Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SpeakerHjelms Sverieresa 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt F E D C B A
1 218 Hugo Bergstedt Honda Hästveda FRC Pf motorsport 5 7 12 1A
2 222 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 2 7 9 2B 2A
3 213 Wille Örum-Gad Volvo Lessebo MK 7 7 14 3A
4 208 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 7 5 12 4A
5 206 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 3 8 1C 1B 5A
6 220 Hugo Verner Saab Asarums MS 5 7 12 6A
7 217 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 7 2 9 3B
8 224 Albin Lundh Volvo Säffle MS 3 3 6 1D 2C 4B
9 205 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 7 2T 9 5B
10 207 Wilma Söderman Saab Vimmerby MS 3 5 8 6BB
11 221 Melvin Bergstedt Renault Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 3 0S 3 1F 2E 2D 3C
12 212 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg 2 5 7 4C
13 203 Teres Klyft Opel SMK Helsingborg 4 3 7 5C
14 204 Nicklas Klyft BMW SMK Helsingborg 4 4 8 6CB
15 201 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 1 5 6 3D
16 216 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team magic racing 5 0B 5 1E 4D
17 214 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 4 2J 6 5DB
18 202 Axel Jönsson Volvo SMK Helsingborg 2 4 6 6DS
19 209 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 3 2 5 3E
20 223 Eddie Lundh Saab Säffle MS 0B 4 4 4E
21 215 Tindra Hansson Mazda SMK Helsingborg 0S 2 2 2F 5ETB
22 210 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 2 3 5 6EB
23 211 Adam Grahn Volkswagen Kristianstads FRC Bil och Maskin Degeberga AB 4 0B 4 3FB
24 219 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 1 0S 1 4FB

FWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt L K J I H G F E D C B A
1 37 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig motorsport 7 7 14 1A
2 13 Hanna Petersson Saab Bohus RC Hagestigs Motorsport 7 7 14 2A
3 54 Albin Ström Toyota Osby MK 7 7 14 3A
4 72 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 7 7 14 4A
5 42 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 14 1BV 5A
6 62 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg 7 5 12 2C 2B 6AB
7 71 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 7 5 12 1C 3B
8 41 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 5 7 12 4B
9 36 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 5 7 12 5B
10 34 Roland Persson Saab SMK Helsingborg 5 7 12 6BS
11 78 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 7 5 12 3C
12 79 Jens Nilsson Säffle MS 5 5 10 1E 2D 4CB
13 6 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 3 7 10 1D 5CB
14 31 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 7 5 12 6CB
15 39 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg 5 5 10 3D
16 9 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 7 4 11 4D
17 59 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 3 7 10 5D
18 50 Christian Andersson Saab Tomelilla MK 4 4 8 1G 2F 2E 6DB
19 44 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 5 5 10 3E
20 51 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 4 4 8 1F 4E
21 49 Jan Bergstedt Hyundai Kristianstads FRC 5 5 10 5E
22 24 Jens Svensson Saab Bohus RC Club Hagestigs Motorsport 4 5 9 6ES
23 57 Roger Olsson Peugeot Tomelilla MK 5 4 9 3F
24 11 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 0B 7 7 2G 4F
25 2 Manfred Levander Saab SMK Helsingborg 5 4 9 5F
26 76 Robert Hedström Saab Eslövs MK 3 5 8 6FB
27 5 Gert Göran Persson Opel Tomelilla MK Team MAGIC RACING 2 5 7 1H 3G
28 61 Emil Bäckman Renault Tomelilla MK 4 4 8 4G
29 30 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC Barum racing 4 4 8 5G
30 32 Tom Edvardsson Saab Christianstad RC Barum Racing 7 0SB 7 2H 6GB
31 70 Moa Nilsson Saab Eslövs MK 3 3 6 1I 3H
32 69 Alexander Christensen Opel SMK Helsingborg Badrum racing 3 4 7 4H
33 26 Joacim Persson Mazda Tomelilla MK 3 3 6 2I 5H
34 38 Linda Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 4 3 7 6H
35 3 Rebecca Bäckman Ford Simrishamns MK 4 2 6 3I
36 15 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 4 1 5 1L 1KV 1J 4I
37 74 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 5 1 6 2J 5IS
38 10 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 2 4 6 6IS
39 25 Magnus Nilsson Mazda Svedala 4 2 6 3J
40 35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 2 3 5 2K 4J
41 43 Filip Gudmundson Saab Christianstads RC Barum racing 1 4 5 5J
42 45 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 4 2 6 6J
43 16 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5
44 64 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 5
45 22 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 5
46 29 Kristian Gerdtsson Saab Tomelilla MK HAGESTIGS MOTORSPORT 4
47 17 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 4
48 75 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 5
49 73 Annika Klyft Saab Eslövs MK 5
50 68 Mikael Olofsson Saab SMK Örkelljunga 5
51 65 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka Ma 4
52 19 Roger Olsson Saab Tomelilla MK 4
53 47 Sebastian Dahl Saab Hästveda FRC 3
54 18 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 5
55 21 Viktor Andersson Audi Höörs MK 4
56 14 Anders Larsson BMW SMK Helsingborg 4
57 52 Roger Lidén Volvo SMK Helsingborg 4
58 23 Eddie Persson Volvo Eslövs MK 2
59 66 Michael Sandin Peugeot Hästveda FRC 1
60 8 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 3
61 58 Tony Persson Opel Simrishamns MK 3 1 4
62 77 Roger Sandin Opel Hästveda FRC 2 0B 2
63 4 Loke Jänchen Saab Tomelilla MK 0E 0S 0
64 53 Joel Hult Saab Hästveda FRC 0B 0

RWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt F E D C B A
1 110 Petri Häggman Volkswagen Raision UA 7 7 14 1A
2 120 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 5 7T 12 2A
3 119 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 7 2J 9 2BV 3AV
4 101 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 4 7 11 1B 4A
5 131 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 7 5 12 5AB
6 134 Markus Hansson Volvo Karlskrona MK 7 5 12 6AB
7 126 Marcus Nilsson Mitsubishi Eslövs MK 4 7 11 3B
8 128 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 5 5 10 4B
9 115 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 3 5 8 2C 5BS
10 114 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 0S 7 7 1C 6BS
11 112 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 2 5 7 2D 3C
12 117 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 4 4 8 4C
13 123 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 7 0B 7 1EV 1D 5CB
14 111 Jesper Magnusson Volvo Team 13 5 3 8 6CS
15 125 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 5 0B 5 1F 2E 3D
16 122 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 3 4 7 4D
17 104 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 3 4 7 5D
18 109 Daniel Johansson Volvo Eslövs MK 3 4 7 6DB
19 132 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 3 3 6 3E
20 129 Glenn Johansson Volvo Pilatorps MK 5 2 7 4EV
21 107 Adam Nilsson Volvo Eslövs MK 4 2 6 5E
22 108 John Alfson Volvo Lessebo MK 0B 1 1 2F 6E
23 121 Erik Walter Volvo Asarums MS 0B 2 2 3F
24 116 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 2 3 5 4F
25 113 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 2 3 5 5F
26 105 Daniel Krantz Volvo SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 1 3 4 6FS
27 133 Torbjörn Gustafsson Volvo Säffle MS 4 0S 4
28 130 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 0B 0B 0