Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

HälsingeRacet 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 206 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 7 7 19 1A
2 201 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 7 0E 5 12 2A
3 209 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 1 4 7 12 3A
4 204 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 4 7 5 16 4A
5 210 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 3 5 4 12 1B 5AB
6 205 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 7 3 3 13 6AB
7 211 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 4 0B 4 8 2B
8 207 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 5 4 2 11 3B
9 208 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 3 3 1 7 4B
10 202 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 2 0B 3 5 5BB
11 212 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 0B 5 0E 5 6BE
12 203 Erik Nilsson Volvo Bollnäs MK 2 0B 0E 2

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 106 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 7 5 7 19 1A
2 108 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 7 7 7 21 2A
3 112 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda 4 4 5 13 3A
4 101 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 5 3 5 13 1B 4A
5 117 Melina Toven Saab Kolsva MS 7 7 7 21 5AB
6 115 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 5 5 4 14 6AB
7 102 Pernilla Sterner Olsson Opel SMK Gävle 3 7 3 13 2B
8 111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 4 4V 4 12 3B
9 107 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 5 2 5 12 4B
10 105 Agnes Adler Saab Gestrike RT 0S 3 4 7 5B
11 110 Ida Andersson Saab Östhammars MK 4 5 3 12 6BB
12 104 Anna Sandin Audi Järbo MK 3 2 0E 5
13 109 Helena Jönsson Opel Ljusdals MS 0S 4 0B 4
14 103 Felicia Nygren Audi Ljusdals MS 0S 3 0B 3

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 55 Pelle Wilén Toyota Strängnäs AMS 7 7 7 21 1A
2 29 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 7 5 7 19 2A
3 7 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 7 7 7 21 3A
4 15 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 5 7 7 19 4A
5 6 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 4 7 3 14 1C 1B 5AB
6 5 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 5 19 6AB
7 9 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 2 5 7 14 2B
8 48 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 5 5 5 15 3B
9 49 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 4 7 5 16 4BB
10 14 Henke Palm Opel Ilsbo MK 3 7 7 17 5BB
11 16 Emil Gilberg Saab Gestrike RT 5 7 4 16 6BB
12 22 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 7 7 0E 14 2C
13 11 Robin Engström Saab AMF Årsunda 3 4 7 14 3C
14 56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 4 5 5 14 4C
15 43 Joel Karlsson Opel MK Orion 7 0S 7 14 5C
16 45 Ture Boström Saab Järbo MK 4 5 5 14 6CB
17 36 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK 3 5 5 13
18 51 Pontus Eriksson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 4 5 13
19 52 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 4 5 4 13
20 23 Christer Söderlund Toyota MK Orion 7 2 4 13
21 10 Hans Öberg Opel Gestrike RT 5 5 3 13
22 35 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 5 4 3 12
23 28 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 7 4 0S 11
24 42 Kristofer Enander Opel Rasbo MK 2 3 5 10
25 31 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 2 4 4 10
26 1 Thomas Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 3 3 4 10
27 38 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 3 3 4 10
28 19 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 0S 5 4 9
29 24 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 0B 4 9
30 32 Dan Olsson Saab SMK Gävle 5 4 0B 9
31 26 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 2 3 3 8
32 17 Johan Norlin Volvo SMK Hälsinge 3 2 3 8
33 41 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda Team lumek motorsport 2 4 2 8
34 54 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 4 4 0E 8
35 50 Christian Hansson Saab Skepptuna MK 5 2 0B 7
36 18 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle 7 0S 0S 7
37 8 Sven-Ove Andersson Volvo SMK Gävle 0S 3 3 6
38 40 John Sandin Audi Järbo MK 5 0B 5
39 20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 0TB 4 0B 4
40 46 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 1 3 0B 4
41 34 Stefan Örneholm Saab Films MK 4 0B 0E 4
42 37 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 4 0B 0E 4
43 47 Viggo Forsberg Saab Hofors MK 0B 3 0B 3
44 53 Robin Nilsson Saab Eskilstuna MK 3 0B 0E 3
45 33 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 3 0B 0E 3
46 25 Jesper Öberg Saab Gestrike RT 3 0E 0E 3
47 3 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 2 0E 2
48 39 Henrik Jonsson Saab Bollnäs MK 2 2
49 44 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 2 0B 0B 2
50 30 Hugo Sandin BMW Järbo MK 1 0B 1