Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Lilla FolkraceFestivalen 2021

Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 6 Totalt B A
1 717 Johan Andersson Volvo MK Ramunder 4 0B 7 7 7 5 30 1A
2 712 Henrik Olsson Saab MK Ran 5 7 3 5 4 5 29 2A
3 711 Richard Glad Saab Ljungsbro MK 5 7 7 7 5 7 38 3A
4 709 Pher Göransson Volvo Boxholms MK 7 5 7 7 7 5 38 4AV
5 704 Magnus Fransson Opel Fjugesta MS Nerike Kugg & Mekan Motorsport 3 3 5 5 7 7 30 5A
6 724 Patrik Holmberg Volvo Åtvidabergs MK 4 5 3 7 5 4 28 1B 6A
7 723 Roger Nilsson Volvo MK Ramunder 5 0B 5 5 4 7 26 2B
8 706 Mellet Ottosson Saab Ydre MK 7 0B 3 2 3 4 19 3B
9 719 Magnus Björkman Volvo Finspång MS 4 4 4 4 2J 3 21 4B
10 713 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 3 3 3 5 3 3 20 5B
11 714 Göran Söderlund Saab SMK Vingåker 7 7 5 3 5 0B 27 6BE
12 705 Olov Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 4 5 7V 4 20
13 722 Benny Fransson Peugeot MK Kinda 2 7 5 3 2 0B 19
14 716 Mikael Eriksson Saab MK Kinda 2 4 0B 4 3 3 16
15 710 Jörgen Larsson Saab SMK Hälsning 3 4 2 0B 2 4 15
16 701 Ronnie Bergkvist Saab Vara MK 3 4 4 0S 4 0E 15
17 707 Börje Adamsson Volkswagen MK Ramunder 5 5 4 0B 14
18 703 Benny Ånell Volvo Östergyllen RC 2 2 4 0B 1 2 11
19 721 Alf Sandquist Volvo Skepptuna MK 7 0SB 0E 0E 7
20 720 Tomas Forslöv Mitsubishi Skepptuna MK 0B 0E 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 6 Totalt B A
1 821 Sara Ekholm Abrahamsson Saab Linköping MS 7 4 7 7V 5 5 35 1A
2 801 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 7 7 7 7 5 7 40 2A
3 833 Jenny Karlsson Opel Skepptuna MK Ledin Motorsport 3 5 5 3 2 7 25 1B 3A
4 810 Emma Jonsson Saab Mariestads MS 7 5 4 2 7 4V 29 4A
5 820 Jennie Käll Saab MSK Hammaren 5 7 3 5V 7 2 29 5A
6 827 Maja Fritz Saab Östernärkes RMC 5 4 7 7 7 1 31 6AS
7 814 Malin Widström Saab Östernärkes RMC 2 4 4 4 5 7 26 2B
8 805 Hanna Gustafsson Volvo Hallsbergs MK 2 7 5 7 3 3 27 3B
9 826 Sara Westlund Opel Gestrike RT Westlunds Entreprenad AB 4 3 5 5 3 5 25 4B
10 812 Engla Johansson Saab Finspångs MS 3 7 7 0B 4 7V 28 5B
11 802 Adelinn Westerling Toyota MK Kinda 7 5 5 4 3 5V 29 6BS
12 811 Emelie Larsson Volvo MK Ran 4 5 5 5 2 4 25
13 817 Klara Nylin Saab MK Ran 5 5 0B 0S 7V 5 22
14 832 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 3 7 2 3 3 4 22
15 830 Alexandra Damberg Saab SMK Motala Bil 3 3 4 4 1 4 19
16 822 Nellie Holmberg Volkswagen Åtvidabergs MK 5 4 4 3 0B 3 19
17 806 Therese Ledin Saab MK Kopparberg Ledin motorsport 4 3 3 2 5 2 19
18 823 Jonna Olsson Saab Katrineholms MK Ledin Motorsport 3 3 2 3 4 3V 18
19 815 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 4 4 7V 1 2 18
20 803 Nadia Berntsson Volvo Ljungsbro MK 2 2 3 5 0S 3 15
21 813 Ninnie Holmberg Nilsson Volvo Åtvidabergs MK 1 2 4 4 4 0B 15
22 804 Hanna Fredén Saab Fägre MK 7 2T 2 0B 4 0B 15
23 831 Amanda Johnsen Saab Laxå MK 5 2 3 0E 0E 10
