Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

MidsommarRullet 2021

Fwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 21 Rasmus Lundqvist Golf vr6 Fagersta MK Team Svartflagg 7 7V 7 21 1A
2 40 Jens Selander Saab SMK Arboga 5 5 7 17 2A
3 45 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK 7 4 7 18 3A
4 30 Per Isaksson Opel SMK Sala 7 5 7 19 4A
5 15 Gustav Dynefalk Saab Vaxholms MK 3 7 5 15 1B 5A
6 14 Dennis Christensen Saab SMK Vingåker 7 7 5 19 6AB
7 16 Henrik Edgren Peugeot Munkfors MC 3 5 7 15 2B
8 11 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 5 5 4 14 3B
9 43 Niklas Henryson Volvo Stockholms BK ÖRBY GUMMI 4 7 3 14 1C 4B
10 36 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 5 7 5 17 5BB
11 41 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 5 4 5 14 6BS
12 19 Tommy Lind Saab SMK Sala 7 3 3 13 2C
13 8 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 5 7 2 14 3C
14 2 Mikael Andersson Mitsubishi SHRA Lindeaberg 5 4 4 13 4C
15 56 Simon Arvidsson Opel Borlänge MK 5 4 4 13 5CB
16 54 Pontus Ny Volvo Gnesta MK 7 7 0B 14 6CE
17 39 Andreas Mattsson Opel Östernärke RMC 3 2 7 12
18 61 Niclas Gustavsson Honda Hamre MK 2 5 5 12
19 35 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svenskrörtryckning AB 4 3 5 12
20 9 Dennis Jansson Saab Grödinge MK 3 4V 4 11
21 42 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 4 3 4 11
22 7 Anton Nilsson Saab MK Speed 4 3 3 10
23 59 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK 0S 5 4 9
24 17 Henrik Axtelius Saab Motorklubben Rimo 2 4 3 9
25 3 Stefan Hudin Volvo MK Ran 4 2 3 9
26 60 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 7 0S 2 9
27 22 Stefan Öster Volvo SHRA Lindesberg 1 3 3 7
28 33 Martin Pennerborn Saab Kolsva MS 3 4 0 7
29 55 Gustaf Ullervik Saab Strängnäs AMS 0B 3 2 5
30 5 Andreas Turner Saab Borlänge MK 0S 5 0B 5
31 34 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 2 0B 2T 4
32 37 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 1 3 0E 4
33 57 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta 4 4
34 13 Torbjörn Åberg Saab Botkyrka MK 1 2 3
35 6 Patrik Turner Opel Borlänge MK 2 0B 0S 2
36 4 Casper Granfors Saab Kolsva MS Östmarks 0B 0 0
37 53 Niklas Eriksson Saab MK Speed 0B 0 0
38 58 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK 0B 0
39 38 Daniel Hagman Saab Sunnansjö MK 0E 0E 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 114 Theo Wernersson Saab KAK 7 7 7 21 1A
2 118 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 7 7 7 21 2A
3 129 Robin Olsson Saab Fagersta MK 5 5 4 14 1B 3A
4 122 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 5 7 19 4AJ
5 102 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 5 5 5 15 5A
6 105 Emil Enner Saab Likenäsmk Team Värmland Motorsport 7 7 7 21 6A
7 128 Lars Gruhs Opel Vansbro MK 2 4V 5 11 1C 2B
8 109 Hampus Wretman Volvo Haninge MK 5V 7 0S 12 3B
9 108 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 5 4 4 13 4B
10 111 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 4 3 5 12 5BS
11 117 Filip Bernström Saab MK Ran 7 7 0B 14 6BE
12 131 Alexander Dynefalk Saab Vaxholms MK 3 5 3 11 2C
13 115 William Hermansson Saab SHRA Avesta 3 5 3 11 3C
14 121 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 2 4 5 11 4C
15 130 Alice Johansson Saab Finspångs MS 5 3 3 11 5C
16 113 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks bildemontering 4 4 3 11 6CS
17 125 Zeth Enarsson Saab SMK Arboga 2V 3 4 9
18 123 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 2 4 2 8
19 106 Ida Nylin Saab MK Ran 3 0B 4 7
20 126 Elly Lundberg Volvo Gestrike RT Gestrike RT 3 2 2 7
21 127 Lucas Dahl Leijonborg Volvo Team Mikro BSK 4 2 1 7
22 124 Albin Leandersson Saab Kolsva MS 3 3 0S 6
23 119 Alice Bleckur Saab Team Mikro BSK 1 2 2 5
24 103 Ida Öberg Saab Mälaröarnas MK 1 3 1 5
25 107 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 4 0 4
26 116 Hampus Åkerlind Volvo Flen 4 0B 4
27 104 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 2 0 2

Rwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 801 Rasmus Pettersson Volvo Flens MS 7 7 7 21 1A
2 808 Anders Johansson BMW Team Mikro BSK 5 7 7 19 2A
3 802 Stefan Kask Volkswagen MK Team Westom 4 4 5 13 1B 3A
4 836 Fredrik Blom Volvo SMK Hälsinge 7 7 7 21 4A
5 818 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 4 7 5 16 5A
6 828 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 7 5 5 17 6AB
7 835 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 5 4 4 13 2B
8 817 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 7 4 4 15 3BV
9 831 Håkan Persson Volkswagen Laxå MK CUSTOM RACING AB 3 4 4 11 4B
10 813 Micke Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 5 7 2 14 5BB
11 804 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 4 3 4 11 6BB
12 805 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 3 5 3 11
13 810 Daniel Skålberg Volvo SMK Arboga 2 5 3 10
14 807 Niklas Solstad Volvo Hallsberg MK 4 5 1 10
15 830 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 5 5 0S 10
16 806 Jimmy Larsson Volvo Hällefors MK 0B 3 5 8
17 834 Eddie Larsson Volvo Årjängs MK 5 0B 3 8
18 803 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 2 4 2 8
19 833 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 0S 0B 7 7
20 820 Calle Wallin Volvo SMK Karlskoga SMK karlskoga 2 3 2 7
21 816 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 7 0B 0 7
22 819 Roland Ehnström Volvo Skepptuna MK 3 3 0 6
23 822 Zeb Enarsson Volvo SMK Arboga 4 2 0 6
24 823 Pontus Åkerlind Volvo Flenms 0S 1 3 4
25 824 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 3 0 3
26 811 Johnny Andersson Volkswagen SMK Linde 0B 0 0
27 821 Dennis Skålberg Volvo SMK Arboga 0B 0 0
28 809 Magnus Halvarsson Volvo Jönköpings MK 0S 0 0

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 317 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 5 5 7 17 1A
2 341 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 5 7V 5 17 2A
3 302 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 7 5 7 19 3A
4 331 Maria Jansson Saab Grödinge MK 5 2 7 14 1B 4AJ
5 310 Magnus Fransson Subaru Fjugesta MS 7 7 5 19 5A
6 335 Engla Johansson Saab Finspångs MS 7 7 7 21 6AB
7 323 Ingemar Widén Volvo MK Team Westom 3 5 4 12 1C 2B
8 318 Alice Frödin Volvo SMK Hälsinge 4 7 3 14 3BB
9 303 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 7 4 4 15 4BB
10 338 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 7 2 7 16 5BE
11 316 Ewelina Göransson Mazda Västra Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 5 5 5 15 6BE
12 305 Helena Karlsson Saab Sunnansjö MK 4 5 4 13 2C
13 304 Elinore Selldén Audi SMK Hedemora 0S 4 7 11 3C
14 315 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 1 7 5V 13 4C
15 330 Lina Zetterström Opel SMK Sala 5 4 3 12 5C
16 312 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 4 4 5 13 6CE
17 320 Anna Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 0B 7 4 11
18 334 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 2 3 5 10
19 340 Jennifer Eriksson Saab SMK Karlskoga 3 4 3 10
20 306 Maurén Sällberg Saab Motorklubben Rimo 4 3 3 10
21 319 Klara Nylin Saab MK Ran 5 5 0S 10
22 337 Emma Ny Volvo Gnesta MK 4 1 4 9
23 313 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 0B 4 4 8
24 311 Tony Parkatti Volvo Kolsva MS 3 2 3 8
25 327 Hanna Olsson Saab Fagersta MK 3 3 2 8
26 339 Jasmin Löfgren Holmgren Opel Sandvikens MK 3 2 2 7
27 344 Rebecka Hellgren Volvo Sunnansjö MK 3 2 2 7
28 343 Annika Forsberg Golf Sandvikens MK Team Svartflagg 7 0B 0 7
29 314 Lennart Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 2 3 1 6
30 333 Bosse Loberg Saab SMK Örebro 2 3 1 6
31 308 Linnea Bleckur BMW Team Mikro BSK 2 1 2 5
32 336 Nathalie Ellénius Saab Skepptuna MK 4 0B 0B 4
33 307 Camilla Söderström Volvo Jönköpings MK 0B 0E 0
34 309 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team palm 0S 0B 0