Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

FolkraceFestivalen 16-20 Juli 2019

Seniorer

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 112 Tobias Svärd Saab MK Orion 3 7 1:a 10 1A
2 301 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 7 4 1:a 11 2A
3 348 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 7 7 1:a 14 3A
4 341 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 5 7 2:a 12 1B 4A
5 205 Gustaf Jansson Opel Rasbo MK 5 7 1:a 12 5A
6 57 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 5 7 1:a 12 6A
7 122 John Svensson Saab SMK Valdemarsvik Crown Engines 7 7 2:a 14 2BV
8 126 Niklas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 7 7 5:a 14 1D 1C 3B
9 22 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig Motorsport 7 4 2:a 11 4B
10 17 Dennis Gudmundson Saab Kristianstad FRC BARUM RACING 7 5 2:a 12 5BV
11 26 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 7 4 2:a 11 6B
12 123 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 7V 4 3:aV 11 2C
13 209 Robin Sandström Opel Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 5 7 3:a 12 3CV
14 269 Stefan Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums järn 3 7 3:a 10 4C
15 232 Petter Karlsson Saab Tjust MK Hagestigs motorsport 7V 7 3:a 14 5CB
16 33 Kristoffer Andersson Opel Kolsva MS 5 7 3:a 12 6CE
17 342 Viktor Resare Saab MK Kopparberg Nowén Motorsport, nowenmotorsport.se 5 5 4:a 10 2D
18 53 Linus Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums Järn 5 5 4:a 10 3D
19 147 Jim Ruutikainen Mitsubishi Fagersta MK Östmarks Bildemontering 7 5 4:a 12 4D
20 125 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 7 4 4:a 11 5D
21 350 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 3 7 4:a 10 6DS
22 267 Mats Andersson Saab MK Kinda 7 7 5:a 14
23 166 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 5 7 5:a 12
24 319 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 7 5 5:a 12
25 361 Jimmy Rask Volvo Finspångs MS www.nowenmotorsport.se 3 7 5:a 10
26 238 Michael Olander Volvo MK Team Westom 7 7 6:a 14
27 273 Christoffer Gudmundson Volvo Kristianstad FRC Barum Racing 5 7 6:aB 12
28 145 Albin Källgren Saab Gestrike RT 7 5 6:a 12
29 161 Mattias Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 7 5 6:a 12
30 279 Adam Westlund Opel Latvia Westlunds Entreprenad AB 4V 7 0:aB 11
31 1 Lasse Fältman Saab Ludvika MS Westlunds Entreprenad AB 5 5 10
32 8 Anders Göransson Volvo Åby MK 5 5 10
33 111 Jesper Lindelöf Saab Malungs MK OPUSBILPROVNING.SE 5 5 10
34 207 Christian Holmudd Opel MK Team Westom Team Korvgubben Motorsport 5 5 10
35 127 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 7V 3 10
36 120 Daniel Berg Opel Munkfors MC 7 3 10
37 138 Tommy Granat Volvo Degerfors RC Bjuhrs Bil AB 2 7 9
38 6 Pontus Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri i Västerås 4 5 9
39 158 Micke Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 5 9
40 60 Tobias Göransson Saab Boxholms MK 5V 4 9
41 247 Linus Andersson Opel AMF Årsunda 7 2 9
42 310 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 7 2 9
43 3 Tobias Flink Volvo Hallsberg MK 3V 5 8
44 38 Victor Gustafsson Saab SMK Motala Bil 3 5 8
45 203 Michael Lundin Saab Gröndal MSK Ledin Motorsport 3 5 8
46 335 Mikael Andersson Volvo Östgöta BSF Team "Korvgubben" motorsport 3 5 8
47 164 Jim Hägerström Opel Films MK Westlunds Entrepenad AB 4 4 8
48 313 Kim Fredriksson Volvo Degerfors RC 4 4 8
49 314 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 4 4 8
50 116 Kim Christensen Saab SMK Vingåker 5 3 8
51 226 Johan Sandow Saab Umeå AK 2 5 7
52 63 Jimmy Hellström Saab Strängnäs AMS Team Smedäck AB 3 4 7
53 106 Kevin Edström Mazda MK Ramunder 3 4 7
54 235 Per Isaksson Opel SMK Sala 3 4 7
55 43 Bert-Ola Näslund Opel Vännäs MK 4 3 7
56 114 Andreas Pettersson Ford Skepptuna MK 4 3 7
57 165 Richard Olsson Volvo Härnösands MK 4 3 7
58 107 Marcus Keisu Saab SMK Uppsala Sportringen Uppsala sport och profil 1 5 6
59 52 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 2 4 6
60 216 Thomas Karlsson Saab Linköpings MS 2 4 6
61 254 Mikael Nyrönen Volvo Småbacka MK 2 4 6
62 358 Andreas Jonsson Nissan SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 2 4 6
63 102 Erik Lifvergren Opel Jörns Motorklubb 3 3 6
64 133 Thomas Johansson Saab Lidköpings MSF 3 3V 6
65 233 Per Andersson Saab Rasbo MK 3 3 6
66 359 Micke Åström Volvo MK Ramunder 3 3 6
67 46 Jonathan Ehn Mazda Munkfors MC Ledin Motorsport 4 2 6
68 257 Joachim Johansson Saab Mora MK Sluggos motorsport 4 2V 6
69 362 Rasmus Hyttinen Saab SHRA Borås 4 2 6
70 315 Johan Haanpää Volkswagen Västerås MS 4 2 6
71 117 Johan Holmudd Saab Lima MS Team Korvgubbens motorsport 1 4 5
72 308 Peter Ericsson Saab Östhammars MK 1 4 5
73 227 Anders Hansson Volvo Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 2 3 5
74 317 Dennis Jansson Opel Grödinge MK 2 3 5
75 333 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 2 3 5
76 9 Niklas Ohlsson Volkswagen Rasbo MK 3 2 5
77 67 Emil Niskakoski Volkswagen Films MK 4 1 5
78 62 Kalle Kastman Opel SMK Söderhamn 5 0S 5
79 44 Niclas Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 5 0B 5
80 168 Tobias Gyllström Opel Kolsva MS 5 0S 5
81 263 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 5 5
82 272 Robert Engström Saab Stockholms Bilklubb 5 0S 5
83 149 Johan Karlsson Saab Åtvidaberg MK 1 3 4
84 221 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 1V 3 4
85 2 Rasmus Flerén Volvo V:A Östetergötlands MK 2 2 4
86 16 Viktor Hultman Nissan Finnskoga MK 2 2 4
87 331 Henrik Quarfordt Saab Storfors MK 2 2 4
88 56 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 3 1 4
89 28 Tom Larsson Volvo Films MK Larssons Svets & Smide i Uppsala 4 0B 4
90 15 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 4 0B 4
91 276 Marcus Johnsen Opel Laxå MK 4 0B 4
92 258 Niklas Blidberg Opel Ludvika MS 4 0B 4
93 244 Richard Pettersson Saab Storfors MK 4 0B 4
94 218 Daniel Rosén Toyota Järbo MK 4 0VB 4
95 234 Kristian Pettersson Saab Fägre MK 0B 3 3
96 303 Christian Fornell Volkswagen Ljungsbro MK 1 2 3
97 229 Joakim Blansch Saab Skillingaryd MK Hejdu Hejdu Racing 2 1 3
98 59 Christoffer Jansson Saab Filipstads MC Karev 3 0B 3
99 214 Joni Rahkonen Volvo Films MK 3 0B 3
100 357 Jonas Hellström Peugeot Strängnäs AMS Team Smédäck AB 3 0B 3
101 5 Niclas Bergström Mazda Umeå AK 2 0S 2
102 66 Jens Åström Volvo Örnsköldsviks MK 2 0S 2
103 152 Jens Branteström Volvo Rasbo MK 2 0S 2
104 242 Dan Hultman Nissan Finnskoga MK 2 0B 2
105 363 Hans Andreas Holmedal Volvo NMK Aremark 2 0E 2
106 354 Alexander Stüffe Opel Likenäs MK Team Polarna 2 2
107 32 Niklas Hedblom Opel Sandviken MK 1 0E 1
108 129 Henrik Nilsson Opel Likens MK Team värmlandmotorsport 1 1
109 104 Jonny Nylin Saab MK Ran 1 0B 1
110 202 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 1 1
111 329 Marcus Karlsson Saab Vara MK 1 0B 1
112 324 Jesper Nilsson Saab Finspångs MS M Limits Motorsportprodukter 1 0B 1
113 51 Mattias Keisu Saab SMK Uppsala Sportringen Uppsala Sport & Profil 0B 0E 0
114 108 Peter Eriksson Opel Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 0B 0E 0
115 162 Fredrik Engstrand Volvo Åtvidabergs MK 0B 0
116 304 Dennis Olsson Volvo Karlstad MC-BIL 0B 0
117 306 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 0SV 0S 0
118 368 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 0B 0E 0
119 338 Andreas Magnusson Saab MK Team Westom 0B 0E 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
325 Tobias Wigeborn Volvo Alingsås MK
325 Tobias Wigeborn Volvo Alingsås MK

