Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

NGK Masters-Junior

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt E D C B A
1 206 Hugo Sääf Volvo MK Ramunder 5 7 7 19 1A
2 233 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 7 7 21 2A
3 238 Wilmer Westerling Volvo MK Kinda TEAM ”KORVGUBBENS” MOTORSPORT 7V 7 7 21 3A
4 298 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 7 21 4A
5 223 Emil Bondesson Volvo Tomelilla MK 7 7 7 21 5A
6 288 Emil Larsson Volvo MK Team Westom JUNKWORX 7 7 4 18 1B 6AB
7 269 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 7 17 2B
8 249 Leo Sandberg Opel Ulricehamns MK 5 3 7 15 1D 1C 3B
9 221 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 5 7 7 19 4BV
10 258 William Norgren Volvo Vännäs 4 7 7 18 5BB
11 267 Elias Anderberg Saab MK Team Westom 5 4 7 16 2C
12 252 Kalle Lindfors Opel Luleå Motorsällskap 4 5 7 16 3C
13 214 Elias Lindberg Saab Krokoms MK JBD 7 4 5 16 4C
14 243 Fabian Solberg Saab Vimmerby MS PF Motorsport 5 5 7 17 5C
15 285 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 4 5 7 16 6CB
16 251 Emanuel Bengtsson Volvo Filipstads MC 5 5 5 15 2D
17 227 Lucas Carlsson Saab SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 5 7 4 16 3D
18 262 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 3 7 5 15 4D
19 296 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 7 3 4 14 1E 5D
20 313 Jonathan Sandin Saab Bohus Racing 3 7 5 15 6DB
21 278 Henrik Köhler Volvo MK Kinda 4 5 5 14 2E
22 231 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 5 2 7 14 3EV
23 236 Oliver Sundström Saab Vara MK Grästorps Glasmästeri 3 4 7 14 4E
24 218 Sophie Borg Volvo MK Team Westom 7 3 4 14 5E
25 315 Gustav Danielsson Volvo Hagfors MK 5 5 4 14 6E
26 203 Gustav Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 7 4 3 14
27 265 Edwin Eriksson Saab Jämtlands MK JBD 7 7 0B 14
28 276 Eddie Lund Mazda Westom 7V 7 0B 14
29 281 Albin Johansson Opel MK Team Treske 7 7 0B 14
30 263 Mattias Hansen Toyota Tomelilla MK 4 4 5 13
31 208 Thea Hultman Saab Finnskoga MK 5 3 5 13
32 300 Elsa Hultenius Saab Jönköpings Motorklubb Gullabo Rallydäck 0705221851 5 3 5 13
33 295 Obelix Åkerlund Saab Krokom MK 2 7 4 13
34 222 Lukas Nordin Mazda Älvsbyns MS 5 5 3 13
35 242 Liam Blomqvist Opel Säffle MC 5 5 3 13
36 272 Elof Persson Saab Grimslövs MS 7 3 3V 13
37 314 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 2 5 5 12
38 205 Emelie Höök Saab Hällefors Motorklubb Bjuhrs Bil AB 3 4 5 12
39 224 Eric Jansson Opel Rosendals MK 4 4 4 12
40 245 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 2 7 3 12
41 209 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 7 2 3 12
42 302 Rasmus Jernberg Volvo Malungs MK 7 5 0JB 12
43 266 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 1 5 5 11
44 289 Felix Loggert Volvo Nms Boden 3 3 5 11
45 246 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 0SB 7 4V 11
46 228 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS M Limits Motorsportprodukter 4 3 4 11
47 232 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 4 4 3 11
48 239 Olle Lundgren Volvo Krokoms Motorklubb 0B 5 5 10
49 230 Freja Karlsson Volvo Årjängs MK 4 1 5 10
