Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

2 Dagars 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt B A
1 206 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team magic racing 5 5 7 5 5 27 1AV
2 203 Malve Westerling Volvo MK Kinda 7 7 5 5 7 31 2A
3 223 Hugo Bergstedt Chevrolet Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 7 0S 5 4 4 20 1B 3A
4 216 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 7 7 7 7 7 35 4A
5 207 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg 3 5 7 3 5 23 5A
6 215 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 4 7 7 5 7 30 6AB
7 204 Tindra Hansson Saab SMK Helsingborg 3 7 3 4V 3 20 2BV
8 202 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 2 4 3 4 3 16 3B
9 213 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 0B 0B 4 7 5 16 4BB
10 212 Cedrik Nilsson Dodge Kristianstads FRC Team Graneborg 5 5 3V 7V 0B 20 5BB
11 208 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 5 5 4 0B 7 21 6BS
12 220 Kristoffer Norling Volvo Rättvik Racing Club 3 4 0E 4 4 15
13 221 Axia Westerling Volvo MK Kinda 3 3 2 3 4 15
14 201 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 7 4 0B 0B 4 15
15 218 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 4 1 5 2 3 15
16 211 Melvin Bergstedt BMW Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 4 4 4 0B 3 15
17 217 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 5 0E 5 3 2 15
18 219 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 0B 2 0B 7 5 14
19 205 Erik Nilsson Volvo SMK Helsingborg 4 3 0B 5 0SV 12
20 214 Dennis Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.racepage.org 2 2 4 2 0B 10
21 209 Celina Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 2 0E 2
22 222 Amelia Eckhoff Saab SMK Helsingborg Team Rallysaft 1 0B 1

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 325 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka Ma 7 7 7 5 7 33 1A
2 327 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 7 7 4 7 4V 29 2AV
3 313 Pernilla Christensson Saab Sjöbo MK Team Magic Racing 5 7 0B 7 7 26 3A
4 320 Maria Thomsson Opel Pilatorps MK 7 5 5 3 5 25 4A
5 317 Sofie Fors Mazda Ljungby MK Team magic racing 7 5 7 5 0S 24 1B 5A
6 305 Linda Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 7 4 7 7 7 32 6A
7 312 Nina Gunnarsson Volvo SMK Örkelljunga 5 4 7V 5 1 22 2B
8 315 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 4 7 4 7 3 25 3B
9 310 Olivia Chronwall Saab Dalby MK 3 2 5 4 3 17 1C 4B
10 301 Alicia Westerling Volvo MK Kinda 4 5 0S 4 7 20 5BB
11 328 Sandra Andersson Saab Tomelilla MK 5 7 5 5 0B 22 6BE
12 324 Emelie Sandström Saab Målilla MK 5 3 4 1 5 18 2C
13 322 Rebecca Bäckman Ford Simrishamns MK 3 3 5 3 3 17 3C
14 330 Cecilia Adermark Saab Christianstad RC Barum racing 4 4 3 2 5 18 4C
15 309 Maria Eckhoff Opel SMK Helsingborg Team Rallysaft 4 5 7 4V 0B 20 5C
16 303 Ann Greij Volvo Tomelilla 3 3 5V 4 4 19 6C
17 311 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 2 3 3 2 5 15
18 304 Camilla Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 3 4 3 0B 4 14
19 314 Siv Walter Volvo Hästveda FRC PF MOTORSPORT Lenhovda 3 0SB 4 1 4 12
20 326 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC Barum racing 2 4 2 2 2 12
21 331 Lina Vångendal Saab Laholms MK 2 5 2 3 0B 12
