Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Glentonsracet 2021

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 7 7 4 18 1A
2 32 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 7 7 7 21 2A
3 35 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 7 7 7 21 3A
4 9 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 5 0B 7 12 1C 1B 4A
5 33 Krister Berdén Volvo Hästveda Frc 7 5 5 17 5A
6 40 Joel Hult Saab Hästveda FRC 7 7 5 19 6AB
7 6 Daniel Johansson Opel Södra Sunnerbo MK 3 7 5 15 2B
8 19 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 4 4 7 15 3B
9 45 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 4 5 7 16 4B
10 23 Rasmus Johansson Volvo Pilatorps MK 5 5 5 15 5B
11 8 Ricky Bondesson Volvo Laholms MK 7 3 5 15 6B
12 11 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 5 7 3 15 2CV
13 26 Conny Persson Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 3 4 7 14 3C
14 38 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 4 4 4 12 4C
15 30 Adam Flink Hultgren Volvo Dalby MK 4 5 4 13 5C
16 2 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 4 5 5 14 6CS
17 16 Markus Pedersen Saab Hässleholms MK 4 4 4 12
18 44 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 5 3 4 12
19 37 Joakim Brodén Saab Hästveda Frc 5 7 0B 12
20 36 Mikael Jönsson Volkswagen Kristianstads Frc 4 4 3 11
21 39 Emil Riihelä Volvo Kristianstad Folkraceklubb 2 5 3 10
22 21 Rasmus Sörliden BMW Christianstad Rc Barum racing 5 3 2 10
23 31 Eddie Persson Volvo Eslöv MK Team Magic Racing 5 3 2 10
24 10 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 3 4 2 9
25 22 Linus Håkansson Volvo Rödeby Eks MS Linus Håkansson 3 4 2 9
26 17 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 3 0S 4 7
27 12 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 3 3V 1 7
28 27 Pontus Olsson Saab Asarums MS 2 5 0B 7
29 4 Bengt Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 7 0E 7
30 34 Thore Borg Volkswagen Christianstad Racing Club 0B 3 3 6
31 25 Henrik Persson Saab Olofströms MK 2 2 2 6
32 14 Lars Hermansson Saab Hästveda Frc 3 3V 6
33 24 Patrik Ahlstedt Ford Christianstad Racing Club 0E 2 3 5
34 5 Pontus Haak Opel Hästveda Frc 2 2 0B 4
35 3 Marcus Schön Lada Kristianstads Frc Barum Racing 0E 0E 0
36 28 Joakim Haak Volvo Hästveda Frc 0E 0E 0
37 41 Jonas Byrskog Volvo Lessebo MK 0B 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 304 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 5 5 7 17 1A
2 310 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 7 7 5 19 2A
3 308 Anton Persson Volvo Tomelilla MK Team magic racing 4 7 7 18 3A
4 302 Erik Hultgren Volvo Dalby MK 5 3 4 12 4A
5 303 Simon Andersson Saab Ljungby Motorklubb 3 5V 5 13 5AB
6 305 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 4 4 3 11 6AS
7 311 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 2 3 4 9
8 307 Oliwer Olsson Volvo Asarums Motorsällskap 3 2 3 8
9 301 Hanna Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 7 0B 7
10 309 Melvin Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 2 4 0B 6
11 306 Maja Henriksson Saab Asarums Motorsällskap 1 0E 2 3

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 613 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 7 5 5 17 1A
2 601 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 2 7 7 16 2A
3 603 Josefina Stigsson Volvo Christianstads Rc BARUM RACING 5 7 7 19 3A
4 605 Linda Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 7 3 5 15 4A
5 604 Lina Vångendal Saab Laholms MK 5 4 7 16 5AB
6 602 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 7 5 4 16 6AB
7 608 My Henriksson Saab Asarums Motorsällskap 5 5 4 14
8 616 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC BARUM RACING 4 7 3 14
9 611 Kerstin Persson Benz Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 3 4 5 12
10 606 Alexandra Sörensen Saab SMK Helsingborg Barum racing 3 4 4 11
11 607 Anneli Jönsson Volvo Hästveda Frc 3 3 3 9
12 610 Charlotte Pettersson Opel Kristianstads Frc 4 1 3 8
13 609 Ronja Berdén Frankel Peugeot Hästveda Frc 2 3 2 7
14 617 Ann-Margret Svensson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 2 2 2 6
15 615 Louise Borg Saab Christianstad Racing Club 1 2 2 5
16 612 Carolina Gengård Saab Södra Sunnerbo MK 4 0B 4