24 818 Hanna Olsson Saab Fagersta MK 4 2 2 0E 0E 8
25 807 Elin Forslöv Mitsubishi SMK Motala Bil 2 3 0E 5
26 829 Elinor Oskarsson Volvo MSK Kvarnvingarna 0B 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 6 Totalt C B A
1 514 Filip Bernström Ford MK Ran 7 7 7 5 7V 4 37 1A
2 504 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 7 2 7 7 7 7 37 2A
3 503 Axel Jonsson Saab Mariestads MS 5 4 5 7 4 5 30 3A
4 502 Robin Olsson Saab Fagersta MK 7 7 5 5 7 4 35 4A
5 506 Helmer Rask Saab Finspångs MS 5 7 2 4 5 7 30 5AB
6 513 Liam Levén Saab Vara MK Hagestig Motorsport 0B 3 7 4 4 5 23 1C 1B 6AB
7 510 Hannes Karlsson Saab Vara MK 5 5 0B 7 4 7 28 2B
8 515 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 3 3 4 5 7 7 29 3B
9 525 Jakob Wahlström Volvo Åtvidabergs MK 2 5 5 2 5 5 24 4B
10 505 Joel Björkman Volvo Flens MS 7 4 4 5 5 3 28 5B
11 512 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 4 5 4 4 5 5 27 6B
12 519 Obelix Brandow Volvo Ljungsbro MK 4 4 3 2 4 0S 17 2C
13 518 Benjamin Carlsson Saab Finspångs MS 2 3 3 3 3 3 17 3C
14 523 Colin Granath Volvo Ydre MK 3 2 2 3 2 3 15 4C
15 511 Ida Öberg Saab Mälaröarnas MK 0B 5 2 0S 3 4 14 5CE
16 509 Alice Johansson Saab Finspångs MS 0SB 4 4 4 2 0E 14 6CE
17 522 Theo Wernersson Saab KAK Hagestig motorsport 5 7 7 7 0E 26
18 501 Jonathan Eldskott Saab Team Skogsåkarna 3 2 3 0S 3 2 13
19 520 Ida Nylin Saab MK Ran 1 2 5 2 3 0B 13
20 517 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 0B 3 3 3 9
21 507 Ivar Dufwa Volvo MK Ran Linds Gård 0SB 0B 1 3 0B 2 6
22 516 Elias Westerling Saab MK Kinda 4 0E 4

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 6 Totalt C B A
1 50 Jimmy Karlsson Opel Skepptuna MK 7 4 7 7V 7 1:a 32 1A
2 81 Robin Johansson Saab MK Scania 4 7 4 4 7 1:aV 26 2AV
3 34 Anton Wendel Saab Carlsborgs MK 5 3 3 5 5 1:a 21 3A
4 15 Mattias Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 7 7 0B 7 7 1:a 28 4A
5 13 John Svensson Saab SMK Valdemarsvik 0B 7 7 7 7 1:a 28 5AB
6 33 Rasmus Lundqvist Volkswagen Fagersta MK Team Svartflagg 4 7 7 7 7 2:a 32 1B 6AB
7 7 Filip Kardell Saab Ydre MK 4 4 7 4 7 2:a 26 2B
8 51 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 7 2 5 5 5 2:aV 24 3B
9 75 Sebastian Flink Saab MK Ran 5 4 5 5 7 2:a 26 4B
10 25 Ola Andersson Volvo Siljan BRK 2 4 2 4 5 2:a 17 5BB
11 67 Casper Falk Toyota SMK Gävle 5 0SB 5V 7 0SVB 3:a 17 1C 6BB
12 46 Fredrik Salsten Opel Fjärås MK Salsten Racing 7 7 7 5 7 3:a 33 2C
13 27 John Fransson Saab Fjugesta MS Nerike Kugg & Mekan Motorsport 5 7 7 7 4 4:a 30 3C
14 69 Frank Jacobsson Saab Vara MK 3V 5 5 5 5 3:a 23 4C
15 30 Jimmy Hellström Opel Strängnäs AMS 4 3 7 4 5 3:a 23 5C
16 12 Jimmy Norr Kambrink Saab Åtvidabergs MK 3 7 5 7 5 3:a 27 6C
17 62 Mikael Andersson Volkswagen Östgöta BF RH AUTORIKT AB 5 5 7 5 4 4:aB 26
18 76 Tobias Oravamäki Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 7 0B 5 5 5 4:a 22