22 319 Sofia Persson Volvo Laholms MK 2 2 0B 1 3 8
23 307 Nathalie Petersson Volvo SMK Helsingborg 0B 2 4 6
24 302 Carolina Gengård Saab Södra Sunnerbo MK 0B 0B 2 3 0B 5
25 323 Amanda Edfeldt Persson Mazda Laholms MK 0B 0E 3 2 0E 5
26 306 Katja Frosthed Volvo Vimmerby Team Racepage www.racepage.org 5 0E 5
27 329 Mariah Blixth Volvo Målilla MK 4 0B 4
28 316 Linn Thomasson Saab Asarums MS 1 0E 1

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 87 Victor Johansson Toyota MK Falcon 7 7 7 5 7V 33 1A
2 83 Oscar Hansen Volvo Laholm’S MK 7 7 7 7 7V 35 2A
3 53 Jesper Sundström Volvo Jungnerligans RC 7 7 1 7 7 29 3AT
4 105 Robert Hedström Saab Eslövs MK 7 7 7 5 5 31 4A
5 15 Kim Larsson Volvo Jungnerligans RC 7 7 7 7 3 31 5A
6 41 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 7 2 4 7 7 27 1B 6AB
7 71 Tony Roth Opel MK Falcon 7 4 5 7 5 28 2B
8 50 Gustav Andersson Volvo Rödeby Eks MS 4 7 5 5 7 28 3B
9 1 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 5V 7 5 7 3 27 1C 4BB
10 65 Mattias Hansen Toyota Tomelilla MK 7 5 7 5 5 29 5BTB
11 17 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 4 5 7 4 7 27 6BB
12 97 Sebastian Dahl Volvo Hästveda FRC 4 7 5 5 4 25 2C
13 74 Tomas Hansson Citroen Tomelilla MK 4 4 7 7 5 27 3C
14 32 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 7 5 4 5 5 26 4C
15 95 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 7 5 5 3 5 25 5CB
16 7 Glenn Johansson Volvo Pilatorps MK 5 3 3 7 7 25 6CS
17 36 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 5 2 7 5 24
18 21 Emil Bäckman Mazda Tomelilla MK 4 4 5V 7 4 24
19 8 Freddy Malmberg Mazda Ljungby MK Team magic racing 5 7 4 4 4 24
20 68 Filip Gudmundson Saab Kristianstads Racingklubb Barum racing 5 5 5 1 7 23
21 49 Jesper Hidsjö Volvo MK Kinda 3 4 5 7 4 23
22 60 Ronny Bäckman Toyota Tomelilla MK 5 5 5 4 4 23
23 103 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 3 4T 3 5 7 22
24 43 Anders Johansson Toyota Pilatorps MK 0B 5 7 5 5V 22
25 34 Roger Olsson Saab Tomelilla MK 4 5 3 7 3 22
26 44 Mats Olsson Peugeot Tomelilla MK 3V 7 5 4 3 22
27 26 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 2 7 7 5 0E 21
28 61 Robin Mattisson Saab Vimmerby MS 5 5 7 4 0B 21
29 108 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 3 7 3 7 0S 20
30 106 Joel Hult Volvo Hästveda FRC 5 3 7 5 0B 20
31 11 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 1 3 3 5 7 19
32 5 Mattias Johansson Volvo SMK Örkelljunga 4 5 3 3 4 19
33 84 Andreas Persson Saab Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 7 7 0B 1 4 19
34 47 Björn Abrahamsson Saab SMK Örkelljunga 3 5 4 4 3 19
35 70 Micke Johansson Chrysler Jönköping MK BARUMRACING 0B 5 7 7 0B 19
36 66 Jimmy Gudmundson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 7 7V 5 0B 0SV 19
37 10 Gustaf Hansen Opel Laholms MK 3 0S 5 3 7 18
38 12 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5 3 0B 5 5 18
39 79 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 5 1 3 3 5 17
40 6 Robin Larsson Volvo Jungnerligans RC 3 2 7 0B 5 17
41 75 Jimmy Hörberger Volvo Tomelilla MK 4 4 0B 5V 4 17
42 94 Paul Åberg Volvo SMK Helsingborg 2 3V 4 4 4T 17
43 9 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 2 2 4 4 4 16
44 85 Erik Walter Volvo Asarums MS 3 3 3 4V 3 16
45 25 Felix Skärbring Volvo Jungnerligans RC Team Racepage www.racepage.org 4 2 4 4 2 16
