Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Mekonomenracet 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 325 Joel Strömberg Volvo Mk-Nordjämten 7 5 7 19 1A
2 320 Johannes Ström Saab Härnösands MK 5 7 4 16 1B 2A
3 330 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 7 7 7 21 3A
4 321 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 5 5 7 17 4A
5 327 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 4 7 18 5A
6 315 Melwin Tongring Saab Vansbro MK 7 7 5 19 6A
7 324 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 5 5 14 2B
8 326 Olle Lundgren Volvo Krokoms Motorklubb 5 7 4 16 3B
9 312 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 4 5 14 4B
10 317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 4 5 7 16 5B
11 318 Nike Annerstedt Saab Films MK 0S 7 5 12 1C 6B
12 329 Alva Olsson Mazda Härnösands MK 3 4 5 12 2C
13 316 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 4 4 2 10 3C
14 308 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 2 3 4 9 4C
15 314 Elly Lundberg Volvo Gestrike RT 3 5 1 9 5C
16 303 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 7 2 4 13 6C
17 305 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 5 3 0B 8
18 301 Amanda Winberg Volvo Bollnäs MK 1 2 4 7
19 309 Elise Edberg Volvo Krokoms Motorklubb 1 3 3 7
20 304 Rasmus Olmats Saab Mora MK 2 2 3 7
21 319 Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 2 2 3 7
22 307 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 3 4 0B 7
23 311 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK Theo Lennartsson 0B 3 3 6
24 310 Linnea Åkerklint Volvo Borlänge MK 3 1 2 6
25 306 Josefine Vallin Volvo Hede MK 2 3 0B 5
26 313 Elin Blidberg Opel Ludvika MS 3 2 0S 5
27 323 Clara Olsson Mazda Härnösands MK 4 1V 5
28 302 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 4 0B 4

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 210 Jenneli Hellström Saab Hede MK Nilsson Motorsport 7 7 7 21 1A
2 202 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 7 7 7 21 2A
3 223 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 7 5 5 17 3A
4 208 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 7 7 4 18 4A
5 216 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 4 7 5 16 5A
6 209 Natalie Ylander Audi MK Nordjämten Team tokåker 5 4 4 13 1B 6AE
7 219 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 4 5 4 13 2B
8 207 Jenny Annerstedt Saab Films MK 5 5 3 13 3B
9 222 Alice Frödin Volvo SMK Hälsinge 2 4 5 11 1C 4B
10 217 Sofia Wolfenstein Opel Kramfors MSK 3 3 7 13 5B
11 201 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 5 7 3 15 6B
12 203 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 3 2 7 12 2C
13 215 Lisa Dewall Volvo MS Umeå 4 5 2 11 3C
14 206 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 5 2 2 9 4C
15 213 Alice Andersson Volvo Timrå Motorklubb Nilsson Motorsport 2 3 4 9 5C
16 214 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 7 4 2 13 6C
17 228 Emma Welin Saab Rasbo MK 4 5 0B 9
18 220 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 4 0B 9
19 211 Therese Ringström Saab Skepptuna MK 2 1 5 8
20 205 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 3 2 3 8
21 226 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 4 4 0B 8
22 227 Agnes Gradin Opel Ånge MK 3 3 1 7
23 204 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace kills cancer 2 3 0B 5
24 212 Johanna Gradin Opel SMK Hälsinge 2 3 0E 5
25 225 Magdalena Jensén Saab Ånge MK 3 2 5
26 218 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 0B 0E 0

Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 102 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 5 4 7 16 1A
2 109 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 4 7 4 15 2A
3 110 Gunnar Helghe Saab Säters MK 4 7 7 18 3A
4 112 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 5 3 5 13 4A
5 105 Ricky Turner Opel Borlänge Motorklubb 7 5 3 15 5A
6 111 Claes Sandin Audi Sandviken MK 7 4 5 16 6AS
7 113 Stefan Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 3 2 4 9
8 106 Bengt Andersson Volkswagen Hak 2 5 2 9
9 108 Thomas Nilsson Saab AMF Årsunda Sundgrens Åkeri AB 1 3 3 7
10 107 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 3 0B 1E 4
11 101 Henry Wisen Mazda Härnösand MK 2 1E 0E 3

