Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Mekonomen i Osby racet 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 311 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 3 17 1A
2 312 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 5 3 7 15 2A
3 307 Hugo Larsson Volvo Lessebo MK 7 1 5 13 3A
4 313 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team Magic Racing 5 7 5 17 4A
5 303 Melvin Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 4 5 7 16 5A
6 308 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 4 4 4 12 6A
7 301 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 3 5 2 10
8 309 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 3 2 4 9
9 302 Filip Jönsson Audi Kfc 2 3 3 8
10 306 Oliwer Olsson Saab Asarums MS 1 4 1 6
11 310 Connor Gunnarsson Saab SMK Örkelljunga 2 2 0E 4
12 304 Simon Andersson Saab Ljungby MK 0B 0B 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 607 Veronica Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 5 3 4 12 1BV 1A
2 609 Siv Walter Volvo Hästveda FRC PF motorsport för barn med cancer 4 3 5 12 2A
3 613 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 7 7 7 21 3A
4 612 My Henriksson Saab Asarums MS 4 4V 7 15 4A
5 608 Lina Vångendal Saab Laholms MK 7 5 7 19 5A
6 604 Emelie Sandström Saab Målilla MK 7 4 3 14 6A
7 602 Cecilia Adermark Saab Christianstad RC Barum racing 5 7 0S 12 2BV
8 601 Josefina Stigsson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 0E 5 5 10 3B
9 610 Martina Wahlman Audi Hästveda FRC PF Motorsport för barn med cancer 0S 7 4 11 4B
10 606 Kajsa Bergstedt Saab Kristianstads FRC 5V 0S 4 9 5B
11 615 Charlotte Petterson Opel Kristianstad FRC 2 3 5 10 6B
12 603 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC Barum racing 4 2 3 9
13 605 Carolina Gengård Saab Södra Sunnerbo MK 3 4 2 9
14 614 Annika Klyft Saab Eslövs MK 3 2 3 8
15 611 Agnes Ljungdahl Volvo Kalmar MK 0S 5 2 7

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 35 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 7 5 7 19 1A
2 53 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 7 7 4 18 1B 2A
3 21 Albin Ström Toyota Osby MK 7 7 7 21 3AV
4 49 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 7 7 7 21 4A
5 26 Jimmy Gudmundson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 7 7 7 21 5A
6 58 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 7 7 5 19 6A
7 9 Niklas Johansson Saab Målilla MK 5 5 7 17 2B
8 13 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 7 7 5 19 3B
9 46 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 7 5 3 15 1C 4B
10 60 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 3 7 7 17 5B
11 45 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 7 4J 7 18 6BS
12 5 Anders Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 7 4T 4 15 2C
13 20 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg HAGESTIG MOTORSPORT 5 5 5 15 3C
14 52 Ove Richardsson Volvo Karlskrona AK PF Motorsport för barn med cancer 4 5 7 16 4C
15 18 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 4 7 5 16 5CVB
16 19 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 1 7 5 13 1D 6CE
17 40 Daniel Johansson Saab Södra Sunnerbo MK 4 5 4 13 2D
18 11 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 5 3 5 13 3D
19 25 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 5 4 4 13 4D
20 22 Mattias Johansson Volvo SMK Örkelljunga 4 3 7 14 5D
21 50 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 5 4 5 14 6DB
22 31 Christian Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 3 4 5 12
23 27 Anton Held Volvo Tomelilla MK 4 5 3 12
24 38 Robert Strömholm Volvo Silverdalens MSK 5 1 5 11
25 59 Peter Kjellkvist Saab Kristianstad FRC BARUM RACING 5 2 4 11
26 6 Andreas Greco Fiat Svedala MK 4 5 2 11
27 1 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 0S 7 3 10
28 56 Tommy Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 2 5 3 10
29 43 Jan Brodén Opel Hästveda FRC 5T 3 2 10
30 51 Magnus Karlsson Ford Karlskrona AK 3 2 4 9
31 33 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 5 0B 4 9
32 41 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 1 5V 3 9
33 24 Bengt Gengård Saab S:A Sunnerbo MK 2 4 3 9
34 39 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 2 4V 3 9
35 48 Linda Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 4 4 1 9
36 8 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 0B 4 4 8
37 37 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 2 3 3 8
38 30 Jesper Johansson Volvo SMK Örkelljunga 3 3 2 8
39 32 Åke Andersson Saab Haninge MK 5 3 0 8
40 54 Mikael Olofsson Saab SMK Örkelljunga 2 3 2 7
41 44 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 3 4 0S 7
42 17 Niklas Karlsson Volvo Karlskrona AK 4 3 0S 7
43 57 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 3 0B 3 6
44 34 Lars Hermansson Saab Hästveda FRC 3 3V 0 6
45 12 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 1 0S 4 5
46 23 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 3 2 0 5
47 42 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 3 2 0S 5
48 3 Colin Gunnarsson Volvo SMK Örkelljunga 2 0B 2 4
49 29 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 4 0S 0 4
50 55 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 4 0 4
51 2 Hugo Persson Volvo Asarums MS 2 1 0B 3
52 15 Roger Sandin Opel Hästveda FRC 3T 0E 3
53 16 Jan Bergstedt Mitsubishi Kristianstads FRC 2 0B 0 2
54 47 Oscar Hansen Mercedes Laholm’S MK 2 0 2
55 10 Tonny Olsson Saab Asarums MS 1 0B 1
56 36 Christian Lanqvist Saab Ljungby MK 1 0S 1
57 4 Conny Jönsson Saab Hästveda FRC 0B 0 0
58 28 Paul Åberg Volvo SMK Helsingborg 0B 0B 0