Kom ihåg att det är listorna på anslagstavlan som är de officiella listorna. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Fr-Cupen Deltävling 1

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt C B A
1 112 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 7 7 4 7 25 1A
2 111 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 7 7 24 2A
3 113 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 4 3 7 5 19 3A
4 116 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 4 7 5 23 4A
5 103 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 5 2 4 7 18 5A
6 115 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 3 5 5 4 17 1B 6A
7 104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 4 4 3 3 14 2B
8 107 Linnea Holmdahl Opel Films MK Projekt Folkrace 4 7 4 2 17 3B
9 109 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 3 0SB 2 4 9 1C 4B
10 119 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 3 4 5 4 16 5B
11 106 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 7 5 5 0E 17 6BE
12 105 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 5 3 3 3 14 2C
13 102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 2 2 2 5 11 3C
14 110 Lucas Karlsson Opel MK Orion 1 1 3 1 6 4C
15 114 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 1 2 1 2 6 5C
16 118 Lee Annerstedt Opel Films MK 2 7 1 3 13 6CB
17 108 Lukas Jansson Opel Films MK 2 1 2 0E 5
18 117 Amanda Pettersson Saab Films MK 1 3 0B 4

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 201 Sören Jansson Saab MK Orion 7 7 7 21 1A
2 207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 5 7 5 17 2A
3 203 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 7 3 7 17 3A
4 208 Mikael Eklund Saab MK Rimo 5 2 2 9 1B 4A
5 206 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 3 5 7 15 5A
6 211 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 5 7 5 17 6A
7 204 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 4 5 4 13 2B
8 209 Julia Granvik Volvo Järbo MK 7 3 4 14 3B
9 220 Maurén Sällberg Opel Skepptuna MK Projekt Folkrace 4 3 3 10 4B
10 221 Conny Nordström Volvo MK Rimo 2 4 5 11 5B
11 210 Tilda Ekenberg Peugeot Films MK Projekt Folkrace 3 4 4 11 6B
12 205 Emelié Johansson Honda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 4 4 0B 8
13 202 Oliwia Eiserman Opel Films MK 0SB 5 0B 5

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 23 Rasmus Eriksson Saab Films MK 7 7 7 21 1A
2 1 Tobias Svärd Saab MK Orion 7 7 7 21 2A
3 19 Simon Strand Saab Rasbo MK 7 7 2 16 3A
4 25 Lars Göran Strandberg saab MK Orion 3 5 7 15 4A
5 6 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 7 7 7 21 5A
6 9 Joni Rahkonen Saab Films MK 7 3 5 15 1B 6A
7 29 Andreas Ekman Ford Films MK 4 4 4 12 1C 2B
8 12 Per Andersson Saab Rasbo MK 5 5 5 15 3B
9 21 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 7 0E 7 14 4B
10 11 Axel Jansson Volvo Rasbo MK 5 5 5 15 5BB
11 5 Marcus Karlsson Opel Rasbo MK 4 4 5 13 6BB
12 50 Henrik Axtelius Opel Skepptuna MK 4 5 3 12 2C
13 24 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 5 4 4 13 3C
14 16 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan racing 4 3 5 12 4C
15 17 Jens Åhman Peugeot Films MK 2 5 4 11 5CB
16 22 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 5 7 0E 12 6CE
17 3 Magnus Melander Volvo Films MK 5 3 3 11
18 30 Emil Niskakoski Audi Films MK 3 3 4 10
19 14 Dennis Hernehult Volvo MK Orion 3 4 3 10
20 15 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 3 4 3 10
21 28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 5 5 0E 10
22 10 Thomas Söderlund Saab MK Orion 0B 7 2 9
23 26 Johan Eriksson Saab MK Orion 4 3 2 9
24 13 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 2 3 3 8
25 20 Joakim Pettersson Saab Rasbo MK 3 0B 4 7
26 4 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 2 4 1 7
27 2 Dan Nilsson Saab MK Rimo 2 2 2 6
28 18 Roger Wiklander Opel Skepptuna MK 1 1 2 4
29 51 Tom Larsson Volvo Films MK Larssons Svets & Smide i Uppsala 4 0B 4
30 27 Mikael Andersson Saab Östgöta BSF Team "Korvgubbens" motorsport 3 0B 3
31 8 Patrik Pettersson Saab Films MK 0B 2 0E 2
32 7 Gustaf Berglund Volvo Films MK 0B 0E 0E 0