Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SemesterRullet

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 845 Veronica Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 4 7 7 18 1A
2 857 Magnus Fransson Opel Fjugesta MS 7 7 7 21 2A
3 877 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 7 5 5 17 3A
4 867 Helena Karlsson Saab Sunnansjö Motorklubb Team Rävvåla Racing 5 4 5 14 4A
5 876 Elin Forslöv Saab SMK Motala 7 4 4 15 5AB
6 855 Frida Börjesson Saab Kungsbacka Ma KM MOTOR 7 7 0S 14 1B 6A
7 864 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 7 7 0B 14 2B
8 886 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 2 3 7 12 3B
9 844 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 5 7 0B 12 4B
10 884 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 0B 4 7 11 5B
11 898 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 4 3 5 12 6B
12 896 Elinore Selldén Audi SMK Hedemora 4 0S 7 11
13 869 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 4 3 4 11
14 895 Frida Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 3 5 3 11
15 875 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 5 5 0B 10
16 897 Johnny Treseng Volvo Fredriksberg MK 5 5 0S 10
17 878 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 2 3 4J 9
18 889 Emelie Larsson Volvo MK Ran Askersund 2 4 3 9
19 856 Emelie Solstad Volvo Flens MS 1 2 5 8
20 846 Camilla Söderström Volvo Mk Speed 2 2 4V 8
21 874 Engla Johansson Saab Finspångs MS 5 3 0S 8
22 866 Hanna Olsson Saab Fagersta MK 3 4 0B 7
23 879 Kenneth Andersson Volkswagen Östhammars MK 2 0B 4 6
24 885 Elin Ullervik Mazda Strängnäs AMS 3 0S 3 6
25 859 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro Bsk 4 0E 4
26 887 Sofia Engström Volvo Mk Speed 1 2 0S 3
27 899 Hanna Zander Volvo Hällefors MK 3 0B 0 3
28 888 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 1 1 2
29 868 Michelle Karlsson Volvo AMF Årsunda 0J 0E 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
801 Karin Källström Opel Järbo MK

RWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 93 Stefan Eriksson Volvo Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 7 7 4V 18 1A
2 99 Richard Karlsson Volvo MK Speed 7 7 5 19 2A
3 73 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing AB 3 5 5 13 1B 3A
4 79 Patrik Scherp Volvo Stockholms Bilklubb 7 7 3 17 4A
5 80 Johan Kahlin Volvo Årjängs MK 7 7 7 21 5AB
6 87 Daniel Skålberg Volvo Grangärde RRC 5 5 7 17 6AS
7 58 Leo Karlsson Volvo Årjängs MK 5 4 7 16 2B
8 59 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 4 4 5 13 3B
9 60 Johnny Andersson Ford SMK Linde 5 4 4 13 4B
10 98 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 4 5 7 16 5B
11 56 John Öberg Volvo MK Team Westom 7 7 2 16 6B
12 77 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta 0S 5 7 12
13 76 Niklas Solstad Volvo Flens MS 2 5 5 12
14 88 Zeb Enarsson Volvo SMK Arboga 4 3 4 11
15 68 Stefan Kask Volkswagen MK Team Westom 4 3 4 11
16 89 Christoffer Lindström Volvo Grödinge MK 5 3 3 11
17 84 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 3V 3 4 10
18 70 Karl Karlsson Volvo Eskilstuna MK 2 4 3 9
19 51 Rasmus Pettersson Volvo Flens MS 5 2 2 9
20 57 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 0B 3 5 8
21 67 Stefan Öster Volvo SHRA Lindesberg 3 2 3 8
22 53 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 2 4 2 8
23 94 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 3 1 2 6
24 78 Magnus Halvarsson Volvo Jönköpings MK 1 0B 3 4
25 74 Daniel Lundquist Subaru Fagersta MK 4 0E 4
26 85 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 0S 2 0B 2
27 54 Jimmy Larsson BMW Hällefors MK 0B 0
28 90 Dennis Skålberg Volvo Grangärde RRC 0B 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 603 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 7 5 5 17 1B 1A
2 608 Hugo Bengtsson Saab Malungs MK 7V 7 7 21 2A
3 648 Victor Skoog Volvo SMK Eda 5 5 7 17 3A
4 670 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 7 5 17 4AE
5 629 Robin Olsson Saab Fagersta MK 7 7 7 21 5ASB
6 666 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 7 7 7 21 6ASB
7 665 Filip Karlsson Volvo Årjängs MK 5 5 3 13 2B
8 606 Noel Eliasson Lada SMK Arboga 5 0SB 7 12 3B
9 655 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 3 5V 5 13 4B
10 660 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 4 4J 5 13 5B
11 640 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 4 0B 11 1C 6BS
12 645 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 3 4 4 11 2C
13 647 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 0E 7 5 12 3C
14 649 Anton Säterlid Peugeot SHRA Lindesberg 4 3 3 10 4C
15 630 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 4 4 12 5CB
16 658 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS FOLKRACEFESTIVAL 4 4 4 12 6CB
17 634 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 4 0S 5 9
18 638 Felix Wallström Alfa Romeo SMK Hedemora 2 2 4 8
19 650 Albin Leandersson Saab Kolsva MS 2 3 2 7
20 664 Kajsa Ryman Saab Team Mikro Bilsportsklubb 3 2 2 7
21 667 Stina Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 3 3 1 7
22 636 Tintin Varg Volvo MK Team Westom 0B 1 4 5
23 654 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 0B 2 3 5
24 669 Alice Johansson Saab Finspångs MS 2 3J 0B 5
25 635 Zeth Enarsson Volkswagen SMK Arboga 3 2 0B 5
26 644 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 5 0B 5
27 643 Hampus Bengtsson Saab Malungs MK 0E 3 0TB 3
28 604 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 0B 3 0SB 3

FWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 3 Martin Lundqvist Volkswagen Fagersta MK 7 7 7 21 1A
2 36 Kristoffer Andersson Opel Kolsva MS 5 7 4 16 2A
3 42 Viktor Resare Saab MK Kopparberg 7 7 7 21 3A
4 43 Jimmy Hellström Opel Strängnäs AMS 4 7 5 16 4A
5 33 Anders Avelin Opel MSK Hammaren 3 7 5 15 1B 5A
6 32 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 4 5 7 16 6A
7 21 Rasmus Lundqvist Volkswagen Fagersta MK Team Svartflagg 7 5 0S 12 2B
8 4 Jonas Svensson Volvo Filipstads MC 4 4 4 12 3B
9 6 Alexander Lundgren Volvo SMK Arboga 2 4 5 11 4B
10 47 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 0S 7 11 5B
11 15 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK 7 4 0B 11 6B
12 37 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 3 3 4V 10
13 5 Albin Källgren Volvo Gestrike RT 5 5 0B 10
14 38 Jim Ruutikainen Saab Fagersta MK Östmarks 5 5 0B 10
15 34 Victor Gustafsson Saab SMK Motala Bil 4 5 0B 9
16 2 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 5 4 0B 9
17 44 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 0S 3 5 8
18 9 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 1 3 4 8
19 48 Viktor Eriksson Nissan Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 2 3 3 8
20 31 Tomas Enarsson Volvo SMK Arboga Tomas Enarsson 3 2 3 8
21 35 Magnus Lundqvist Opel Fagersta MK 5 0S 3 8
22 7 Hampus Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 7 0B 7
23 30 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 0S 4 2 6
24 41 Jonathan Morén Saab Kolsva MS 2 2 4
25 8 Mikael Andersson Honda SHRA Lindesberg 3 1 0S 4
26 45 Martin Johansson Saab Finnskoga MK Team Värmland Motorsport 3 0B 3
27 40 Fredrik Nyberg Nissan MK Orion 2 2
28 49 Morgan Bjerge Saab MK Team Westom 2 0S 2
29 39 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 0E 0