Seniorer

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 27 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 7 7 7 21 1A
2 77 Andreas Turner Saab Borlänge MK 5 7 5 17 1B 2A
3 21 Edwin Eriksson Opel Jämtlands MK 4 7 7 18 3A
4 40 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 19
5 39 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 7 4 7 18 4A
6 73 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 7 7 7 21 6A
7 36 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 5 5 7 17 2B
8 50 Lukas Hedlund Volvo Gestrike RT 7 7 3 17 3B
9 12 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 4 7 5 16 1C 4B
10 9 Felix Granlund Volkswagen Hede MK 7 3 7 17 5BB
11 45 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 7 7 4 18 6BT
12 71 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 5 4 5 14 2C
13 43 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 4 5 7 16 3C
14 52 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 4 7 4 15 4C
15 79 Peter Sandow Saab Umeå Ak 5 5 4 14 5C
16 38 Fredric Englund Volvo Ljusdals MS 5 7 3 15 6C
17 75 Daniel Gustafsson Saab Skepptuna MK 5V 7 2 14
18 69 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 7 7 0B 14
19 30 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda 7 4 2 13
20 26 Henke Palm Opel Ilsbo MK 7 5 1 13
21 7 Björn Norberg Saab SMK Uppsala 3 4 5 12
22 37 Junior Holmin Volkswagen Ljusdals MS 3 4 5 12
23 18 Joakim Palm Opel Ilsbo MK 4 3 5 12
24 70 Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 7 0B 5 12
25 67 Johan Hägg Volvo Ånge MK 3 5 4 12
26 10 Pontus Eriksson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 4 4 12
27 74 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 4 5 3 12
28 24 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 2 12
29 54 Mattias Grannas Saab Siljan Bilracing Klubb 5 5 2 12
30 42 Kent Andersson Volvo Msu 7 4 1 12
31 29 Niklas Strandh Opel Ånge MK 0S 4 7 11
32 3 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 4 0B 7 11
33 16 Daniel Ahl Volvo Borlänge MK 4 5 2 11
34 25 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 2 3 5 10
35 49 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 4 1 5 10
36 44 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 1V 5 4 10
37 60 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 2 4 4 10
38 78 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 4 2 4 10
39 5 Patrik Turner Saab Borlänge MK 4 3 3 10
40 65 Robin Engström Saab AMF Årsunda 4 3 3 10
41 68 Niclas Wolfenstein Opel Krokom MK 7 0B 3 10
42 35 Martin Ahl Volvo Borlänge MK 5 3 2 10
43 6 Anton Edvardsson Toyota Borlänge MK 3 7 0S 10
44 15 Fredrik Blom Volvo SMK Hälsinge 5 5 0B 10
45 20 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 2 2 5 9
46 53 Magnus Westman Volvo SMK Hälsinge 1 4 4 9
47 63 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 3 3 3 9
48 8 Erik Lifvergren Opel Jörns Motorklubb 2 7 0B 9
49 80 Thomas Larsson SAAB SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 3 1 4 8
50 19 Kalle Kastman Opel SMK Söderhamn 5 0B 3 8
51 57 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 1 5 2 8
52 1 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 0B 4 3 7
53 32 Richard Olsson Mazda Härnösands MK 3 4 0B 7
54 47 Anders Nordén Volvo Ljusdals MS 5 2 0E 7
55 76 Kevin Öhlen Volvo Timrå Motorklubb Nilsson motorsport 1E 3 2 6
56 33 Jan Kastberg Volvo Örnsköldsviks MK 2 4 6
57 14 Henrik Jakobsson Volvo Vännäs Motorklubb 3 3 0S 6
58 28 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 0B 2 3 5
59 48 Daniel Andersson Opel Timrå Motorklubb Nilsson motorsport 5 0E 5
60 72 Sven-Ove Andersson Volvo SMK Gävle 1 3 0S 4
61 59 Nicklas Öberg Mazda Vännäs Motorklubb 0B 3 3
62 62 Albert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 1 2 0E 3
63 2 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 3 0E 3
64 17 Erik Jensén Mazda Ånge MK 3T 0B 3
65 4 Fredrik Borg SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB 3 0E 3
66 13 Lars Börser Volvo Ljusdals Ns 2 0E 2
67 61 Ture Boström Opel Järbo MK 2 0B 0S 2
68 64 Kevin Östlund Opel Hofors MK 2 0E 2
69 34 Edvin Sundkvist Volvo SHRA Sundsvall 0B 1E 1
70 22 Michael Johansson Saab Hofors MK 1 0B 1
71 23 Marcus Lindell Volkswagen Kolsva MS 0B 0E 0
72 41 Simon Ylander Saab Mk-Nordjämten 0B 0E 0
73 56 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 0B 0E 0
74 66 Martin Indgjerd Saab Timrå MK Välsta Bildemontering AB 0B 0E 0