Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

AugustiTrollet 2021

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 47 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 7 7 7 21 1A
2 35 Casper Granfors Saab Kolsva MS Östmarks bildemotering 7V 7 7 21 2A
3 15 Fredrik Karlsson Saab SMK Motala Bil 5 7 7 19 3A
4 26 Terje Pedersen Saab Kolsva MS 7 5 5 17 1B 4A
5 42 Engla Johansson Saab Finspångs MS 3 7 7 17 5A
6 20 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 5 5 7 17 6A
7 36 Patric Björling Saab Katrineholms MK 4 5 7 16 2BV
8 3 Örjan Åkerstrand Saab Östernärke RMC John Ekströms Bygg Örebro 5 5 5 15 3B
9 24 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 7 7 2 16 4B
10 11 Joel Bachmann Volvo Finspång's MS 4 7 4 15 1C 5B
11 29 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 7 3 5 15 6B
12 18 Pontus Åkerlind Volvo Flenms 5 4 5 14 2C
13 28 Marcus Osmen Volvo Gnesta MK 4 5 4V 13 3C
14 38 Dennis Christensen Saab SMK Vingåker 2 4 7 13 4CB
15 49 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 2 7 5 14 5CB
16 30 Pontus Ny Opel Gnesta MK 7 3 4V 14 6CS
17 4 Emil Eklöf Saab SMK Vingåker 7 3 3 13
18 45 Peter Andersson Volvo Östergyllen RC 5 2 5 12
19 25 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 5 3 4 12
20 1 Lars-Göran Fritz Saab Östernärkes RMC 4 4 3 11
21 22 Emma Ny Volvo Gnesta MK 2 4 4 10
22 48 Rasmus Lidström Volvo Flens MS 4 2 4 10
23 8 Henrik Granvik Volvo Järbo MK 4 0B 5V 9
24 43 Dave Irving Volkswagen Katrineholm MK 2 4 3 9
25 13 Madicken Swärdh Toyota Katrineholms MK 3 3 3T 9
26 23 Mattis Gillstam Volvo Östernärkes RMC 5 4V 0B 9
27 10 Andreas Wallberg Saab Östernärke RMC 3 1 4 8
28 17 Jimmy Kullander Toyota Finspångs MS 3 5 0B 8
29 31 Johan Morin Saab Västerås MS 3 1 3 7
30 9 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 7 7
31 44 Linnea Granberg Volvo Åby MK 1 2 3 6
32 27 Melina Toven Saab Kolsva MS 2 4 0B 6
33 7 Mattias Dahlberg Saab Skepptuna MK 0B 5 0B 5
34 32 Kristofer Elsinen Saab Gnesta MK 2 3 0B 5
35 2 Kim Christensen Saab SMK Vingåker 5 5
36 37 Fredrik Lidström Volvo Flens MS 3 2 0S 5
37 21 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 4 0B 0E 4
38 19 Jörgen Jögga Bergström Saab SMK Vingåker 4V 0B 0E 4
39 41 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 0S 1 3 4
40 33 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 1 2 0B 3
41 40 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 3 0E 0E 3
42 12 Håkan Gillstam Volvo Östernärkes RMC 3 0E 3
43 5 Lars Strandberg Honda Västerås Motorsällskap Team järn död 0B 1E 1

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 101 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 7 7 7 21 1A
2 112 Isac Åhman Volvo MK Ran 7 3 7 17 2A
3 108 Ida Nylin Saab MK Ran 5 4 3 12 3A
4 107 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 7 5 7 19 4AV
5 102 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 4 7 5 16 5A
6 106 Emil Fällman Volvo SMK Vingåker 5 7 5 17 6AB
7 105 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 3 4 4 11
8 110 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 3 5 3 11
9 109 Alice Johansson Saab Finspångs MS 4 4 2 10
10 111 Hampus Åkerlind Volvo Flen 5 5 0S 10
11 113 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks bildemontering 4 0B 5 9
12 114 Joel Björkman Volvo Fms 2 3 4 9
13 104 Maja Osmén Volvo Gnesta MK 0B 2 4 6
14 115 Elias Larsson Toyota Kolsva MS 0B 2 3V 5