Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SwedolRacet

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 9 Victor Johansson Toyota MK Falcon 4 7 7 18 1A
2 23 Christoffer Nordquist Saab Lidköpings MSF 7 7 7 21 2A
3 41 Jonas Ärleskog Saab Emådalens MK 7 4 7 18 3A
4 50 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 7 7 7 21 4A
5 56 Mikael Larsson Saab Kullings MS 7 5 7 19 5AB
6 47 Magnus Tates Saab Emådalens MK Hagestigs Motorsport 5 7 4 16 1B 6AB
7 43 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing AB 5 7 5 17 2B
8 6 Patrik Eriksson Saab Nässjö MK Team åsa-nisses vebo trim 4 5 7 16 3B
9 44 Joakim Persson Volvo Tidaholms MK 5 7 5 17 4B
10 39 Klas-Åke Eriksson Saab Nässjö MK 7 5 4 16 1C 5B
11 3 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 7 7 3 17 6BB
12 29 Jörgen Johansson Volkswagen MK Falcon 2 5 7 14 2C
13 18 Kristian Börjesson Saab Kungsbacka Ma KM Motor 5 3 7 15 3C
14 49 Jörgen Van Den Berg Saab SMK Trollhättan 3 4 7 14 1D 4C
15 26 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 7 3 5 15 5CB
16 15 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 3 7 5 15 6CB
17 20 Dan Forsblad Saab Jönköpings MK 5 5 4 14 2D
18 61 Robin Eriksson Volvo Vimmerby MS 7 3 4 14 3D
19 65 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 5 5 4 14 4D
20 2 Emil Hultenius Volvo Jönköpings MK Gullabo Rallydäck 0486-21851 4 5 5 14 5DB
21 28 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 5 5 4 14 6DSB
22 58 Stefan Argus Saab Jönköpings MK 1 7 5 13
23 12 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 5 0S 7 12
24 37 Marcus Börjesson Saab Kungsbacka Ma KM MOTOR 5V 0TB 7 12
25 5 Kim Larsson Volvo Jungnerligans RC 2 5 5 12
26 48 Patrik Larsson Saab Hällevadsholms MK 2 5 5 12
27 66 Linus Kvist Volvo Lessebo MK 3 4 5 12
28 27 Kari Häggman Saab Raision UA 4 4 4 12
29 54 Jesper Åberg Volvo VMS Åbergs Bil & Mek 7 4 1 12
30 60 Benny Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 2 4 5 11
31 38 Patrik Pettersson Saab Ydre MK 3 3 5 11
32 53 Oskar Sandström Saab Jönköping MK 0SE 7 4 11
33 52 Ola Eriksson Volvo Tjust MK 5 2 4 11
34 7 Simon Eriksson Nissan Falköpings MK 4V 4 3 11
35 33 Roger Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage WWW.RACEPAGE.ORG 4 4 3 11
36 22 Rasmus Eriksson Volvo MK Kinda 4 7 0B 11
37 32 Kevin Thor Saab Ulricehamns MK 4 2 4 10
38 21 Tony Persson Volvo Alingsås MK 2 5 3 10
39 1 Thomas Karlsson Ford Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 3 4 3 10
40 19 Petri Häggman Volkswagen Raision UA 7 0B 3 10
41 55 Mattias Sjögrena Saab Tidaholms MK 3 1 4 8
42 10 Robin Stjernström Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.racepage.org 3 2 3 8
43 63 Klas Udd Saab Skene MS 2 4 2 8
44 11 Jim Johansson Volvo Kullings MS 3 3 2 8
45 25 Mikael Johansson Saab Jönköpings MK 3 3 2 8
46 14 Vicktor Nordh Opel Ydre MK 7 1 0B 8
47 51 Emanuel Jonsson Volvo Silverdalens MSK 4 3 0B 7
48 40 Elvira Sandström Volvo Jönköpings MK 1 2 3 6
49 59 Jerry Karlsson Volvo Eksjö FRC 3 2 1 6
50 42 Patrik Lund Saab Målilla MK BK 4 2 0S 6
51 4 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 0B 3 2 5
52 64 Joakim Klasson Volkswagen Tidaholms MK 1 2 2 5
53 46 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK 2 3 0B 5
54 36 Simon Karlsson Volvo Eksjö FRC 5 0B 0B 5
55 31 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 1 0B 3 4
56 35 Tuomo Hätälä Saab Jönköping MK 2 2 4
57 30 Linus Svensson Saab Lidköpings MSF 0SB 3V 0E 3
58 62 Åke Magnusson Volvo Tidaholms MK 0S 3 0B 3
59 8 Sten Persson Volvo Alingsås MK SVRR power 3 0SB 0SB 3
60 24 Joel Hult Volvo Hästveda FRC Kyrk Motorport 0B 2 0E 2
61 17 Markus Hansson Volvo Karlskrona AK 2 0E 0E 2
62 45 Jan-Olof Sturesson Volvo Lessebo MK 1 1
63 13 David Ekenmo Volkswagen Eksjö FRC Brorssons lastvagnsdelar ab 0B 0B 0
64 34 Max Hartikka Saab Alingsås MK 0B 0
