Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

FolkraceTävlingen

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 210 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 5 7 0S 12 1A
2 216 Gunnar Helghe Saab Säters MK 7 7 7 21 2A
3 215 Amanda Nyström Volvo Grangärde RRC 7 5 7 19 3A
4 213 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT Team Avesta Park 7 5 0B 12 4A
5 209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 5 5 5 15 5A
6 214 Jan Ingesson Saab Borlänge MK 4 7 5 16 6A
7 203 Anders Eriksson-Glad Saab Sandvikens MK 60 ° Nord Racing 5 4 3 12
8 205 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 3 4 4 11
9 204 Kristin Johansson Volvo SMK Hedemora 2 4 2 8
10 206 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 0E 4
11 211 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 4 0B 4
12 202 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 3 0B 0E 3
13 207 Mike Sterner Opel SMK Gävle 0B 0E 0
14 217 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 0S 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 104 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 7 3 7 17 1A
2 107 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 3 5 7 15 2A
3 102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 4V 4 3J 11 3A
4 105 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 4 5 5 14 4A
5 109 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 7 7 4 18 5A
6 103 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 5 7 4 16 6AE
7 106 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 3 4 0B 7
8 108 Markus Karlsson Volkswagen Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 5 0E 5

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 48 Stefan Berglund Saab Hamre MK TL däck & motor AB säter 7 7 7 21 1A
2 3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 7 7 7 21 2A
3 41 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 7 7 7V 21 3A
4 33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 7 7 7 21 4A
5 29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 7 5V 7 19 1B 5A
6 44 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 7 7 5 19 6AE
7 38 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 5 7 5V 17 2BV
8 23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 3 5 5 13 1C 3B
9 20 Magnus Johansson Saab SMK Hedemora 7 4 5 16 4B
10 21 Markus Johansson Saab SMK Hedemora 5 5 7 17 5B
11 13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 7 7 4 18 6B
12 28 Robin Nyström Volvo Grangärde RRC 4 3 7 14 2C
13 6 Robert Nyström Saab Ludvika MS 5 4 7 16 3C
14 15 Andreas Turner Saab Borlänge MK 3 5V 5 13 4C
15 46 Joacim Eriksson Saab Finnskoga MK 3 7 2 12 5CV
16 2 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK 5 5 3 13 6CE
17 37 Per Isaksson Opel SMK Sala 5V 3 4 12
18 19 Kim Hallström Opel SMK Hedemora Team Avesta Park 4 4 4 12
19 42 Walter Hjort Saab SMK Hedemora 2V 5 4 11
20 14 Ola Andersson Volvo Siljan Bilracing Klubb 4 4 3 11
21 32 Jörgen Nyström Saab Ludvika MS 3 4 4 11
22 25 Dan Olsson Saab SMK Gävle 5 0B 5 10
23 24 Filip Hedlöv Saab SMK Hedemora Hawkstreet Motorsport 0B 5 5 10
24 16 Oliver Henkel Saab Sunnansjö MK 5T 2 3 10
25 50 Stefan Boberg Opel Fagersta MK 5 2 3 10
26 8 Pelle Persson Saab Borlänge MK Team Svartflagg 2 5 2 9
27 36 Johan Vikström Volvo Nyhyttan Avesta RT MK 2 4 3 9
28 9 Ronny Gustafsson Saab Sandvikens MK 1 3 4 8
29 27 Rickie Jonsson Volvo Hamre MK 2 4 2 8
30 22 Markus Virén Saab Ljusdals MS Team Tok-åker 3 2 3 8
31 49 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL DÄCK & MOTOR SÄTER AB 1 1 5 7
32 4 Daniel Ljung Datsun Säters MK 4 3 0B 7
33 30 Roger Ingesson Volvo Borlänge MK 0S 4 3 7
34 45 Robert Koski BMW SMK Hedemora 0S 3 4 7
35 51 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 3 2 2 7
36 31 Tomas Olsson Subaru Borlänge MK 4 2 0B 6
37 43 Johan Solin Volvo Grangärde RRC 4 2 0B 6
38 11 Adam Sandberg Opel SMK Hedemora ZRT Motorsport 4 0B 2 6
39 7 Stefan Olsson Volvo Mora MK 4 0E 4
40 10 Tommy Johansson Volvo SMK Hedemora 0B 0E 4 4
41 17 Patrik Turner Opel Borlänge MK 3 0E 0E 3
42 47 Anna Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 0B 3 3
43 39 Stefan Lundgren Saab SMK Hedemora 0B 0E 3 3
44 12 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 0S 1 2 3
45 40 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 2 0E 2
46 34 Stefan Andersson Saab Hamré MK 0B 0E 0B 0