Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Höstracet

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 73 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing AB 7 7 7 21 1A
2 79 Jimmy Gudmundson Saab Kristianstad FRC Barum Racing 7 7 7 21 2A
3 9 Albin Ström Toyota Osby MK 5 7 7 19 3A
4 27 Filip Svensson Opel Eslövs MK Team Magic Racing 5 7 7 19 4A
5 13 Robin Johansson Saab MK Scandia 5 7 7 19 5AV
6 65 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 7 5 7 19 1B 6AB
7 15 Tobias Trejile Saab Skene MS 4 5V 7 16 2B
8 69 Viktor Jacobsson Saab SMK Helsingborg 7 5 5 17 3B
9 47 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö Frc Brorssons Lastvagnsdelar AB 7 4 7 18 4B
10 72 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 5 4 7 16 1C 5BB
11 53 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 7 7 5 19 6BSB
12 66 Fredrik Johansson Toyota MK Falcon 7 4 4 15 2C
13 24 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 7 3 5 15 3C
14 20 Emil Nilsson Saab Eksjö Frc 4 3 7 14 4C
15 58 Sebastian Andersson Volvo Laholms MK 7 7 2 16 5C
16 16 Michael Grahn Saab SMK Helsingborg 7 5 4 16 6CB
17 51 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 0S 7 14
18 36 Lars Lindgaard Saab NMKA Danmark 2 7 5 14
19 37 Anton Lundström Opel Simrishamns MK 4 5 5 14
20 34 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 5 5 4 14
21 42 Marcus Hansson Saab SMK Helsingborg 5 5 4 14
22 61 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 7 3 4 14
23 49 Kim Guldborg Volkswagen Nmka Team Viby 4 7 3 14
24 62 Kenneth Johnsson Volvo SMK Helsingborg Team Essen 4 4 5 13
25 10 Roger Olsson Saab Tomelilla MK Team Hansen & Olsson 5 4 4 13
26 17 Anton Areskoug Tomelilla MK 7 2V 4 13
27 21 Benny Olsson Renault SMK Helsingborg Hagestigs Motorsport 3 7 3 13
28 52 Martin Mårtensson Saab Eslövs MK 0B 7 5 12
29 18 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 4 4 4 12
30 40 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5 4 3 12
31 78 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 5 5 2 12
32 57 Oscar Hansen Chrysler Laholm MK 5 7 0S 12
33 74 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 0S 4 7 11
34 23 Mattias Nilsson Mitsubishi Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 3 3 5 11
35 54 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 4 7 0B 11
36 43 Jonathan Eriksson Honda Tomelilla MK 3 2 5 10
37 63 Elliot Petersson Audi SMK Helsingborg 3V 3 4 10
38 30 Andreas Areskoug Volvo Tomelilla MK 4 2 4 10
39 29 Dennis Hedström Eslövs MK 2 5 3V 10
40 35 Adam Nilsson Volvo Eslövs MK 2 5 2 9
41 33 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 3 0B 5 8
42 48 Dennis Björklöv Saab Sjöbo MK 2 2 4 8
43 70 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 1 4 3 8
44 38 Simon Eriksson Saab Falköpings MK 5 0S 3 8
45 60 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 3 5 0E 8
46 11 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing Team 4 4 0E 8
47 22 Tom Edvardsson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 5V 3 0B 8
48 14 Rasmus Sörliden Opel Kristianstads Folkrace Klubb Barum racing 2 2 3 7
49 4 Tobias Olsson Saab SMK Helsingborg 3 1 3 7
50 46 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK Ingvarssons Last & Schakt AB 4 0B 3 7
51 2 Frank Pedersen Opel NMKA Danmark 1 4 2 7
52 32 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK Ingvarssons last & schakt AB 3 3 1 7
53 59 Bertil Hansen Volkswagen Laholms MK 4 3 7
54 12 Glenn Lindell Volvo Smk Helsingborg Team Essen 1 0B 5 6
55 64 Tony Persson Simrishamns MK 1 0B 5 6
56 77 Eddie Persson Saab Eslövs MK 2 0VB 4 6
57 5 Lennart Bergstedt Fiat Kristianstads FRC Pf motorsport lenhovda 1V 5 0B 6
58 67 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 2 4 0B 6
