka 1 3 4
48 5 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 4 0B 4
49 41 Gert Göran Persson Volkswagen Tomelilla MK Team MAGIC RACING 4 0B 0E 4
50 43 Kim Guldborg Alfa Romeo Nmka 0TB 0E 3 3
51 58 Kim Bäckman Ford Simrishamns MK 3 0B 0E 3
52 21 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 3 0B 0E 3
53 10 Mikael Jönsson Volkswagen Kristianstads FRC 2 0B 2
54 20 Stefan Persson Volvo SMK Helsingborg 2 0B 0E 2
55 42 Emil Bäckman Peugeot Tomelilla MK 0B 0E 0E 0
56 45 Henrik Friberg Peugeot Hästveda FRC Bosses Färg i Kristianstad 0B 0E 0E 0
57 52 Kristian Zichau Volkswagen Nmka 0E 0E 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 307 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 7 21 1A
2 304 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 0TB 5 5 10 1B 2A
3 308 Måns Persson Opel Tomelilla MK 7 4 5 16 3A
4 305 Erik Möller Opel Tomelilla MK 3 3 7 13 4A
5 310 Sebastian Claëson Audi Hästveda FRC 3 5 3 11 5A
6 302 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 5 7 0B 12 6A
7 306 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 2 0E 4 6 2B
8 309 Erik Hultgren Volvo Dalby MK 1 4 2 7 3B
9 301 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 4 1 3 8 4B
10 312 Anton Persson Opel Tomelilla MK Team magic racing 5 0E 4 9 5B
11 303 Melvin Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 4 2 0B 6 6B
12 311 Maja Karlsson Volvo Målilla MK 0E 0E 0E 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 416 Sofie Fors Toyota Ljungby MK Team magic racing 7 7 7 21 1A
2 402 Sabine Andersson Saab Svedala MK 7 7 1 15 2A
3 407 Tanja Andersen Ford Nmka 4 4 7 15 3A
4 410 Charlotte Pettersson Opel Kristianstads FRC 3 2 4 9 1B 4A
5 406 Ann Greij Volvo Tomelilla 7 4 5 16 5A
6 408 My Henriksson Saab Asarums MS 3V 7 5 15 6AS
7 405 Lindha Borg Peugeot Kristianstads FRC 5 5 2 12 2B
8 413 Monika Jänchen Saab Tomelilla MK 5 0E 7 12 3B
9 414 Annika Areskoug Citroen Tomelilla MK 4 5 3 12 4B
10 403 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 2 3V 4 9 5B
11 411 Rebecca Bäckman Ford Simrishamns MK 5 5 0B 10 6B
12 404 Ann-Margret Svensson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 4 1V 4 9
13 418 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 1 4 3V 8
14 409 Filippa Björklöv Saab Sjöbo MK 3 3 0B 6
15 401 Felicia Bendroth Volvo Tomelilla MK 0S 0B 5 5
16 419 Pernilla Christensson Volvo Sjöbo MK Team Magic Racing 2 3 0E 5
17 415 Matilda Willadsen Nissan Tomelilla MK 2 0E 2 4
18 412 Dea Bäckman Toyota Simrishamns MK 1 2 0B 3