Kom ihåg att det är listorna på anslagstavlan som är de officiella listorna. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

2-Dagars

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt C B A
1 307 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 7 7 7 7 28 1A
2 316 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 7 7 2 10 26 2A
3 301 Adam Hagström Opel Järbo MK Hagströms motorsport 7 5 5V 7V 24 1B 3A
4 318 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 4 4 7 10 25 4AB
5 313 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 7 10V 31 5AS
6 327 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 7 7 10 29 6AS
7 305 Isac Åkervall Saab Ånge MK MK Mitt Sverige Transport & Logistik AB 7 4 4 5 20 2B
8 312 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 3 3 5 7 18 3B
9 317 Josefine Vallin Volvo Hede MK 4 3 0B 7 14 1C 4B
10 322 Jesper Eriksson Saab SMK Söderhamn Team JonJons 5 0B 5 10 20 5B
11 302 Karl-Erik Berglöf Mitsubishi Ljusdals MS Team tokåker 5 5 5 4 19 6B
12 324 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 4 3 3 5 15 2C
13 306 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 0S 5 4 5 14 3C
14 320 Agnes Gradin Opel Ånge MK MK 3 0S 4 7 14 4C
15 325 Alice Andersson Opel Timrå MK 5 2 5 4 16 5C
16 303 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 4 4 5 5 18 6CS
17 321 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 4 5 7 16
18 326 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK Team Vildsverige 1 5 3 4 13
19 304 Alma Jonsson Volvo Timrå MK 3 3 4 3 13
20 314 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 3 4 3 3 13
21 310 Nora Lindqvist Opel SMK Hälsinge 5 7 0B 12
22 323 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 2 0B 4 5 11
23 315 Philip Eriksson Saab SMK Hälsimge 2 4 2 3 11
24 311 Evelina Åkervall Saab Ånge MK MK Mitt Sverige Transport och Logistik AB 2 2 2 4 10
25 319 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 2 2 3 3 10
26 308 Emilia Vallin Volvo Hede MK 2 1 1 4 8
27 309 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 3 3 2 0B 8

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt C B A
1 210 Jessica Persson Opel Hede MK HP-Motor 7 7 7 7 28 1A
2 221 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 7 7 7 10 31 2A
3 227 Lina Hägg Opel SHRA Sundsvall Team Downlake 4 7 7 7 25 3A
4 207 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 5 5 5 10 25 4A
5 218 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 2 5 5 10 22 1B 5A
6 213 Amanda Hedälv Saab Ånge MK MK Team Hermanboda 7 7 7 7 28 6AVB
7 228 Emma Welin Saab Rasbo MK 3 4 5 7 19 2B
8 208 Johanna Svedberg Opel Ljusdals MS Ljusdals Bildelar Motorsport 4 5 4 0B 13 1C 3B
9 222 Maja Gradin Mitsubishi Ånge MK MK 7 5 5 4 21 4BT
10 214 Cecilia Olsson Mercedes Ljusdals MS 7 4 3 4 18 5B
11 217 Jenneli Hellström Opel Hede MK HP-Motor 5 5 4 10 24 6B
12 206 Terése Hedberg Saab Ljusdals MS Terése Hedberg 3 4 2 5 14 2C
13 226 Frida Jönsson Opel Ljusdal MS 5 0B 7 5 17 3C
14 211 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 4 4V 3 3 14 4C
15 205 Hanna Ferner Linde Opel Hofors MK 2 3 5 5 15 5C
16 225 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS Team Tok-Åker 4 3 4 4 15 6C
17 223 Ewa Jäder Saab Gestrike RT Jäder Motorsport 3 3 0S 5 11
18 202 Isabell Andersson Volvo Timrå MK 2 2 4 3 11
19 220 Fanny Hermansson Volvo SHRA 5 3 3 0B 11
20 224 Britt-Marie Östman Saab Ljusdal MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 5 3 2 0B 10
21 204 Magdalena Jensén Saab Ånge MK MK Team Hermanboda 2 7 0E 9
22 203 Elisabeth Othzen Opel Bergets MS 0B 2 4 2 8
23 212 Rebecca Jonasson Volvo Ånge MK MK 2 2 2 2 8
24 216 Lise-Lotte Broström Saab Ånge MK MK 4 4 0B 0B 8
25 219 Emma Hägg Saab SMK Hälsinge Häggs Bildemontering 1 2 0B 3
26 209 Ewalena Jensén Saab Ånge MK MK Team Hermanboda 3 0B 3
27 215 Elin Nilsson Saab SMK Hälsinge 3 0E 3

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt C B A
1 13 Dahn Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall Team Downlake 5 7 7 10 29 1A
2 9 Jonas Olsson Volkswagen Bollnäs MK 7 7 7 10 31 2A
3 67 Lilleman Andersson Toyota Bollnäs MK 7 4 7 10 28 3A
4 71 Henrik Hamberg Audi Hede MK HP-Motor 7 7 7 10 31 4A
5 16 Håkan Nilsson Volvo Timrå MK Nilsson Motorsport 4 7 5V 10 26 1B 5A
6 59 Micke Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 7 7 4 10 28 6A
7 69 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT SUNDGRENS ÅKERI AB 7 7 7 7 28 2B
8 56 Daniel Andersson Ford Timrå Motorklubb Nilsson motorsport 1 7 7 10 25 3B
9 37 Edvin Sundkvist Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 5 5 7 10 27 4B
10 84 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 7 7 4 10 28 5B
11 87 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 7 7 4 7V 25 1C 6B
12 61 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 3 2 7 10 22 2C
13 68 Stefan Falk Toyota SMK Gävle 5 0S 5 10 20 3C
14 30 Andreas Jonsson Opel SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 4 7 7 5 23 4C
15 88 Benjamin Forsberg Volvo Härnösands MK 5 5 4 10 24 5C
16 36 Lars Börser Volvo Ljusdals MS 7 4 7 7 25 6C
17 66 Mikael Alenius Saab Härnösands MK 0 3 5 7 20
18 64 Patrik Svärd Volvo Ljusdals MS 0 5 5 5V 20
19 23 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 0 4 7 4 20
20 45 Niklas Strandh Saab Ånge MK MK Mitt Sverige Transport & Logistik AB 0 4V 5 4 20
21 38 Toivo Rotvik Mercedes Ljusdals MS Team Tok-Åker 7 5 4 4 20
22 2 Fredrik Johansson Volvo Ljusdals MS 0 5 0B 10 19
23 51 Janne Zetterman Seat Ljusdals MS Ljusdals bildelar motorsport 0 4 7 7 19
24 54 Olle Oscarsson Volvo Sandvikens MK 5 2 5 7 19
25 14 Johan Nordén Volvo Ljusdals MS 4 5 3 7 19
26 31 Oscar Bergman Saab Ljusdals MS 2 5 4 7 18
27 35 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 4 5 5 4 18
28 60 Jesper Jäder Saab Gestrike RT Jäder Motorsport 3 7 5 3 18
29 72 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda 3 3 4 7 17
30 73 Noah Elfström Saab SMK Hälsinge 2 5 5 5 17
31 5 Christer Söderlund Saab MK Orion 3 4 7 3 17
32 62 Mikael Dahlstedt Saab Gestrike RT Jäder Motorsport 4 3 4 5 16
33 12 Fredric Englund Mercedes Ljusdals MS 4 4 3 5 16
34 83 Robin Green Opel SMK Hedemora 7 5 4 0B 16
35 65 Egon Persson Volvo Bollnäs Motorklubb 2 4 2 7 15
36 89 Jesper Persson Volvo Ånge MK 1 4 5 5 15
37 22 Micael Hagström Opel Järbo MK Hagstöms motorsport 3 3 5 4 15
38 40 Krister Poll Volvo Timrå MK 4 4 3 4 15
39 8 Emil Hansson Volvo Järbo MK 5 3 3 4 15
40 19 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 2 7 3 3 15
41 79 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Teamsvartflagg 5 4 3 3 15
42 48 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 1 4 2 7 14
43 44 Emil Gruhs Volvo Vansbro MK AD Butik Vansbro 2 3 2 7 14
44 24 Tobias Kristoffersson Saab Bergs Motorklubb Mitt Sverige Transport & Logistik AB 4 2 4 4 14
45 25 Fredrik Nordin Volvo Härnösands MK 5 4 2 3 14
46 77 John Sandin Audi Järbo MK Team TokÅker 3 7 1 3 14
47 81 Joakim Palm Mazda Ilsbo MK 4 5 5 0B 14
48 4 Martin Jonsson Saab Woxnadalens MK 0S 2 4 7 13
49 52 Erik Nilsson Opel Ånge MK MK Team Hermanboda 0B 3 5 5 13
50 32 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 3 3 2 5 13
51 47 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 3 5 5 0S 13
52 74 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 3 0B 4 5 12
53 20 Alexander Jernberg Saab SMK Hälsinge L.häggsbildemontering 3 2 2 5 12
54 26 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 3 4 0S 5 12
55 70 Ola Andersson Volvo Siljan Bilracing Klubb 4 3 1 4 12
56 49 Jakob Röstberg Volvo Bollnäs MK 5 0S 4 3 12
57 75 Bert-Ola Forsberg Saab SHRA Sundsvall Team Downlake 5 5 0B 2 12
58 34 Vilgot Svedberg Saab Härnösands MK Bus1 7 1 4 0B 12
59 50 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 5 7 0B 12
60 21 Tomas Poll Volvo Timrå MK 4 3 2 2 11
61 27 Filip Borg Volkswagen SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB 4 7 0B 0B 11
62 58 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 2 3 0B 5 10
63 63 Eskil Persson Volvo SHRA 0B 3 3 4 10
64 17 Henrik Källström Saab Hede MK Mitt Sverige Transport & LOGISTIK AB 1 4 3 2 10
65 53 Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 1 2 7 10
66 82 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 4 3 3 0E 10
67 3 Jerry Ottosson Volvo Ånge MK MK 2 2 0B 5 9
68 10 Hugo Sandin Audi Järbo MK Team Tok-Åker 2 0B 3 4 9
69 1 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 7 2 0B 9
70 15 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda 2 1 1 4 8
71 85 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn Team Jon Jon’s 2 0B 3 3 8
72 33 Johan Hägg Volvo Ånge MK MK 2 3 3 8
73 78 Philip Persson Peugeot Ljusdals MS 0B 2 2 3 7
74 11 Daniel Gustafsson Saab Skepptuna MK 2 5 0SB 0S 7
75 6 Fredrik Borg Volkswagen SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 7 0B 0B 0E 7
76 7 Martin Indgjerd Saab Timrå Motorklubb Välsta Bildemontering 7 0B 0S 7
77 55 Simon Hjelm Saab Härjedalens MS 3 3 6
78 29 Elias Sundkvist Volvo SHRA Sundsvall TEAM DOWNLAKE 2 0B 3 0B 5
79 39 Örjan Törnkvist Volkswagen SMK Söderhamn 3 0B 2 0B 5
80 80 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 0B 5 0E 5
81 86 Mattias Hägg Saab SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 3 2 0S 5
82 43 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 5 0S 0B 5
83 28 Henke Palm Saab Ilsbo MK 4 4
84 46 Daniel Häreby Saab Ljusdals MS 1 2 0E 3
85 57 Lars-Inge Månsson Skoda SHRA Sundsvall Team Downlake 1 1 0B 2
86 18 Felix Granlund Volvo Hede MK 0B 0
87 42 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 0B 0S 0

Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt B A
1 405 Stefan Ström Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 4 7 7 10 28 1A
2 415 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 5 7 5 5 22 2A
3 402 Morgan Persson Saab Ånge MK MK Team Hermanboda 2 7 4 7 20 1B 3A
4 406 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 3 5 7 10 25 4A
5 408 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 7 4 7 5 23 5A
6 412 Claes Sandin Audi Sandvikens MK Team Tokåker 7 5 4 7 23 6A
7 401 Sten Holmberg Saab Timrå MK 5 5 4 3 17 2B
8 410 Magnus Lövgren Opel Sandvikens MK 7 4 3 4 18 3B
9 404 Per Röstberg Volvo Bollnäs MK 3 4 5 0S 12 4BV
10 416 Tommy Hallin Volvo Krokoms MK 4 3 3 2 12 5B
11 409 Kenneth Wiklund Opel Ljusdals MS 2 2 3 3 10 6B
12 411 Anders Hägg Opel SHRA Sundsvall Team Down Lake 5 3 5 13
13 413 Leif Bransell Volvo SMK Gävle 2 0B 2 4 8
14 403 Jan Hägg Volvo Ånge MK MK 3 3 2 8
15 414 Gunnar Hjelm Saab Härjedalens MS 4 0B 4
16 407 Erik Jensén Saab Ånge MK MK Team Hermanboda 0B 0E 0

Extra Heats

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare Totalt
1 66 Mikael Alenius 0
2 64 Patrick Svärd 0
3 23 Christian Tjernell 0
4 45 Niklas Strandh 0
5 38 Toivo Rotvik 0
6 2 Fredrik Johansson 0