Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Kvällstävling

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 2 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 7 5 7 19 1A
2 10 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 7 7 5 19 2A
3 35 Filip Edstein Volvo Strängnäs AMS 5 5 7 17 3A
4 9 Pontus Sandström Saab Mk Orion Franzenz åkeri i Västerås 5 5 7 17 4A
5 33 Jens Selander Saab SMK Arboga 4 4 7 15 1B 5A
6 7 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK 7 7 3 17 6AS
7 14 Dennis Kallin Saab Sunnansjö 4 7 5 16 2B
8 30 Ronnie Bergkvist Saab Vara MK 0S 7 5 12 1C 3B
9 3 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 7 7 0B 14 4B
10 6 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 7 4 4 15 5B
11 13 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 2 7 4 13 6BB
12 20 Frank Jacobsson Saab Vara MK 4 5 3 12 2C
13 29 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 5 5 2 12 3C
14 27 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 3 5 4 12 4C
15 18 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 5V 4 4 13 5C
16 12 Jimmy Hellström Opel Strängnäs AMS 7 5 12 6CE
17 17 Carl Eriksson Mazda Strängnäs AMS 3 0B 7 10
18 39 Anna Antonsson Volvo Årjängs motorklubb 1 4 5 10
19 8 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 5 0S 5 10
20 4 Jacob Hillner Saab Östernärkes RMC 4 4 2 10
21 32 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 2 3 4 9
22 19 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 2 4 3 9
23 34 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 0B 7 2 9
24 11 Emma Ny Saab Gnesta MK 3 2 3 8
25 25 Pontus Ny Opel Gnesta MK 7 1 0B 8
26 23 Jennifer Brangenfeldt Volkswagen MK Ramunder 3 3 0E 6
27 41 Engla Johansson Saab Finspångs MS 4 2 6
28 37 Lars-Göran Fritz Saab Östernärkes Radio Motor Clubb 0B 2 3 5
29 21 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 5 0B 5
30 24 Tommy Östlund Saab Hallsbergs MK 5 0E 5
31 40 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 2 0B 2 4
32 26 Jennica Gustafsson Saab Östernärkes RMC 1 3 4
33 28 Niklas Eriksson Saab MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival. 4 0B 4
34 16 Rasmus Pettersson Volkswagen Flens MS 4 4
35 38 Henke Palm Opel Ilsbo MK Team Palm 0B 3 0B 3
36 31 Patrik Pettersson Saab Ydre MK 0S 3 0B 3
37 1 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 3 3
38 5 Patric Björling Saab Katrineholms MK 2T 0E 2
39 36 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 0B 0
40 15 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 0B 0
41 22 Robin Johansson Saab MK Scandia 0B 0B 0
42 42 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 0S 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 81 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 7 7 5V 19 1A
2 86 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 7 5 7 19 2A
3 69 Tobias Andersson Volvo MK Ramunder 7 7 4 18 3A
4 61 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 4 5 4 13 1B 4A
5 90 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 5 7 7 19 5AB
6 77 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 7 5 5 17 6AB
7 70 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 3 3 7 13 2B
8 91 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 2 3 7 12 3BV
9 73 Victor Nyströmer Peugeot Fjugesta MS 5 0B 7 12 4B
10 75 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 7 7 0S 14 5BE
11 80 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 3 4 5 12 6BE
12 66 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 2 7 3 12
13 67 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 5 4 3 12
14 71 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 5V 1 5 11
15 72 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 2 3 5 10
16 74 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 0B 4 9
17 84 Arvid Höglund Saab Vara MK 4 5 0E 9
18 82 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 3 5 0E 8
19 89 Linus Karlsson Saab Vara MK 4 4 0E 8
20 68 Hampus Wretman Volvo Haninge MK 4 4 0B 8
21 64 Casper Jansson Saab Rasbo MK 4 3 0E 7
22 85 Lovis Jansson Opel Haninge MK 0S 4 2 6
23 83 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 2 3 0E 5
24 76 Ida Nylin Saab Mk ran Askersund 3 2 0B 5
25 63 Alicia Westerling Volvo MK Kinda 1 2 0S 3
26 79 Alice Johansson Saab Finspångs MS 3V 3
27 88 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 1 0B 0E 1
28 87 Hampus Carlson Opel Finspångs MS 1 0B 0E 1
29 62 Filip Bernström Saab MK Ran Askersund 0B 0
30 78 Julius Nicander Volvo Norrköpings MK 0B 0