Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Final MittMedia Cup

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt C B A
1 202 Maja Gradin Mitsubishi Ånge MK MK 5 4 7 10 26 1A
2 207 Gunnar Helghe Saab Säters MK 1 7V 7 10 25 2A
3 211 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 7 7 4 7 25 3A
4 215 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 4 5 2 5 16 1B 4A
5 205 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 7 5 5 4V 21 5A
6 210 Ricky Turner Saab Borlänge MK 5 7 5V 3 20 6AB
7 209 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 1 3 0S 4 8 1C 2B
8 213 Emma Welin Honda Rasbo MK 3 3 4 7 17 3B
9 217 Elin Nilsson Opel SMK Hälsinge 3 4 3 7 17 4B
10 203 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 4 2 1 10 17 5BB
11 201 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 7 5 7 0B 19 6BB
12 216 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 3 2 5 4 14 2C
13 218 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 4 2 3 5 14 3C
14 212 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 2 0B 3 3 8 4C
15 204 Johnny Treseng Volvo Fredriksbergs MK 2 4 0B 5 11 5C
16 208 Johanna Svedberg Opel Ljusdals MS Ljusdals Bildelar Motorsport 5 3 0B 0E 8 6C
17 206 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 0B 0B 4 0B 4
18 214 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 0B 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt C B A
1 113 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 7 7V 0S 10 24 1A
2 102 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 4 0S 7 5 16 1B 2A
3 118 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 4 7 7 10 28 3A
4 112 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 7 4 7 23 4A
5 107 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 7 7 3 7 24 5A
6 104 Isac Åkervall Saab Ånge MK MK Mitt Sverige Transport & Logistik AB 5 5 7 7 24 6AB
7 101 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 6J 4 20 2B
8 103 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 4 5 4 5 18 3B
9 116 Emelie Höök Saab Hällefors Motorklubb Bjuhrs Bil AB 4 5 3 10 22 4B
10 117 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 7 4 0B 10 21 5B
11 115 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 7 4 5 0B 16 1C 6BE
12 108 Jesper Eriksson Saab SMK Söderhamn Team JonJons 3 0B 5 4 12 2C
13 110 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 3 4 3 5 15 3C
14 122 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 3 3 0B 7 13 4C
15 123 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 2 2 4 4 12 5C
16 120 Josefine Vallin Volkswagen Hede MK 1 4 4TJ 3 12 6C
17 106 Nora Lindqvist Saab SMK Hälsinge 5 2 5 0S 12
18 114 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 2 0B 3 5 10
19 119 Philip Eriksson Saab SMK Hälsimge 2 0B 4 0B 6
20 121 Agnes Gradin Opel Ånge MK MK 3 3 0B 0E 6
21 109 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 2 3 0TB 0S 5
22 111 Edwin Eriksson Saab Jämtlands MK JBD 0E 0E 0

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt E D C B A
1 36 Micke Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 3 5 7 10 25 1A
2 26 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 7 7 7 3 24 2A
3 25 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 5 7 7 7 26 3A
4 20 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 5 7 5 7 24 4A
5 28 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 7 1 6J 7 21 1B 5AB
6 31 Dahn Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall Team Downlake 3 7 7 10 27 6AJE
7 3 Stefan Olsson Volvo Mora MK 5 5 2 10 22 2B
8 34 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Teamsvartflagg 7 1 5 10 23 3B
9 16 Niklas Palm Saab Ilsbo MK Team Palm 2J 5 7 7 21 4B
10 23 Henke Palm Opel Ilsbo MK 7 4 5 4V 20 1C 5B
11 14 Andreas Jonsson Opel SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 1 7 5 10 23 6BB
12 13 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 3 3 20 2C
13 5 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT SUNDGRENS ÅKERI AB 4 4 2 10 20 3C
14 8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 5 4 5 5 19 4C
15 19 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 4 4 4 7 19 5C
16 9 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 5 2 4 5 16 1DV 6CB
17 27 Albin Hysing Opel SMK Dala 7 5 1 4 17 2D
18 6 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 3 3 3 4 13 1E 3D
19 32 Jakob Röstberg Volvo Bollnäs MK 4 5 3 3V 15 4D
20 10 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 2 2 5 7 16 5D
21 24 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 4V 3 4 5 16 6DS
22 17 Emil Totte Gustafsson Opel Ludvika MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 4 4 2 4 14 2E
23 2 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 2 0B 4 5 11 3E
24 18 Niclas Gustafsson Opel Hamre MK 3 4 1 5 13 4E
25 11 Casper Falk Saab SMK Gävle Team Hermanboda 0B 3 4 5 12 5E
26 1 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 5 5 3 0B 13 6EE
27 4 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 2 3 2 4 11
28 22 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 2 2 3 2 9
29 12 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 1 2 1 3 7
30 15 Tommy Hysing Renault SMK Dala 3 2 0B 0E 5
31 33 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 1 3 0B 0E 4
32 30 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 4 0B 0B 0E 4
33 7 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 0B 3 0B 0E 3
34 35 Henrik Hamberg Audi Hede MK HP-Motor 2 0E 0E 0E 2
35 29 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT TrafikCenter i Dalarna 1 0E 0E 1
36 21 Tobias Svärd Saab MK Orion 0E 0E 0