Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SommarRacet 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 12 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 7 5 7 19 1A
2 13 Lukas Jönsson Volvo Eslövs MK 7 3 7 17 2AB
3 20 Teres Klyft Saab SMK Helsingborg 4 5 4 13 1B 3A
4 4 Anton Persson Opel Tomelilla MK Team magic racing 5 7 7 19 4AVB
5 16 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 7 7 5 19 5AS
6 8 Hanna Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 7 21 6AE
7 2 Andreas Toll Peugeot Kfrc 5 4 4 13 2B
8 21 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil & Maskin Degeberga AB 4 4 5 13 3B
9 9 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 3 4 4 11 4B
10 14 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 2 5 4 11 5B
11 11 Hugo Verner Peugeot Asarums MS 2 4 5 11 6BB
12 1 Adam Grahn Volkswagen Simrishamnsmotorklubb Bil & maskin Degeberga AB 4 3 3 10
13 10 Hugo Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 5 5 0B 10
14 5 Cedrik Nilsson Saab Kfrc Team Graneborg 3 1 5 9
15 19 Paulina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 3 2 3 8
16 7 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 5 2 0S 7
17 6 Erik Nilsson Volvo SMK Helsingborg 3 3 0TB 6
18 18 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 2 0B 3 5
19 17 Nicklas Klyft Volvo SMK Helsingborg 4 0B 0E 4
20 3 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 116 josefina stigsson volvo christianstads rc barum racing 4 5 7 16 1A
2 115 Olivia Chronwall Saab Dalby MK 5 2 7 14 2A
3 109 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 3 7 4 14 3A
4 114 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 2 7 7 16 4A
5 106 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 1 4 5 10 1B 5AB
6 111 Karoline Verner Peugeot Asarums MS 7 4 5 16 6AE
7 105 Camilla Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 5 3 2 10 2B
8 102 Amanda Edfeldt Persson Mazda Laholms MK 4 4 5 13 3B
9 108 Emelie Sandström Saab Målilla MK 5 1 4 10 4B
10 110 Jennifer Wiman Volvo Nybro Ac 7 3 3 13 5B
11 101 Annika Klyft Saab Eslövs MK 7 5 1 13 6BB
12 104 Camilla Riesbeck Audi Tomelilla MK 4 3 2 9
13 112 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 3 2 3 8
14 103 Angelica Edvardsson Opel Kristianstad Frc Barum Racing 0B 7 1J 8
15 118 lindha borg peogot kfrc 3 0S 4 7
16 107 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 2 2 3 7
17 117 caroline tillgren volvo christianstads rc barum racing 0TB 0VB 1 1

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 255 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 7 7 7 21 1A
2 210 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 4 7 7 18 2A
3 206 Bengt Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 4 18 3A
4 201 Albin Ström Toyota Osby MK 3 5 7 15 1C 1B 4A
5 251 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 7 4 7 18 5AB
6 261 Tom Edvardsson Volvo Christianstad Racingclub Barum Racing 7 7 5 19 6AB
7 246 Niclas Riesbeck Volvo Eslöv MK 3 7 7 17 2B
8 203 Andre' Olsson Saab Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 7 7 4V 18 3BB
9 232 Lennart Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 5 5 7 17 4BB
10 209 Daniel Roth Saab MK Falcon 3 7 7 17 5BS
11 259 Tobias Jönsson Volvo SMK Helsingborg 7 5 5 17 6BE
12 212 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 5 4 7 16 2C
13 242 Mattias Hansen Toyota Tomelilla MK 5 5 5 15 3C
14 258 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda Frc 4 7 5 16 4C
15 205 Anton Areskoug Volkswagen Tomelilla MK 5 5 5 15 5C
16 243 Mattis Ekberg Volvo Ryds MK F Racing 2 7 7 16 6CB
17 217 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 5 1 7 13
18 211 Eddie Persson Volvo Eslöv MK 4 4 5 13
19 202 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 4 5 4 13
20 248 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 4 5 4 13
21 220 Gert Göran Persson Opel Tomelilla MK Team MAGIC RACING 7 2 4 13
22 247 Niklas Johansson Saab Målilla MK 7 4 2 13
23 216 Fabian Solberg Saab Vimmerby MS 7 5 1 13
24 260 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 4 3 5 12
25 223 Hans Nilsson Saab Kristianstadfolkraceklubb Team Graneborg 4 4 4 12
26 215 Fabian Claëson Audi Hästveda Frc 5 4 3 12
27 218 Filip Gudmundson Ford Christianstads Racingklubb Barum racing 5 7 0B 12
28 204 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 7 5 0E 12
29 219 Fredrik Persson Opel Simrishamns MK 7 5 0SB 12
30 237 Magnus Nilsson Opel Svedala Team Magic Racing 3 3 5 11
31 262 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 3 5 3 11
32 233 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 2 3 5 10
33 253 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 5 0B 5 10
34 234 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 3 4 3 10
35 221 Gert-Åke Klyft Volvo SMK Helsingborg 2 7 1 10
36 266 paul åberg opel smk helsingborg 2 3 4 9
37 225 Jan Bergstedt Hyundai Kristianstads Frc 2 4 3 9
38 226 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 4 3 2 9
39 240 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 5 4 0B 9
40 267 rebecca bäckman ford simrishamns mk 1 3 4 8
41 236 Magnus Andersson Volvo Kristianstad MK 3 4 1 8
42 214 Erik Holst Volvo Hyllinge M/S 5 3 8
43 235 Lukas Wernersson Mazda Laholms MK 5 3 0B 8
44 252 Peter Björk Volvo Tomelilla Motorklubb 2 2 3 7
45 257 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 2 2 3 7
46 245 Mikael Jönsson Volkswagen Kristianstads Frc 1 4 2 7
47 208 Conny Persson Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 4 3 0B 7
48 254 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 0S 2 4 6
49 238 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 1 3 2 6
50 244 Michael Sandin Peugeot Hästveda Frc 4 0B 2 6
51 228 Joacim Persson Mercedes Tomelilla MK 3 2 1 6
52 207 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 3 3 0B 6
53 239 Marcus Schön Datsun Kristianstads Frc Barum Racing 1 1 3 5
54 231 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 1 2 2 5
55 224 Henrik Friberg Peugeot Hästveda Frc Bosses Färg i Kristianstad 3 2 0B 5
56 230 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 4 0B 0E 4
57 250 Paul Persson Volvo Tomelilla MK 2 0SB 1 3
58 249 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 3 0E 0E 3
59 241 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 2 0B 0E 2
60 265 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 1
61 213 Elof Persson Volvo Grimslövs MS BARUM RACING 0