65 57 Mattias Lindqvist Saab Oskarshamns RRC 0B 0B 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
16 Rasmus Johansson Volvo Pilatorps MK

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 204 Wille Örum-Gad Volvo Lessebo MK 4 7 7 18 1A
2 233 Henrik Köhler Volvo MK Kinda 7 4 5 16 2A
3 224 Abbe Broberg Saab Dals MK 5 7 5 17 3A
4 227 Liam Leven Saab Vara MK Hagestig Motorsport 5 7 7 19 4AB
5 230 Felix Skärbring Volvo Jungnerligans RC TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 7 5 4 16 1B 5AB
6 208 Malve Westerling Volvo MK Kinda 7 0SB 7 14 2B
7 202 Victor Wöllecke Volvo Nybro AC 7 3 5 15 3B
8 232 Linus Karlsson Saab Vara MK 5 5 4 14 1C 4BB
9 203 Filip Gudmundson Opel Kristianstads FRC BARUM RACING 0TB 7 7 14 5BB
10 201 Arvid Höglund Saab Vara MK 7V 0B 7 14 6BB
11 214 Felix Åberg Volvo Vimmerby MS 5 5 3 13 2CV
12 215 Albin Naumer Volvo Kullings MS 5 5 2 12 3C
13 213 Tove Magnusson Volvo Oskarshamns RRC 5 4 4 13 4C
14 237 Niklas Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebo trim 4 5 5 14 5CB
15 209 Robin Larsson Opel Jungnerligans RC 2 4 5 11 6CB
16 223 Moa Roos Nykvist Volvo Jönköpings MK 3 5 3 11
17 229 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS Munkahus Racing 4 4 3 11
18 236 Albin Park Toyota Eksjö FRC 4 7 0B 11
19 205 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 0S 3 7 10
20 217 Fanny Asplund Saab Dals MK 3 2 5 10
21 222 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 4 3 2 9
22 216 Leo Wallman Ford Kristianstads FRC Barum Racing 3 1 4 8
23 235 Benny Strömholm Volvo Silverdalen MSK 1 4 3 8
24 207 Elliott Karlsson Volvo Emådalens MK 0B 3 4 7
25 220 Linn Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 1 4 2 7
26 210 Linus Lennartson Volvo Vimmerby MS 3 3 1 7
27 226 Frida Karlsson Volvo Eksjö FRC 0B 3 3 6
28 212 Nino Örtemark Volvo Dals MK 2 1 3 6
29 225 Thea Johansson Volvo Kullings MS 0B 2 2 4
30 238 Nellie Eriksson Volvo MK Kinda 0SB 2 2 4
31 218 Emma Larsson Volvo SMK Trollhättan FTG CRANES Bäckefors 4 0B 4
32 211 Gottfrid Ljungdahl Volvo Kalmar MK 0B 2 1 3
33 231 Marcus Edgren Volvo Silverdalen MSK Pf motorsport lenhovda 3 0E 3
34 228 Rasmus Lindberg Saab Orust Bilsports Klubb 0E 0
35 234 Douglas Jarnving Volkswagen Mönsterås MK Team BBG 0B 0E 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
219 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 121 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 0S 7 7 14 1B 1A
2 101 Frida Börjesson Saab Kungsbacka Ma KM MOTOR 7 7 5 19 2A
3 104 Elsa Hultenius Volvo Jönköpings MK GULLABO RALLYDÄCK 5 7 5 17 3A
4 124 Jasmine Tates Saab Kalmar MK Hagestigs Motorsport 5 5 7 17 4A
5 114 Charlotte Bertelsen Volvo Alingsås MK 7 7 7 21 5A
6 125 Sofia Röhs Saab Karlstad MC-BIL 5 7 5 17 6AB
7 103 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 7 0S 3 10 1C 2B
8 119 Nathalie Hallén Opel Ydre MK 4 4 4 12 3B
9 120 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 7 5 4 16 4B
10 108 My Adolfsson Volvo Haninge MK Hot Rod Hill Racing 3 5 7 15 5B
11 117 Elin Johansson Volvo Åtvidabergs MK 7 0B 5 12 6B
12 122 Katja Frosthed Toyota Vimmerby MS Team Racepage WWW.RACEPAGE.ORG 4V 3 4 11 2C
13 106 Malin Blixth Johansson Volvo Målilla MK Bilklubb 4 5 3 12 3C
14 112 Martina Åsberg Saab Tidaholms MK 3 5 3 11 4C
15 107 Josefine Eriksson Volvo Tjust MK 5 3 4 12 5CB
16 102 Malin Bexell Saab Ydre MK 3 4 2 9 6CB
17 128 Mariah Blixth Volvo Målilla MK 5 4 0B 9
18 111 Tova Svensson Saab Lidköpings MSF 1 4 3 8
19 118 Eva Bergkvist Saab Vara MK 4 4 0B 8
20 115 Gerd Krig Volvo Jönköpings MK 3 3 1 7
21 105 Nellie Eriksson Saab Falköpings MK 2 3 1 6
22 110 Madelene Johansson Volvo Målilla MK Bilklubb 3 0B 2 5
23 116 Tina Ekenmo Volkswagen Piteå MS 4 0E 4
24 127 Linnéa Karlsson Volvo Silverdalens MSK PF Motorsport 0E 0B 2 2
25 126 Annelie Sundell Volvo Orust Bilsportklubb 0B 2 2
26 123 Johanna Hedlund Saab Ulricehamns MK 2 0E 2
27 113 Josefine Hedén Saab Alingsås MK 0E 0