Juniorer

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 506 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 7 7 4 18 1A
2 586 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 7 0B 5 12 1C 1B 2A
3 582 Emanuel Bengtsson Volvo Filipstads MC 7 7 5 19 3A
4 543 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7V 7 7 21 4A
5 536 Linus Lindberg Saab Orust Bilsportsklubb 2 7 7 16 5A
6 585 Edwin Eriksson Saab Jämtlands MK CROWN ENGINES 7 7 7 21 6AE
7 568 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 4 5 7 16 2B
8 515 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 4 7 15 3B
9 520 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 5 7 16 4B
10 574 Filip Gudmundson Ford Kristianstad FRC Barum Racing 7 3 5 15 5BV
11 575 Leo Sandberg Opel Ulricehamns MK 5 7 3 15 6B
12 544 Albin Johansson Opel MK Team Treske 4 5V 5 14 2C
13 537 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 5 4 5 14 3C
14 519 Linnea Johansson Saab Lidköpings MSF 3 4 4 11 4C
15 523 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5V 5 3 13 5C
16 518 Arvid Höglund Saab Vara MK 5 5 4 14 6C
17 549 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 4 4 11
18 567 Filip Sjödin Saab Toarps MK Team Kråka 4 3 4 11
19 522 Lucas Carlsson Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 5 4 2 11
20 513 Rasmus Lindberg Saab Orust Bilsports Klubb 2 3 4 9
21 548 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 1 5 3 9
22 533 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 3 3 3 9
23 573 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 2 3 3V 8
24 508 Joel Nyman Opel MK Team Westom 2 2 3 7
25 535 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 1 0B 5 6
26 534 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 2 2 2 6
27 580 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 4 0S 2 6
28 553 Alexander Jeppsson Saab Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 2 4 0B 6
29 563 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 3 3 0B 6
30 524 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 3 2 5
31 579 Engla Johansson Saab Finspångs MS 5 0SV 0B 5
32 588 Isak Persson Volvo Filipstads MC 1 1 2 4
33 516 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 3 1 0E 4
34 551 Rasmus Persson Volvo Filipstads MC 0B 1 2 3
35 503 Linus Karlsson Saab Vara MK 1 2 0VB 3
36 539 Max Brandow Volvo Ljungsbromk 0S 0B 0B 0