Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

CrossKart SM 2021 Deltävling 3

Mini

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt
1 93 Ellah Lundmark LH-Racing Haninge MK 1 1 1 1 4
2 6 Holley Israelsson LH-Racing Finnskoga MK 1 1 1 1 4
3 43 Sebbe Eklund Eklund MS Västerås MS 1 1 1 1 4
4 15 Pontus Karlsson LH-Racing Karlstad MC-BIL 1 1 1 1 4
5 36 Albin Malmkvist LH-Racing SMK Arboga 1 1 1 1 4
6 3 Nova-Lie Walfridson Norkart MK Ratten 1 1 1 1 4
7 9 William Näätänen LH-Racing Hällefors MK 1 1 1 1 4
8 61 Viktor Bengtsson Mini MK Team Westom 1 1 1 1 4
9 8 Erik Benton LH-Racing Haninge MK 1 1 1 1 4
10 7 Emil H Larsson LH-Racing MK Ran 1 1 1 1 4
11 91 Lukas Fransson FCS Mini MK Team Westom 1 1 1 1 4
12 34 Liam Eriksson LH-Racing Gullabo RC 1 1 1 1 4
13 13 Leo Pettersson Norcart MK Team Westom 1 1 1 1 4
14 66 Felix Lundgren LH-Racing SMK Arboga 1 1 1 1 4

85 cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 24 Vilgot Wetter IC-Kart R4 MK Ran MNE/Sweservice 10 7 10 27 1A
2 44 Alfred Eriksson C-Pro KTM SMK Köping 10 10 10 30 2A
3 75 Pär Ekström IC-Kart R4 Munkfors MC 10 7 10V 27 3AV
4 88 Charlie Rosmalm Sebom LH-Racing Haninge MK 3 10 3 16 1B 4A
5 72 Wiliam Grängstedt C-Pro Karlstad MC-BIL 10 5 5 20 5A
6 55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 0B 10 7 17 6A
7 81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 7 5 7 19 7A
8 7 Hampus Hagström IC-Kart R3 Finnskoga MK 7 10V 10 27 8AB
9 82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 7 7 0B 14 2B 9ASB
10 33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 5 0B 7 12 3B
11 5 Devin Berryll LH-Racing Haninge MK 5 5 5 15 4BV
12 18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 2 3 5 10 1C 5B
13 4 Hannes Jonsson EAS KTM Woxnadalens MK 3 0B 3J 6 2C 6B
14 83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 5 5 2 12 7B
15 51 Elias Johansson Åkerlund C-Pro MK Rimo 3 3 5 11 8BS
16 28 Olle Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 5 7 0B 12 9BE
17 47 Liam Hägg KTM SMK Hälsinge Häggsbildemontering 0S 0VB 2 2 3C
18 22 Molly Lundgren C-Pro KTM SMK Arboga 2 3 1 6 4C
19 14 Ellie Atteblad IC-Kart R4 Östmarks MFF 0B 3 0B 3 5CB
20 45 Elis Rippe LH-Racing MK Ran 7 0B 3 10 6CB
21 17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 0B 0B 7 7 7CB
22 92 Oliwer Lundmark LH-Racing Haninge MK 0B 0B 0B 0 8CE

40+ Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 830 Lars Åke Wallin IC Kart R4 Västerås MS 10 10 0B 20 1A
2 868 Hans-Erik Sjöberg En Röd SMK Eda 10 10 7 27 2A
3 815 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 0S 7 10 17 3A
4 885 Anders Martinsson BGG MK Team Westom 10 0B 7 17 4A
5 850 Stig-Olov Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 7 10 5 22 5A
6 893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 2 7 5 14 1B 6A
7 859 Peter Brunzell KTM MK Team Westom 7 3 10 20 7AV
8 816 Johan Eklund Eklund MS Västerås MS 3 5 0B 8 2BV 8AB
9 876 Thomas Agerheim Husaberg 644 Haninge MK 5 5 10 20 9ASB
10 881 Patrik Berryll LH-Racing Haninge MK 3 3 3 9 3B
11 808 Alexander Jansson C-Pro Västerås MS 3 3 5 11 4B
12 802 Tomas Boklund IC Kart SMK Arboga 5 5 7 17 5B
13 806 Johan Andersson IC Kart KTM SMK Trollhättan 2 1 2 5 6B
14 888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 7 2 3 12 7B
15 812 Christian Eklund LH-Racing Västerås MS 5 7 3 15 8B
16 817 Torbjörn Danielsson MK Team Westom 2 2 2 6 9B
17 840 Henrik Spets C- Pro Östmarks MFF 0B 0