59 55 Johan Spindel Sotenäs MK 0S 2V 3 5
60 75 Klas Udd Skene MS 0B 5 5
61 25 Philip Olsson Tomelilla MK 2 3 0E 5
62 1 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 3 2 0E 5
63 39 Jens Svensson Saab Bohus RC Hagestig motorsport 5 0B 0E 5
64 71 Christian Maroott Saab NMKA Danmark 2 0B 2 4
65 45 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 1 3 0E 4
66 19 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 4 0S 0B 4
67 68 Johan Runesson Audi Kalmar MK 4 4
68 7 Harely Petersson Audi SMK Helsingborg 3 0B 3
69 41 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestigs Motorsport 3 0B 0E 3
70 76 Gert-Åke Klyft Volkswagen SMK Helsingborg Team Rallysaft 3 0S 3
71 50 Linus Lidén Saab SMK Helsingborg 3 0S 0B 3
72 6 Joacim Persson Volvo Tomelilla MK 2 0B 2
73 44 Conny Persson Opel Arlövs MC Team Graneborg 2 0B 0B 2
74 8 Niklas Johansson Saab Målilla MK 0B 1V 1
75 26 Peter Kjellkvist Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 0E 0
76 28 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 0B 0B 0
77 56 Mattias Hansen Saab Tomelilla MK 0B 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 119 Filip Gudmundson Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 7 5 7 19 1A
2 118 Filip Benz Saab Arlövs MC Team Graneborg 7 7 7 21 2A
3 104 Albin Park Volkswagen Eksjö Frc 5 7 0S 12 1B 3A
4 109 Hugo Bergstedt Dodge Kristianstads FRC Pf motorsport lenhovda 7 7 4 18 4A
5 117 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 5 5 5 15 5A
6 120 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 3 3 7 13 6A
7 108 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 4 4 4 12 2B
8 102 Lukas Jönsson Volvo Eslövs MK 2 5 5 12 3B
9 101 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 4 1 5 10 4B
10 107 Emelie Toll Volvo Kristianstads FRC 3 4 3 10 5B
11 114 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 5 1 3 9 6B
12 121 Anton Held Volvo Tomelilla MK 5 2 2 9
13 116 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 7 2 0S 9
14 111 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 4 3 1V 8
15 106 Tindra Hansson Mazda SMK Helsingborg 4 4 0S 8
16 113 Teres Klyft Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 3 1 3 7
17 103 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS Munkahus Racing 0B 2 4 6
18 122 Filippa Björklöv Saab Sjöbo MK 3 3 0S 6
19 112 Neo Bjärgestad Audi Kalmar MK 0E 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 205 Hanna Petersson Saab Bohus RC Hagestigs Motorsport 7 7 7 21 1A
2 213 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 5V 7 7 19 2A
3 214 Josefina Stigsson Opel Kristianstads FRC BARUM RACING 5 7 5 17 3A
4 208 Caroline Tillgren Ford Kristianstads FRC Barum racing 4 5 7 16 4A
5 212 Felicia Bendroth Volvo Tomelilla MK 4 7 4 15 1B 5A
6 210 Linda Nilsson Suzuki Kristianstads FRC Pf motorsport lenhovda 7 5V 7 19 6AB
7 204 Johanna Nilsson Opel Kristianstad FRC Barum Racing 7 3 4 14 2B
8 224 Moa Nilsson Saab Eslövs MK 4 4 5 13 3B
9 209 Ann Greij Volvo Tomelilla 7 2 4 13 4B
10 220 Alexandra Sörensen Saab SMK Helsingborg Barum racing 2 4 5 11 5B
11 221 Cecilia Adermark Saab Kristianstads FRC Barum racing 4 2 5 11 6BB
12 207 Charlotte Pettersson Opel Kristianstads FRC 5 2 4 11
13 222 Lina Ingvarsson Opel Simrishamns MK Ingvarssons last & schakt AB 5 5 0 10
14 201 Frida Ekberg Saab Ryds MK Fridafors bilservice f racing 3 3 3 9
15 202 Nellie Eriksson Saab Falköpings MK 3 2 3 8
16 217 Martina Åsberg Saab Tidaholms MK 3T 4 0E 7
17 218 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 0S 4 2 6
18 206 Annika Klyft Saab Eslövs MK 3 3 0B 6
19 203 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 0VB 5 5
20 223 Emelie Karlsson Saab Målilla MK 0B 3 3
21 215 Kerstin Persson Benz Opel Arlövs MC Team Graneborg 2 0B 0E 2