19 20 Fredrik Karlsson Saab SMK Motala Bil 5 3 3 4 4 4:a 19
20 16 Morgan Strelin Volvo Åtvidabergs MK 3 5 0S 4 5 4:a 17
21 55 Hampus Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 7 5 5V 7 7 5:aB 31
22 77 Hampus Schramme Saab Östernärkes RMC 7 5 5 3 5 5:a 25
23 56 Zackarias Granat Saab Degerfors RC 7 4 7 3 4 5:a 25
24 26 Dennis Christensen Saab SMK Vingåker 7 5 3 4 5 5:a 24
25 53 Micke Åström Nissan MSK Kvarnvingarna 2 3 5 3 7 5:a 20
26 24 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 7V 5 7 0S 4 6:a 23
27 18 Robin Tenselius Volvo Ljungsbro MK 7 1 4 7 3 6:aV 22
28 2 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 0TB 5 5 5 4 6:aB 19
29 3 Johan Röding Saab Fägre MK 5 4 7 0SV 3 6:aB 19
30 45 Marcus Olsson Saab MK Ran 5 7 4 0S 3 6:aB 19
31 72 Tommy Granat Opel Degerfors RC 3 7V 3V 4 4 21
32 60 Albin Hysing Opel SMK Dala 4 5 5 3 17
33 4 Hampus Carlson Saab Finspångs MS 2 5 2 4 3 16
34 37 Linus Olsson Saab MK Ran 4 3 4 2 3 16
35 61 Mattias Fredriksson Saab Team Skogsåkarna 3 3 3 5 2 16
36 48 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 3 5V 4 2 2 16
37 68 Robin Edoff Volvo SMK Motala Bil 0B 2 4 7 2 15
38 23 Kristian Pettersson Saab Carlsborgs MK 0B 7 3 0B 4 14
39 6 Filip Holmberg Volvo Åtvidabergs MK 3 4 4 0B 3 14
40 38 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 4 4 2 2 2 14
41 22 Andreas Wernersson Saab Lidköping KK 5 3 4 2 0E 14
42 59 Victor Gustafsson Saab SMK Motala Bil 5 5 4V 0B 14
43 8 Albin Källgren Saab Gestrike RT 7 7 0B 14
44 5 Niclas Svensson Volvo SMK Motala Bil 2 3 2 2 4 13
45 11 Jesper Ivarsson Ford SMK Motala Bil 2 4 2 3 2 13
46 70 Max Brandow Volvo Ljungsbro MK 4 7 1 1 0B 13
47 43 Johan Karlsson Volvo MK Ran 1 2 3 3 3 12
48 14 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 4 4 1 3V 0B 12
49 9 Danne Petersson Volvo SMK Motala Bil 4 1 4 2 0B 11
50 65 Jocke Darnell Saab SMK Motala Bil PF motorsportr för barn med cancer 2 4 2 0E 2 10
51 35 Dennis Ånell Volvo Östergyllen RC 2 1 0B 2 4 9
52 54 Tobias Frideson Saab SMK Motala Bil Pf motorsport för barn med cancer 3V 1 0B 3 2 9
53 42 Johan Karlsson Saab Åtvidabergs MK 3 0B 2 4 9
54 80 Henrik Elv Saab SMK Motala Bil 4 2 3 0B 0B 9
55 21 Mårten Jingborg Saab Team Skogsåkarna 5 0E 0E 0E 3 8
56 78 Erik Ceder Volvo Borlänge MK 0B 2 3 0B 2 7
57 39 Viktor Kardell Saab Ydre MK 0E 0B 2 5 0B 7
58 58 Kevin Östlund Saab Hofors MK 4 2 1 0E 7
59 1 Jonny Wiman Saab Mälaröarnas MK 5 2 7
60 19 Alex Brandow Volvo Ljungsbro MK 0B 0E 0B 3 3 6
61 64 Niklas Sandqvist Volvo Skepptuna MK 2 3 0E 5
62 29 Viktor Wallin Volvo SMK Motala Bil 3 0B 3
63 71 Oskar Gustafsson Saab Vadstena RRC 1 0B 0E 0E 0E 1
64 10 Roger Bergqvist Saab Laxå MK 0B 0E 0
65 31 Krister Ottosson Toyota Ydre MK 0B 0B 0E 0
66 40 Lars Hermansson Saab Hästveda FRC 0B 0E 0
67 57 Pierre Oskarsson Volkswagen MSK Kvarnvingarna 0E 0
68 73 Jonatan Sjöstedt Mitsubishi SMK Vingåker 0B 0E 0E 0