Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

NEZ CrossKart Championship 2021

Mini

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt
1 3 Caspian Nilsson M.N.M MINI Tomelilla MK 1 1 1 1 4
2 36 Albin Malmkvist LHR Mini SMK Arboga 1 1 1 1 4
3 15 Pontus Karlsson 2020 Lhr Karlstad MC-BIL 1 1 1 1 4
4 9 William Näätänen LH-R Mini Hällefors MK 1 1 1 1 4
5 7 Emil H Larsson LHR Straton MK Ran 1 1 1 1 4
6 32 Isabell Holmkvist Norcart Mini Gestrike RT 1 1 1 1 4

85cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 24 Vilgot Wetter Vilgot R4 R4 MK Ran 10 10 10 30 1AV
2 88 Charlie Rosmalm-Sebom LHR KTM Haninge MK 7 10 10 27 2AV
3 44 Alfred Eriksson C-pro Ktm SMK Köping 7 5 7 19 3AV
4 87 Hampus Hagström IC R3 Finnskoga MK 10 7 10 27 4AV
5 82 Ebbe Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 7 7 5 19 5AV
6 89 Elias Johansson Åkerlund C-Pro C-Pro MK Rimo 2 3 0B 5 2B 6AV
7 83 Hannes Hägg C-Pro C-Pro SMK Hälsinge 5 10 7 22 7AE
8 47 Jere Huuhka Hyua 10 7 0E 17 8AE
9 28 Olle Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 3 5 3 11 1B 9AE
10 18 Eddie Jonsson Persson C-Pro C-Pro Östmarks MFF 5 3 5 13 3B
11 43 Elis Rippe MK Ran 0B 5 5 10 4B
12 38 Charlie Höglund LHR HONDA SMK Arboga 3 2 7 12 5B
13 75 Pär Ekström IC Kart R4 Munkfors MC 5 3 3 11 6BE

125cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 172 Erik Andersson Östmarks MFF 10 10V 10 30 1A
2 132 Josefin Holmkvist C-Pro Husqvarna Gestrike RT 7 7V 7 21 2A
3 140 Alex Lindeqvist C PRO C PRO Haninge MK 0B 0B 5 5 3A
4 121 Emil Naessen SMK Nyköping 0S 5V 3 8 4A
5 189 Alfred Åhlander C-pro Crosskart Haninge MK 0B 0VB 0B 0 5AB
6 111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro KTM MK Ratten 0B 0E 0E 0 6AE

650cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 658 Linus Andersen C-pro KTM Haninge MK 5 7 10 22 1A
2 604 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 10 10 10 30 2A
3 601 Mattias Andersson C-pro KTM evo 1 MK Kopparberg 7 5 7 19 3A
4 605 Julius Nilsson C-pro KTM Tomelilla MK 2 2 2 6 4A
5 616 Karl Martin Miliste Krosskart R3 Ekk 3 7 3 13 5A
6 656 Davis Tobiass TLkart 650 Lebester Racing 10 10 5 25 6A
7 699 Rait Sööt Krosskart R3 650 EKK Ekk 7 3 5 15 7A
8 650 Felicia Walfridson Ic Kart R4 MK Ratten 5 5 7 17 8AE
9 645 William Franzén Kolsva MS 3 3 3 9 9AE
10 602 Laur Langeproon Krosskart EKK Ekk 0E 2 1 3

40+ Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 806 Peep Langeproon Krosskart EKK Ekk 10 10 10 30 1A

Xtreme

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 1 Jami Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 7 10 10 27 1A
2 5 Riku Huuhka Hyua 3 7 7 17 2A
3 44 Ingus Belakovs Speedcar Xtreme Lebester Racing 10 10 5 25 3A
4 3 Jimi Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 10 5V 3 18 4A
5 137 Rasmus Roos Speedcar Speedcar Haninge MK 5 3 5 13 5A
6 111 Jonatan Hoffman Speedcar Speedcar Haninge MK 3 7 7 17 6A
7 130 Marcus Naessen SMK Nyköping 7 5 2 14 7AB
8 48 Jimmy Karlsson RX01 750cc Götene MK 5 3 10 18 8AB
9 144 Kalle Göthesson speedcar 750cc Jämtlands MK 2 0B 0E 2 9AE
10 31 Isac Nordbeck Rx01 Junior SMK Helsingborg 0E 0E 0E 0

250 cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 277 Roger Lindberg LHR Honda Kolsva MS 10 10 10 30 1AB