Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SeptemberRullet

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 911 Göran Söderlund Saab SMK Vingåker 7 4 7 18 1A
2 903 Jonny Östmark Volkswagen Kolsva MS Östmarks 7 2 7 16 2A
3 922 Håkan Gillstam Volvo Östernärkes RMC 5 5 7 17 3A
4 919 Alice Frödin Volvo SMK Hälsinge 4 5 7 16 4A
5 908 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 7 4 4 15 1B 5AB
6 923 Amanda Kvarnström Saab MK Ran 5 7 4 16 6AE
7 925 Elin Ullervik Mazda Strängnäs AMS 4 4 5 13 2B
8 902 Lars-Göran Fritz Saab Östernärkes RMC 4 7 3 14 3B
9 929 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 7 4 3 14 4B
10 918 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 5 7 2 14 5B
11 921 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 7 7 1 15 6B
12 915 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 5 3 5 13
13 910 Emelie Larsson Volvo MK Ran 4 3 5 12
14 931 Mari Ekström Volvo Östernärkes RMC John Ekströms Bygg, Örebro 3 5 4 12
15 905 Sofie Söder Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg, Örebro 3 3 3 9
16 937 Ann-Charlotte Karlsson Saab SMK Karlskoga 0B 2 5 7
17 916 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 2 5 0B 7
18 906 Terese Vigardt Volvo MK Ran 3 3 0B 6
19 907 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 5 0E 5
20 935 Klara Nylin Saab MK Ran 4 0SB 0B 4
21 909 Sara Söderberg Opel Västerås MS 3 3
22 914 Jennifer Eriksson Saab SMK Karlskoga 2 0B 0B 2
23 933 Emelie Solstad Volvo Flens MS 2 0B 0S 2
24 912 Lina Lindén Volvo Mälaröarnas MK 0B 0
25 932 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 0B 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
926 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK

FWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 8 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 7 5 7 19 1A
2 7 Per Isaksson Opel SMK Sala 5 7 5 17 2A
3 37 Mattias Damgren Saab Hallsbergs MK 7 5 4 16 1B 3A
4 18 Carl Eriksson Opel Strängnäs AMS 5 4 7 16 4A
5 17 Richard Pettersson Saab Storfors MK 7 5 7 19 5A
6 3 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda 5 7 7 19 6AS
7 11 Andreas Mattsson Opel Östernärke RMC 4 3 7 14 2B
8 4 Albin Johansson Opel MK Team Treske 4 7 5 16 3B
9 35 Kristoffer Olsson Saab MK Team Westom 4 7 5 16 4B
10 27 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 4 2 5 11 1C 5BV
11 6 Andre Hermansson Saab SHRA Avesta 5 5 4 14 6BV
12 34 André Brustuen Volvo Årjäng’S MK 4 4 4 12 2CV
13 30 Stefan Hudin Volvo MK Ran 3 4 3 10 3C
14 12 Mattias Grannas Saab Siljan Bilracing Klubb 3V 4 5 12 4CV
15 13 Tommy Lind Saab SMK Sala 7 3 4 14 5CB
16 22 Sebastian Flink Saab MK Ran 7 7 0JB 14 6CE
17 36 Daniel Svensson Saab AMF Årsunda 7 0S 3 10
18 2 Ture Boström Opel Järbo MK 3 5 2 10
19 31 Niclas Blomkvist Saab SMK Gävle 5 0SV 4 9
20 10 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 5V 4 9
21 19 Andreas Wallberg Saab MK Kopparberg 3 3 2 8
22 24 Simon Lövgren Opel MK Team Westom 2 2 3 7
23 23 Fredrik Z Johansson Saab Christinehamns MK 3 1V 3 7
24 26 Björn Andreasson Saab Östernärkes RMC 4 0SB 3 7
25 28 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 2 3 2 7
26 29 Henrik Bergström Saab Christinehamns MK 2 3 2 7
27 9 Johan Arvidsson Saab MK Team Westom 3 1 2 6
28 14 Christian Brandt Opel Karlstads MC-Bil Brandts Motorsport 2 2 1 5
29 15 Lennart Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 2 2 1 5
30 20 Magnus Eriksson Saab Nora MK 1 1
31 25 Henrik Edgren Peugeot Munkfors MC 0B 0B 0
32 33 Uffe Söderberg Opel Västerås MS 0B 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 620 Filip Karlsson Volvo Årjängs MK 7 7 7 21 1A
2 624 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 7 7 5 19 2A
3 605 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 5 7 7 19 3A
4 616 Oskar Axelsson Opel Filipstad MC 7 3 5 15 4A
5 611 Hanna Granvik Peugeot Gestrike RT 4 7V 3 14 5A
6 625 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 3 5 5V 13 1B 6AB
7 617 Victor Nyströmer Peugeot Fjugesta MS 4 4 5 13 2B
8 621 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 5 0S 7 12 3B
9 608 Casper Granfors Volkswagen Eskilstuna MK Östmarks 1 5 7 13 4BB
10 623 William Berg Volvo MK Kopparberg 7 0S 4 11 1C 5BV
11 613 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 5 5 2 12 6B
12 612 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 3 4 3 10 2CV
13 603 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 0S 2 4 6 3C
14 610 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 3 0B 4 7 4C
15 602 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 2 3 1 6 5CB
16 615 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 5 3J 3 11 6CB
17 604 Tintin Varg Volvo MK Team Westom 0S 5 0JB 5
18 622 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 4 1 0B 5
19 614 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS Gabriel Parkatti 0S 2 2 4
20 618 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 0B 4 0S 4
21 607 Anton Wallberg Saab MK Kopparberg 2 0SB 0S 2
22 609 Ida Nylin Saab MK Ran 1 0E 0B 1

RWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 68 Jonas Bergsten Opel Kolsva MS 7 7 7 21 1A
2 77 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 7 4 5 16 2A
3 65 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 4V 5 5 14 1B 3A
4 52 Daniel Skålberg Volvo Grangärde RRC 5 7 7 19 4A
5 70 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 5 3 7 15 5AJB
6 81 Jimmy Larsson Volvo Hällefors MK 3 4 5 12 2B
7 85 Karl Karlsson Volvo Eskilstuna MK 7 4 4 15 3B
8 67 Lukas Thor BMW Östernärkes RMC John Ekströms Bygg, Örebro 2 7 3 12 4B
9 60 Peter Vesslen Volvo SMK Hälsinge Misty Racing 7 5V 3 15 5BB
10 53 Fredrik Blom Volvo SMK Hälsinge 5 5 5 15 6BE
11 59 Roger Nilsson Volvo Kolsva MS 3 5 3J 11
12 74 Emanuel Bengtsson Volvo Filipstads MC 4 2 4 10
13 82 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 2 3 4 9
14 56 Stefan Kask Volkswagen MK Team Westom 3 3 3 9
15 69 Niklas Solstad Volvo Flens MS 2 4 0B 6
16 66 Dennis Skålberg Volvo Grangärde RRC 2 2 0B 4
17 55 Anders Göransson Volvo Åby MK 4 0B 0E 4
18 83 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 4 0B 0SB 4
19 63 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 1 0B 2 3
20 61 Magnus Berg Volvo Eskilstuna MK 3 3
21 76 Magnus Lindén Volvo Mälaröarnas MK 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
75 Leo Karlsson Volvo Årjängs MK