Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Fläskracet

Veteran/Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 207 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 3 7 4 14 1A
2 211 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 7 3 5 15 2A
3 201 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 4 0B 7 11 3A
4 206 Ricky Turner Saab Borlänge MK 7 7 7 21 4A
5 204 Anna Antonsson Opel Årjängs Motorklubb 5 4 5 14 5A
6 203 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 4 5 3 12 6A
7 210 Björn Smedfors Saab Nyhyttans RT MK 2 3 4 9
8 208 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 5V 0B 5
9 212 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 0B 5 0B 5
10 213 Leif Bransell Volvo SMK Gävle 0SB 4 0B 4

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 111 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 7 21 1A
2 122 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 7 7 5 19 2A
3 112 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 4 5 14 1B 3A
4 121 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 5 4 16 4A
5 118 Markus Karlsson Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 7 7 4 18 5A
6 123 Oscar Eriksson Saab Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 5 7 7 19 6A
7 101 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 5 3 7 15 2B
8 108 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 3 3 5 11 3B
9 120 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 3 3 7 13 4B
10 125 Leo Rosenqvist Saab Fredriksbergs MK 4 5 3 12 5B
11 109 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 4 5 0STB 9 1C 6B
12 104 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 5 4 0B 9 2C
13 114 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK 4 4 3 11 3C
14 124 Evelina Andersson Saab Sunnansjö MK 3 5 0SB 8 4C
15 115 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 2 3 5 10 5C
16 103 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 3 2 3 8 6CB
17 113 William Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 2 2 4 8
18 107 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 0B 4 2 6
19 110 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 0B 2 4 6
20 116 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 4 0B 0ST 4
21 106 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 1 0TB 3 4
22 119 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK 2 0B 0E 2

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
126 William Wahlsberg Saab Hamre MK

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 32 Tobias Svärd Saab MK Orion 5 7 7 19 1A
2 40 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 7 2 7 16 1B 2A
3 25 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 7 5 5 17 3A
4 30 Albin Hysing Opel SMK Dala 7 7 4 18 4A
5 22 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 4 7 7 18 5A
6 17 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 7 7 5 19 6ASB
7 9 Andreas Turner Toyota Borlänge MK 0B 5 7 12 1CV 2B
8 41 Andreas Solhag Saab Borlänge MK 7 4 2 13 3B
9 5 Joacim Granvik Volvo Järbo MK 7 5 4 16 4B
10 42 Johan Eriksson Peugeot Borlänge Dragracing Klubb 5 5 7 17 5B
11 23 Johan Ingemarsson Saab Varbergs MK Hagestigs Motorsport 5 7 5 17 6B
12 31 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL Däck & Motor AB Säter 5 4 2J 11 2C
13 21 Jonas Eriksson Volvo Säters MK TL Däck & Motor AB Säter 4 3 3 10 3C
14 10 Markus Helghe Saab SMK Dala Falun 2 7 2 11 4C
15 15 Dennis Olsson Volvo Karlstad MC-BIL Junkworx 3 2 5 10 5C
16 6 Jonny Nylin Saab MK Ran Askersund 4 2 4 10 6C
17 36 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg Håltagarna i Skåne AB 4 5 0B 9
18 3 Robert Aspman Opel Borlänge MK 0SB 5 4 9
19 20 Uffe Söderberg Volvo Västerås MS 4 1 4 9
20 24 Niklas Eriksson Saab SMK Sala 5 3 1 9
21 11 Cristoffer Johansson Volvo Fredriksberg MK 5 1 3 9
22 1 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 3 3 3 9
23 13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL Däck & Motor AB Säter 1 2 5 8
24 8 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 2 3 3 8
25 14 Jens Ask Opel Stockholms Bk Larssons Svets & Smide AB I Uppsala 1V 4 2 7
26 7 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 3 3 0B 6
27 34 Emil Gruhs BMC Vansbro MK AD Butik Vansbro 2 2 2 6
28 26 Eddie Gilberg Saab Gestrike RT Team Lumek Motorsport 0SB 4 1 5
29 19 Pelle Pettersson Saab Sunnansjö MK 0E 4 0B 4
30 43 Patrik Turner Opel Borlänge MK 0B 4 4
31 37 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 3 0E 3
32 4 Robin Johansson Saab Bk Dundret 0E 3 3
33 44 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 1 2 0SB 3
34 35 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK TL Däck & Motor AB Säter 2 0B 2
35 28 Gunnar Helghe Saab Säters MK 0SB 0E 0