125 cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 102 Jonathan Rådström IC Kart R4 Likenäs MK Team Värmland Motorsport 10 10 10 30 1A
2 108 Einar Friberg C-Pro MK Team Westom 7 10 7 24 2A
3 134 Erik Nilsson C Pro Östmarks MFF Carcontrol 7 5 10 22 3A
4 199 Lukas Andersson C-Pro MK Team Westom 5 10 5 20 4A
5 144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 10 7 0S 17 1B 5A
6 128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 7 7 10 24 6A
7 170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 10 7 7 24 7A
8 111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 7 0B 10 17 2BV 8A
9 140 Alex Lindeqvist C-Pro KTM Haninge MK 10 10 3 23 9AB
10 132 Josefin Holmkvist C-Pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 5 7 7 19 3B
11 106 Elias Jonsson IC Kart KTM Woxnadalens MK 3 5 3 11 4B
12 182 Robin Lejtorp IC Kart R3 SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 2 3 5 10 5B
13 113 Loke Pettersson IC Kart R4 Haninge MK 3 2 2 7 1CV 6BB
14 166 Leon Strucel Yamaha MK Team Westom 5 0S 7 12 7B
15 172 Gustav Atteblad C-Pro Östmarks MFF 5 2 5 12 8B
16 197 Oskar Nord-Jansson LH-Racing Västerås MS 2 5 3 10 2C 9BS
17 110 Maximus Joge IC Kart R4 Finspångs MS 3 0B 3 6 3CS
18 120 Emil Naessen C-Pro SMK Nyköping MNE/Sweservice 2 3 5 10 4CS
19 135 Jesper Jansson LH-Racing Botkyrka MK 3 3 2 8 5CE
20 189 Alfred Åhlander C-Pro TM Haninge MK 0B 5 2 7 6CE

250 cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 252 Marcus Svensson TM Race Pipe Dals MK 10 10 10 30 1A
2 232 Rickard Landholm LH-Racing Haninge MK 7 5 7 19 2A
3 225 Isac Forsman LH-Racing MSK Kvarnvingarna 5 3 0B 8 3A
4 204 Sebastian Ainerfors IC Kart R3 Västerås MS 5 7 3 15 4A
5 285 Eric Bönström IC Kart R4 Östmarks MFF 10 10 10 30 5AB
6 280 Rasmus Brunnkvist IC Kart R4 Västerås MS Autorikt & Racing AB 7 7 5 19 6AB
7 205 Daniel Bowenius IC Kart R3 Haninge MK 3 5 7 15 7AE

650 cc

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 603 Noel Eliasson C-Pro KTM SMK Arboga 10 3 10 23 1A
2 658 Linus Andersen C-Pro Haninge MK 5 10 10 25 2A
3 605 Mattias Andersson C-Pro MK Kopparberg 10 10 3 23 3A
4 627 Erik Stigsson IC Kart R4 MK Team Westom 7 5 7 19 4A
5 691 Johan Fransson KTM MK Team Westom 7 3 7 17 5A
6 619 Johan Westh IC Kart R4 Östmarks MFF 3 7 5 15 6A
7 682 Alexandra Lejtorp C-Pro SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 2 0B 2 4 7A
8 650 Felicia Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 5 7 3 15 8A
9 645 William Franzén FZE-Kart Kolsva MS 3 5 5 13 9AB
10 620 Felicia Grundman IC Kart R3 Kolsva MS 2 0B 2 4

Xtreme

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 70 Marcus Agerheim Speedcar Haninge MK 10 10 10 30 1A
2 1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 10 10 10 30 2A
3 101 Gunnar Ullén Speedcar MK Rimo 5 10 10V 25 3A
4 66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 10 7 7 24 4A
5 94 Hampus Wretman Casmat Haninge MK 0B 10 10 20 1B 5A
6 189 Algot Hammarqvist Speedcar Åtvidabergs MK 7 7 10 24 6AV
7 3 Nils Erixon Speedcar Strängnäs AMS 10 7 7 24 7A
8 124 Sebastian Enholm Speedcar Teknis MC 10 10 7J 27 8A
9 67 Isac Egonsson Speedcar Finnskoga MK Carcontrol 7 5 7 19 2B 9AB
10 96 Kim Koivio Speedcar Haninge MK Örby Gummi AB 10 5 5 20 3B
11 4 Micke Göthesson Speedcar Jämtland MK 7 5 3 15 4BV
12 20 Jimmy Bergander Speedcar Haninge MK 5 5 5 15 1C 5B
13 45 Jens Rippe Casmat Laxå MK 2 2 10 14 2C 6B
14 87 Peter Gillberg Semog SMK Arboga 3 10 2 15 7B
15 137 Rasmus Roos Speedcar Haninge MK JHSM Däck & Bilservice AB 5 7 7 19 8B
16 40 Marcus Hellman Speedcar Haninge MK 7 5 5 17 9BB
17 130 Marcus Naessen Spedscart SMK Nyköping 7 3 3 13 3C
18 80 Erik Eriksson MV Racing Toarps MK 2 2 7 11 4C
19 25 Johan Birgersson Yacar SMK Gävle 5 7 2 14 5C
20 144 Martin Stigh Semog Finspångs MS Br Stighs Åkeri AB 3 5 5 13 6C
21 39 Håkan Olsen Semog SMK Trollhättan 3 7 2 12 7C
22 7 Jimmy Kujanpää Speedcar Haninge MK 7 1 3 11 8CB
23 68 Stefan Agerheim Speedcar Haninge MK 5 3 5 13 9CB
24 912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 3 3 3 9
25 44 Kalle Göthesson Speedcar Jämtlands MK 0E 3 5 8
26 22 Jesper Larsson Yacar Tidaholms MK 0S 3 3 6
27 64 Anders Sakofall Casmat Ludvika MS 3 3 0B 6
28 50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 5 0S 0B 5
29 47 Jimmy Karlsson RX 01 Götene MK 0E 0E 0E 0
30 133 Elias Svensson Casmat MK Team Westom www.nsracecars.com 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK