Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

CrossKart

Mini

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt
1 95 Eddie Jonsson Persson Norcart Östmarks MFF OPUS BILPROVNING 1 1 1 1 4
2 44 Ebbe Strömberg LH Racing MK Ran 1 1 1 1 4
3 51 Elias Åkerlund Johansson LH Racing MK Rimo 1 1 1 1 4
4 28 Olle Strömberg LH Racing MK Ran 1 1 1 1 4
5 92 Oliwer Lundmark R3 Haninge MK 1 1 1 1 4
6 34 Liam Eriksson LHR Gullabo RC 1 1 1 1 4
7 66 Felix Lundgren LHR Mini SMK Arboga 1 1 1 1 4
8 63 Molly Lundgren LHR Mini SMK Arboga 1 1 1 1 4
9 32 Isabell Holmkvist Norcart Gestrike RT Katalysatoråtervinning 1 1 1 1 4
10 5 Ellie Atteblad Ic4 Ömff 1 1 1 1 4
11 94 Hugo Björk LH Haninge MK 1 1 1 1 4
12 43 Sebastian Eklund EMS Västerås MS 1 1 1 1 4
13 36 Albin Malmkvist Raket SMK Arboga 1 1E 1 1 4
14 93 Ellah Lundmark LH Haninge MK 1 1E 1 1 4

85 cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 24 Vilgot Wetter R4 Teknis MC Katalysatoråtervinning 10 10 10 30 1A
2 13 Loke Pettersson R4 / KTM Haninge MK Kyrkvretens Hydraulic AB 5 7 5 17 2A
3 72 William Grängstedt C-Pro Team Westom KAREV 7 10 7 24 3A
4 9 Leo Ericsson FZE Yamaha Kolsva MS 3 10 5 18 4A
5 55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK 10 5 7 22 5A
6 14 Gustav Atteblad Ic4 Ömff 7 5 3 15 6A
7 17 Wiktor Wallin LHR MK Ratten 3 5 3 11 2B 7A
8 88 Charlie Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 10 7 10 27 8AB
9 32 Josefin Holmkvist C-pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 3 0B 10 13 1B 9AB
10 45 Elis Rippe Norcart SMK Örebro 0B 0B 3 3 3B
11 33 Hannes Hägg Nor Cart SMK Hälsinge 2 3 2 7 4B
12 83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 2 3 2 7 5B
13 81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 5 2 5 12 6B
14 89 Alfred Åhlander C-pro/ TM Haninge MK 7 0B 7 14 7BS
15 75 Pär Ekström IC-kart R4 KTM Munkfors MC 5 7 0B 12 8BE

40+ Veteran/Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 830 Lars Åke Wallin IC R3 Västerås MS 3 5 5 13 1A
2 888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 2 7 7 16 2A
3 802 Tomas Boklund IC Arboga 5 10 3 18 3A
4 812 Christian Eklund Norcart VR5 Västerås MS 7 3 2 12 4A
5 805 Roine Ic-kart Rasbo MK 1 1 0B 2 5AE
6 816 Johan Eklund EMS Eklund MotorSport Västerås MS 10 2 10 22 6AE

125 cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 10 10 5 25 1A
2 128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 5 7 7 19 2A
3 140 Alex Lindeqvist C-PRO / KTM Haninge MK 7 5 10 22 3A
4 197 Oskar Nord-Jansson LH Rasbo MK 3 0B 0B 3 4AB

250 cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 280 Rasmus Brunnkvist R4 KTM Västerås MS Autorikt & Racing AB 10 10 10 30 1A
2 204 Sebastian Ainerfors KTM IC3 Västerås MS 7 7 0B 14 2A

650 cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 603 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 10 10 10 30 1A
2 604 Alexander Lundgren KTM SMK Arboga 5 2 3 10 2A
3 645 William Franzén FZE kart Kolsva MS 1 3 2 6 3A
4 620 Felicia Grundtman IC3 Kolsva MS 3 1 1 5 4A
5 658 Linus Andersen C-PRO Haninge MK 7 7 7 21 5AB
6 615 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 2 5 5 12 6AB

Xtreme

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 10 10 7 27 1A
2 66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 10 10 10 30 2A
3 25 Johan Birgersson Yacar Stark Edition SMK Gävle 7 10 10 27 3A
4 4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 3 7 3 13 2B 4A
5 93 Mathias Edlund Speedcar 750 Haninge MK Haninge campservice AB 3 7 7 17 5A
6 190 Dennis Rådström Speedcar KAK 0B 7 7 14 1B 6A
7 47 Jimmy Karlsson RX01 Götene MK JK Racing Sweden 10 3 5 18 7A
8 130 Erik Andersson Speedcar Karlstad MK 7 5 5 17 8AB
9 6 Martin Enlund Casmat Västerås MS 5 5 10 20 9AB
10 50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 5 3 3 11 3B
11 111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK 7 3 2 12 4B
12 912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 5 2 2 9 5B
13 42 Patrik Jonsson Semog Kramfors MSK 0ST 0B 2 2 6B
14 24 Peter Wall Semog MK Orion 2 5 3 10 7B
15 27 Johan Reuterholt Edge Xtreme Västerås MS 3 2 5 10 8BB