50 307 Madicken Swärd Toyota Kmk Katrineholms Motorklubb 3 3 4 10
51 268 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 4 2 4 10
52 275 Hugo Bengtsson Saab Malungs MK 4 2 4 10
53 304 Filip Benz Mazda Arlövs Motorklubb Team Graneborg 4 2 4 10
54 283 Oskar Axelsson Saab Filipstads MC 3 4 3J 10
55 255 Filip Sjödin Saab Toarps MK Team Kråka 5 5 0B 10
56 312 Engla Johansson Saab Finspångs MS 0S 4 5 9
57 201 Filip Gudmundson Saab Kristianstad FRC Barum Racing 4 0VB 5 9
58 297 Axel Rolandson Volvo MK Ramunder 4 2 3 9
59 299 Andreas Riddarsporre Audi Likenäs MK 2 5 2V 9
60 310 Jonathan Glad Saab Ljungsbro MK 3 4 2 9
61 213 Kim Aron Bruu- Svendsen Volvo NMK Aremark R R 4V 3V 2 9
62 215 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 7 2 0B 9
63 240 Kristine Udnæseth Opel Kna Solør Motorsport 3 1 4 8
64 257 Amanda Hultenberg Volvo Årjängs MK Team svanskog 2 3 3 8
65 260 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 3 2 3 8
66 216 Jonathan Bäck Volvo Årjängs MK 2 4 2 8
67 248 Madeleine Berggren Opel Nms Boden 3V 3 2 8
68 259 Viktor Karlsson Volvo Krokoms MK Team Tok-Åker 4 2 2 8
69 212 Wilmer Nordenvall Audi MK Ramunder 5 3 0B 8
70 277 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 1 2 4 7
71 284 Maddeleine Svensson Saab Karlstad Motor Club-Bil KAREV 2 2 3 7
72 308 Oskar Björk Volvo Säffle MC 3 4 0SB 7
73 202 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 0B 3 3 6
74 286 Ellen Holmström Saab Finnskoga MK 1 3 2 6
75 220 Alexander Christensen Opel Sjöbo MK Barum Racing 2 4 0S 6
76 225 Moa Johnsson Saab Storfors MK 2 4 0B 6
77 229 Emil Sivesind Volvo NMK Gjøvik 2 4 0B 6
78 204 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 0S 2 3 5
79 235 Arvid Höglund Saab Vara MK 2 0B 3 5
80 256 Lucas Waaler Peugeot Kna Solør Motorsport Lucas Waaler 0VB 5 0E 5
81 244 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK DA TRANSPORT AB GRÄNGESBERG 5 0E 0E 5
82 210 Alexander Jeppsson Saab Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 0B 4 0S 4
83 292 Linus Lindberg Saab Orust Bilsportsklubb 4 0B 0E 4
84 282 Victor Eriksson Opel Säffle MC 0E 1 2 3
85 290 Erik Johansson Volvo Mariestads MS 1J 0B 2 3
86 309 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 1 1 1 3
87 247 Alva Sundén Toyota Östmarks MFF Hedströms motorsport 0TB 3 3
88 305 Linus Karlsson Saab Vara MK 0SB 3 0SB 3
89 261 Albin Nilsson Volvo SMK Eda 1 2 0B 3
90 273 Felix Karlsson Opel Jämtlands Motorklubb BringåsenRacing 3 0S 3
91 291 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 3 0B 0B 3
92 301 Hugo Skröder Volvo Östmarks MFF 3T 0 3
93 306 Zanna Edlund Seat Robertsfors MS Team Guldburk 3T 0TE 0E 3
94 279 Nellie Holmberg Volvo Åtvidabergs MK 0SB 2 0B 2
95 280 Rasmus Persson Volvo Filipstads MC 2 0SB 0SB 2
96 237 Theo Johansson Saab Vimmerby MS AC Däckservice AB 0B 0 0
97 241 Rasmus Lindberg Saab Orust Bilsports Klubb 0B 0 0
98 274 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 0E 0 0
99 294 Albin Naumer Volvo Kullings MS 0B 0E 0
100 303 Jonathan Nyberg Opel Gotlands Mf Bk 0S 0 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
293 Ole Henry Steinsholt Opel NMK Grenland