Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

KvällsTrollet

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 22 Terje Pedersen Saab Kolsva MK 7 7 7 21 1A
2 3 Kristian Vainikainen Toyota Eskilstuna MK Team Smèdäck AB 5 7 5 17 1B 2A
3 19 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 7 7 5 19 3A
4 32 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 5 7 7 19 4A
5 17 Robin Tenselius Saab Linköpings MS 3 7 7 17 5A
6 29 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 7 7 4 18 6A
7 8 Natalie Granfors Saab Eskilstuna EMK 4 7 4V 15 2B
8 5 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 4 5 7 16 3B
9 23 Sebastian Ottosson Saab Skepptuna MK 4 4 4 12 1C 4BB
10 30 Patric Björling Saab Katrineholms MK 3 5 7 15 5BS
11 12 Joakim Holmberg Volvo Eskilstuna MK 7 4 5 16 6BE
12 20 Jan-Erik Rydell Volvo Finspångs MS 5 5 2 12 2CJ
13 37 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 5V 0B 7 12 3CB
14 34 Tomas Forslöv Saab Skepptuna MK 3 4 5 12 4CB
15 11 Jacob Hillner Volvo Östernärkes RMC 7 4 3 14 5CB
16 16 Thomas Söderlund Saab MK Orion 7 5 3 15 6CE
17 13 Elin Ullervik Ford Strängnäs AMS 3 3 5 11
18 28 Marcus Åhman Volvo MK Ran Askersund 4V 3V 4 11
19 41 Robin Norling Saab SMK Nyköping 5 3 3 11
20 10 Jonas Sjöman Honda Flens MS 2 4 4 10
21 33 Mikael Johansson Volvo SMK Arboga 5 5 0B 10
22 1 Niklas Nydén Volvo Kolsva MS 7 3 0E 10
23 42 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 0B 4 5 9
24 24 Robert Andersson Volvo Örebro Racing Club White stripes racing team 1T 5 3 9
25 36 Anders Norberg Saab Flens MS 3 5V 0B 8
26 25 Thomas Karlsson Saab Linköpings MS 3 4 0S 7
27 9 Andreas Norberg Volvo Flens MS 4 3 0S 7
28 27 Marcus Karlsson Volvo SMK Nyköping 2 2 2 6
29 21 Patrik Åkerlind Volvo Flen MS 2 3 0B 5
30 35 Joel Bachmann Volvo Finspång,S MS 5V 0E 5
31 39 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 0B 0B 4 4
32 15 Rasmus Pettersson Volvo Flens MS 4 0B 4
33 26 Jimmy Kullander Audi Finspångs MS 4 0B 4
34 31 Fredric Lindström Volvo Finspångs MS 0S 3 0E 3
35 2 Bo Gustafsson Volvo Björkviks MC 3 0E 3
36 6 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 2 2
37 7 Björn Tornell Saab SMK Vingåker 2 0E 2
38 14 Victor Ullervik Volkswagen Eskilstuna MK 2 0B 0E 2
39 18 Tobias Alsing Opel MSK Hammaren 0B 0E 0B 0
40 38 Emil Eklöf Saab SMK Vingåker Petterssons Service 0VB 0B 0B 0
41 40 Micke Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 0B 0E 0
42 4 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 0S 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 104 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 7 7 21 1A
2 112 Carl Eriksson Toyota Strängnäs AMS 5 5 7 17 2A
3 101 Lucas Carlsson Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 7 7 5 19 3A
4 106 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 5 4 4V 13 4AV
5 107 Gustav Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 7V 7 7 21 5A
6 108 Lukas Thor Ford Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB, Örebro 5 5 5 15 6AB
7 110 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 4V 3 5 12
8 114 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 4 4 4 12
9 105 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 0S 5 4 9
10 111 Leo Bergqvist Opel Hallsbergs MK 3 3 3 9
11 102 Madicken Swärd Toyota Kmk Katrineholms Motorklubb madicken Swärd 3 4 2 9
12 109 Jonatan Sjöstedt Volvo SMK Vingåker 2 3 3 8
13 113 Anton Wallberg Saab MK Kopparberg 4 0S 0B 4
14 103 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 0B 0E 2 2

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 210 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 7 7 7 21 1A
2 201 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 5 7 5 17 2A
3 206 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 3 7 4 14 3A
4 216 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 0E 4 5 9 1B 4A
5 212 Lasse Eriksson Volvo Hallsbergs MK 7 5V 7 19 5A
6 205 Bosse Loberg Saab SMK Örebro 4 4 5 13 6A
7 215 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 5 5 3 13 2B
8 203 Sofie Söder Saab Östernärkes RMC Ekströms bygg örebro 4 5 4 13 3B
9 207 Jarmo Karjalainen Saab SMK Karlskoga 3 3 3 9 4B
10 214 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 4 3 3 10 5B
11 217 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 2 3 4 9 6B
12 218 Nadia Berntsson Volvo Linköpings MS 7 1 0E 8
13 213 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC Nowén Motorsport 0S 0S 7 7
14 211 Jonna Olsson Saab SMK Vingåker MaxSport Sweden 2 4 0E 6
15 204 Per Ström Opel MSK Hammaren 3 0J 2 5
16 208 Maria Johansson Volvo SMK Arboga 5 0E 5
17 202 Malvina Langetoft Opel Katrineholms MK 1 2 0E 3
18 209 Erica Eklöf Saab SMK Vingåker Petterssons Service 2 1 3