Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

AugustiTrollet

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 13 Magnus Fransson Opel Fjugesta MS 5 7 4 16 1B 1A
2 28 Melina Toven Saab Kolsva MS 7 7 7 21 2A
3 20 Emelie Larsson Volvo Mk Ran Askersund 7 5 5 17 3A
4 15 Ewelina Göransson Mazda Västra Östergötlands MK 5 7 7 19 4A
5 18 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 7 7 7 21 5A
6 6 Emma Ny Opel Gnesta MK 4 5 7 16 6AE
7 12 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 7 4 5 16 2B
8 23 Christer Gustafsson Saab Östernärkes RMC 3 4 4 11 3B
9 14 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS Team Racepage, www.racepage.org 3 5 4 12 4B
10 25 Elin Ullervik Mazda Strängnäs AMS 0B 4 7 11 5B
11 1 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 7 4 2 13 6BB
12 19 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK Team Apelsin 2 7 2 11
13 8 Carina Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs Motorsport 0S 5 5 10
14 24 Lars-Göran Fritz Volvo Östernärkes RMC 3 2 5 10
15 5 Maria Jansson Saab Grödinge MK 5 0S 5 10
16 17 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 3 2 4 9
17 11 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 2 4 3 9
18 21 Håkan Gillstam Volvo Östernärkes RMC 4 3 2 9
19 10 Nellie Holmberg Volvo Åtvidabergs MK 4 3 2 9
20 30 Madicken Swärdh Toyota Katrineholms MK 4 0J 4 8
21 27 Engla Johansson Saab Finspångs MS 0B 5 3 8
22 29 Emma Lundh Volkswagen Gnesta MK 2 3 3 8
23 26 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 1 3 3 7
24 9 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 5 1 0 6
25 7 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 5V 1 0B 6
26 3 Lisa Rönngren Opel Gnesta MK 0B 2 3 5
27 2 Linnea Granberg Volvo Åby MK 1 1 2 4
28 16 Camilla Söderström Volvo MK Speed 4 0E 4
29 4 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 3 0VB 3
30 22 Leif Norgren Opel SMK Köping 1 1

