Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

MidsommarRullet

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 302 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 7 5 5 17 1A
2 328 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 2 7 7 16 2A
3 307 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 7 7 7 21 3A
4 305 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 7 5 4 16 4A
5 315 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 5 7 2 14 1B 5A
6 326 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 7 7 7 21 6AB
7 301 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 7 4 3 14 2B
8 306 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 4 4 5 13 3B
9 317 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 3 7 5 15 4B
10 312 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 4 4 4 12 5B
11 324 Emelie Larsson Volvo MK Ran Askersund 3 3 7 13 6B
12 322 Hanna Olsson Saab Fagersta MK 5 3 4 12
13 313 Anna Antonsson Opel Årjängs MK 5 5 2 12
14 327 Elinore Selldén Audi SMK Hedemora 4 2 5 11
15 318 Michelle Karlsson Volvo AMF Årsunda 1 2 7 10
16 303 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 2 3 5 10
17 325 Camilla Söderström Volvo MK Speed 3 4 3 10
18 323 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 2 3 4 9
19 304 Emma Lundh Volkswagen Gnesta MK 4 3 2 9
20 311 Engla Johansson Saab Finspångs MS 4 5 0B 9
21 320 Agneta Ramstad Saab Västerås MS Team järndöd 3 1 3 7
22 310 Emma Ny Opel Gnesta MK 5 2 0B 7
23 309 Madicken Swärdh Toyota Katrineholms MK 2 0SB 4 6
24 314 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 1 2 3 6
25 316 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 3 0B 3 6
26 319 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 1 5 0S 6
27 308 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 2 4 0E 6
28 321 Elin Ullervik Saab Strängnäs AMS 5 0E 5

FWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 13 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 7 7 7 21 1A
2 29 Albin Johansson Opel MK Team Treske 7 4 7 18 2A
3 33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 5 5 7 17 1B 3A
4 11 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 7 7 7 21 4A
5 37 Niklas Henryson Opel Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 7 7 4 18 5A
6 32 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 7 7 5 19 6AB
7 22 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 5 7 5 17 2B
8 30 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 4 5 5 14 3B
9 21 Rasmus Lundqvist Volkswagen Fagersta MK Team Svartflagg 7 0B 7 14 4BB
10 31 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 5 5 7 17 5BB
11 3 Mikael Andersson Saab Östgöta BSF RH AUTORIKT 5 2 4 11 1C 6BB
12 24 Fredrik Osmen Volvo Gnesta MK 2 5 4 11 2C
13 15 Ola Andersson Volvo Silja Bil Racing Klubb 4 4 4 12 3C
14 4 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 3 4 5 12 4C
15 8 Jerry Göransson Toyota V:A Östergötlands MK 4 7 0E 11 5CB
16 35 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 2 4 4 10 6CB
17 34 Robert Malm Opel SHRA Lindesberg 3 4 3 10
18 36 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 0B 5 4J 9
19 10 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 4 3 2 9
20 12 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 0B 3 5 8
21 25 Stefan Eriksson Opel Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 2 3 3 8
22 20 Mikael Andersson Honda SHRA Lindesberg 5 2 1 8
23 17 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 4 3 0E 7
24 7 Ricard Gelin Opel Gnesta MK Team Glenna Racing 2J 1 3 6
25 5 Andreas Turner Saab Borlänge MK 0SB 5 0E 5
26 18 Jens Selander Saab SMK Arboga 5 0B 0B 5
27 14 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 0B 3 0E 3
28 23 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 3 0B 0E 3
29 6 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 0B 0
30 9 Carl Eriksson Mazda Strängnäs AMS 0B 0E 0
31 28 Andreas Karlsson Saab Gnesta MK 0B 0E 0E 0
32 27 Pontus Ny Opel Gnesta MK 0B 0B 0E 0
33 16 Magnus Wengelin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 0SB 0E 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 211 Robin Tietjens Ford Haninge MK 7 7 7 21 1A
2 207 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 7 5 2 14 1B 2A
3 220 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 5 7 7 19 3A
4 229 Robin Olsson Saab Fagersta MK 5 7 7V 19 4A
5 232 Filip Bernström Saab MK Ran Askersund 7 7 7 21 5AB
6 212 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 7 7 7 21 6AS
7 231 Arvid Höglund Saab Vara MK 5 5 5 15 2B
8 224 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 4 5 5 14 3B
9 201 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 4 5 4 13 1C 4B
10 238 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 7 3 4 14 5B
11 233 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 2 4 7 13 6BB
12 236 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 4 4 5 13 2C
13 204 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 0SB 5 7 12 3C
14 237 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 3 4 5 12 4CB
15 235 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 4 4 5 13 5CB
16 223 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 4 5 4 13 6CB
17 206 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 7 0B 12
18 215 Hampus Wretman Saab Haninge MK 5 7 0S 12
19 228 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 3 5 3 11
20 210 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 5 0B 5 10
21 225 Lovis Jansson Opel Haninge MK 2 4 4 10
22 216 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 7 0B 3 10
23 205 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 5 2 2J 9
24 222 Noel Eliasson Hyundai SMK Arboga 4 0S 4 8
25 202 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS FOLKRACEFESTIVAL 4 0S 4 8
26 208 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 7 0B 7
27 227 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 0SB 3 3 6
28 209 Alice Johansson Saab Finspångs MS 3 0B 3 6
29 230 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 2 2 2J 6
30 219 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 2 4 6
31 213 Anton Säterlid Peugeot SHRA Lindesberg 3 3 0B 6
32 226 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 3 3 0B 6
33 217 Stina Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 1 2 2 5
34 234 Theo Andersson Volvo MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 0B 3 0TB 3
35 214 Zeth Enarsson Volkswagen SMK Arboga Zeth Enarsson 3 0E 3
36 221 Malin Granfors Toyota Kolsva MS Östmarks Bildemontering 3 0S 0B 3
37 218 Felix Wallström Alfa Romeo SMK Hedemora 0B 2 0E 2
38 203 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 0B 0

RWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 121 Rasmus Pettersson Volkswagen Flens MS 7 7 7 21 1A
2 106 Rickard Avelin Opel MSK Hammaren 7 7 7 21 2A
3 108 Johan Haanpää Volvo Västerås MS 5 4 4 13 1B 3A
4 114 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 5 7 5 17 4A
5 122 Niklas Nydén Volvo Kolsva MS 7 5 5 17 5AB
6 110 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 7 5 7 19 6AB
7 117 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 4 3 3 10 2B
8 111 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 5V 3 5 13 3B
9 115 Anders Göransson Volvo Åby MK 4 5 4V 13 4BT
10 113 Dennis Skålberg Volvo Grangärde RRC 4 5 3 12 5BB
11 123 Joakim Andersson Volvo Kolsva MS 3 4 2 9
12 118 Johnny Andersson Ford SMK Linde 3 3 2 8
13 109 Daniel Skålberg Volvo Grangärde RRC 4 4 0B 8
14 104 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 3 4 0E 7
15 116 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta Team Rävvåla Räjsing 3 0B 3 6
16 112 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 2 3 0E 5
17 107 Jörgen Palmquist Volvo Kolsva MS 2 2 4
18 120 Mikael Dahlstedt Volvo Gestrike RT Jäder Motorsport 0B 2 0B 2
19 105 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 0B 0E 0
20 103 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 0B 0E 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
119 Michael Johansson Volvo Jönköping MK