46 80 Filip Larsson Saab Varbergs MK 0B 7 7 2 16
47 38 Tobias Johansson Opel Tomelilla MK 5 0S 0B 3V 7 15
48 104 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 2 4 5 4 0B 15
49 63 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 4 3 5 3 15
50 16 Fredrik Persson Opel Simrishamns MK 7 4 4 15
51 13 Tim Bergstedt Saab Hästveda FRC 4 2 4 4 0B 14
52 109 Hanna Petersson Saab Bohus Racing Hagestig Motorsport 7 0B 7T 0B 14
53 73 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 5 5 4 14
54 82 Daniel Roth Saab MK Falcon 5 5 4 0B 14
55 31 Kaj Gunnarsson Volvo SMK Örkelljunga 1 4 1 2V 5 13
56 19 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 2 3 3 2 3 13
57 20 Anton Held Volvo Tomelilla MK 4 2 2 2 3 13
58 101 Eddie Persson Volvo Eslövs MK 2 3 3 3 2 13
59 72 Joacim Persson Mazda Tomelilla MK 1 4 3 5 0B 13
60 14 Ted Voss Volkswagen Laholms MK 3 4 4T 2 0B 13
61 57 Fabian Solberg Volvo Vimmerby MS PF Motorsport, för barn med cancer 2 7 4 0TB 13
62 67 Roger Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.teamracepage.org 3 7 3 13
63 96 Andreas Nilsson Volvo Laholms MK 3 2 5 0B 2 12
64 76 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 4 2 2 4 12
65 55 Mattias Nilsson Volvo Laholms MK 3 4 3 2 0E 12
66 29 Jörgen Hildingsson Volvo Kristianstads MK 2 3 2 4 0B 11
67 51 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 1 5 2 3 11
68 45 Sammy Andersson Volkswagen Osby MK BARUM RACING 0E 4 7 11
69 86 Gert Göran Persson Volkswagen Tomelilla MK Team MAGIC RACING 5 1 5 0B 0E 11
70 2 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 5 4 2 0B 11
71 62 Jesper Johansson Volvo SMK Örkelljunga 2 4 4 0B 10
72 48 Lennart Bergstedt Renault Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 4 1 4 0E 0E 9
73 58 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 4 5 9
74 40 Oskar Karlsson Volvo Vimmerby MS 5 3 8
75 28 Mattis Ekberg Volvo Ryds MK F Racing 1 3 0B 3 0B 7
76 69 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 2 3 2 0B 0B 7
77 27 Jan Bergstedt Hyundai Kristianstads FRC 5 2 0SB 0E 0E 7
78 42 Jonas Nilsson Toyota Göteborgs Mf 7 0S 0B 7
79 52 Leo Ivarsson Saab Kungsbacka Ma 7 0B 0E 0E 0E 7
80 59 Wilmer Westerling Volvo MK Kinda 7 0E 0E 7
81 30 Sebastian Andersson Volvo Laholms MK 3V 0B 1 2 0E 6
82 46 Jonas Blomstrand Volvo Vetlanda RRC 2 4 0B 0E 6
83 107 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 2 4 0B 6
84 77 Rasmus Sörliden Opel Christianstad RC Barum racing 1J 3 0TB 1 0B 5
85 90 Klas Udd Saab Skene MS 1V 3 0B 4
86 56 Anton Areskoug Volvo Tomelilla MK 4 0E 0E 4
87 54 Tom Edvardsson Volvo Christianstad Racingclub Barum Racing 0B 0B 0B 3 0ST 3
88 92 Rasmus Johansson Volvo Pilatorps MK 0B 3 0SV 3
89 33 Daniel Krantz Volvo SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 3 0B 0B 3
90 78 Kim Bäckman Toyota Simrishamns MK 3 0B 0E 3
91 98 Christoffer Gudmundson Volvo Christianstad Racingclub BARUM RACING 3 0E 0E 3
92 37 Jonathan Johansson Volvo SMK Örkeljunga 0B 0TB 0B 0B 2 2
93 89 Niklas Johansson Saab Målilla MK 0S 2 0S 0E 0E 2
94 91 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 2 0E 2
95 35 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 1 0B 1
96 24 Ted Holtne Saab Asarums MS 0B 0E 0
97 81 Mikael Olofsson Saab SMK Örkelljunga 0B 0E 0
98 88 Ricky Bondesson Volvo Laholms MK 0B 0