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 110 Robin Åkerstrand Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB, Örebro 5V 7 7 19 1A
2 150 Rickard Andersson Saab Eskilstuna MK 7 2 7 16 1C 1B 2A
3 112 Sebastian Flink Saab MK Ran Askersund 5 7 7 19 3A
4 108 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 5 7 7 19 4A
5 130 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK Team Apelsin 7 7 5 19 5A
6 103 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 7 7 5 19 6A
7 126 Hampus Johansson Saab SMK Valdemarsvik Bulk & Containerfrakt Motorsport Team 4 5 7V 16 2B
8 148 Fredrik Karlsson Saab SMK Motala Bil 4 5 7 16 3B
9 127 Stefan Eriksson Volvo Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 4 5 7 16 4BB
10 124 Pontus Ny Opel Gnesta MK 7 5 5 17 5BB
11 153 Tobias Holmberg Saab Östernärkes RMC 4 7 7 18 6BB
12 113 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 4 7 5 16 2C
13 144 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 7 7 2 16 3C
14 120 Göran Söderlund Saab SMK Vingåker 5 4 5 14 4C
15 133 Markus Hansson Volvo Karlskrona AK 7 5 3 15 5CB
16 119 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 5V 7 4 16 6CE
17 122 Jonatan Thunström Saab KAK Motorsport 7 2 4V 13
18 146 Niklas Henryson Nissan Stockholms BK Örby Gummi 7 3V 3 13
19 105 Andreas Wallberg Saab MK Kopparberg 7 3 3 13
20 102 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings MSF 2 5 5 12
21 104 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 3 4 5 12
22 151 Stefan Eriksson Saab SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 3 4 5 12
23 145 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 5 3 4 12
24 142 Lukas Mattsson Saab Skepptuna Mk 5 3 4V 12
25 139 Rasmus Eriksson Volvo MK Kinda 5 4 3 12
26 115 Carl Eriksson Opel Strängnäs AMS 2 4 4V 10
27 123 Jens Selander Saab SMK Arboga 3 3 4 10
28 107 Lukas Thor BMW Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB, Örebro 2 3 4 9
29 116 Daniel Hagman Saab Sunnansjö MK 3 3 3 9
30 134 Joni Leipälä Saab Sunnansjö MK 4 2 3 9
31 129 Albert Olivensjö Saab Smk Hälsinge 4 5 0B 9
32 141 Magnus Leandersson Saab Kolsva MS 2 4 2 8
33 111 Björn Andreasson Saab Östernärkes RMC 2 4 2 8
34 147 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 3 3 2 8
35 128 Jim Ruutikainen Saab Fagersta MK Östmarks Bildemontering 3 5 0B 8
36 125 Dennis Kallin Saab Sunnansjö 3 5 0S 8
37 136 Zeb Enarsson Volvo SMK Arboga 0B 3 4 7
38 143 Tommy Bäckman Saab Eskilstuna MK 0B 4 3 7
39 118 Åke Vidlund Opel Stockholms Bilklubb Örby Gummi 2 4 1 7
40 117 Anders Göransson Volvo Åby MK 3 0S 3 6
41 106 Kristian Vainikainen Toyota Eskilstuna MK 5 1 0B 6
42 138 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK Team Apelsin 1 2 2 5
43 114 Marcus Åhman Volvo MK Ran Askersund 4 1 0B 5
44 149 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS 4 4
45 132 Jörgen Grabmuller Volvo Västerås MS 2 0E 1 3
46 154 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 3 0VB 3
47 131 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 0B 2 2
48 109 Gustaf Ullervik Opel Strängnäs AMS 0B 2 0E 2
49 121 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK Team Apelsin 2 0B 2
50 101 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 0B 1 1
51 152 Niclas Karlsson Ford SMK Vingåker 1 0B 1
52 137 Micke Karlsson Fiat Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 1 0E 1
53 140 Andreas Mattsson Opel Östernärke RMC 0E 0B 0B 0
54 135 Magnus Halvarsson Volvo Jönköpings MK 0B 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 202 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 7 7 7 21 1AV
2 212 Filip Karlsson Volvo Årjängs MK 7 5 5 17 2A
3 223 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 4 5 7 16 1B 3A
4 205 Filip Bernström Saab MK Ran Askersund 7 7 7 21 4A
5 222 Malve Westerling Volkswagen MK Kinda 5 7 5 17 5AB
6 224 Gustav Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 7 7 7V 21 6AS
7 217 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 4 7 4 15 2B
8 232 Henrik Köhler Volvo MK Kinda 4 4V 5 13 1C 3B
9 210 Victor Skoog Volvo SMK Eda 7 4 5 16 4B
10 229 Victor Wöllecke Saab Nybro AC 2 4 7 13 5BB
11 236 Melwin Tongring Saab Vansbro MK 4 7 3 14 6BE
12 228 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 0S 5 7 12 2CV
13 235 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 3 4 5 12 3C
14 233 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS Team Racepage, www.racepage.org 3 3 4 10 4C
15 230 Hugo Halldin Saab Mm Ramunder 2V 5 3 10 5C
16 218 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 5 4 3 12 6CT
17 203 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 5 0S 10
18 226 Julius Nicander Volvo Norrköpings MK 4 0S 5 9
19 213 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 2 3 4 9
20 214 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 3 2 4 9
21 219 Nellie Eriksson Volvo MK Kinda 5 2 2 9
22 211 Martin Hammarqvist Volvo Jungnerligans RC 1 3 4 8
23 215 Elliott Karlsson Volvo Emådalens MK 3V 1 4 8
24 216 Albin Leandersson Saab Kolsva MS 2 3 3 8
25 231 Tobias Andersson Volvo MK Ramunder 4 4 0B 8
26 220 Ebba Valett Saab SMK Nyköping 1 3 3 7
27 225 Anton Wallberg Saab MK Kopparberg 7V 0E 0E 7
28 207 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 1 5 0B 6
29 208 Alice Johansson Saab Finspångs MS 2 3 0B 5
30 206 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 5 0B 0B 5
31 221 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 5 0B 5
32 201 Stina Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 0B 2 2 4
33 234 Lovis Jansson Opel Haninge MK 3 0S 0S 3
34 227 Patric Hedström Volvo MSK Hammaren 0B 0E 0E 0