Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Bjärnum Stålprodukter-racet

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt
1 306 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC 7 7 7 7 28
2 307 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil&Maskin Degeberga 5 7 7 5 24
3 302 Oliwer Olsson Volvo Asarums Motorsällskap 4 4 4 7 19
4 303 Max Bjerstedt Alfa Romeo Jönköpings MK BARUM RACING 5 5 4 4 18
5 304 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 4 3 5 5 17
6 301 Celina Nilsson Saab Kristianstadfolkraceklubb Team Graneborg 3 5 3 4 15
7 305 Cedrik Nilsson Saab Kristianstad FRC Team Graneborg 7 0S 5 0B 12

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 607 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 7 5 5 17 1A
2 608 Caroline Tillgren Ford Christianstad Rc Barum racing 5 7V 7 19 2A
3 606 Fatima Anderberg Volvo Kfrc 3 4 0S 7 3A
4 604 Emily Borgström Volvo Krfrc 3 3 5 11 4A
5 601 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 7 5 3 15 5A
6 605 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 4 3 4 11
7 609 Emelie Persson Opel Svedala MK 4 4 0B 8 0B

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
603 Lindha Borg Peugeot Kristianstad Frc

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 5 7 3 15 1B 1A
2 36 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 4 4 7 15 2A
3 20 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 7 7 7 21 3A
4 1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 7 7 7 21 4A
5 27 Björn Olofsson Volvo Älvbygdens MK 5 7 5 17 5A
6 24 Christoffer Gudmundson Opel Christianstad Racingclub BARUM RACING 7 7 7 21 6A
7 44 Martin Anderberg Ford Hästveda FRC 5 3 3 11 1D 1C 2B
8 8 Conny Persson Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 3 4 7 14 3B
9 17 Tony Persson Opel Simrishamns MK 7 4 4 15 4B
10 41 Per-Erik Larsson Tomelilla MK Team Graneborg 4 7 4 15 5B
11 32 Michael Sörensen Saab Smkhelsingborg Team Rallysaft 7 7 0B 14 6B
12 18 Eddie Persson Volvo Eslöv MK Team Magic Racing 3 5 4 12 2C
13 42 Anders Larsson Opel Eslövs MK 2 5 5 12 3C
14 3 Michael Johansson Saab Jönköping MK BARUMRACING 4 5 4 13 4C
15 29 Rasmus Sörliden Saab Christianstad Rc BARUM RACING 4 4 5 13 5C
16 15 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 0S 5 7 12 6C
17 19 Pontus Haak Opel Hästveda Frc 2 4 5 11 2D
18 11 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 5 4 3 12 3D
19 28 Sara Leise Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 4 3 4 11 4D
20 9 Mats Olsson Volvo Trelleborg MK 4 5 2 11 5D
21 7 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 3 2 5 10 6D
22 30 Josefina Stigsson Opel Christianstads Rc BARUM RACING 17
23 13 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 5 5 0B 10
24 4 Joakim Hallengren Volvo SMK Helsingborg Barum Racing 5 3 1 9
25 39 Niklas Karlsson Volvo Karlskrona AK 2 2 4 8
26 40 Magnus Karlsson Ford Karlskrona AK 2 3 3 8
27 33 Conny Jönsson Saab Hästveda Frc 3 2 2 7
28 10 Marcus Berg Opel Robertsfors MS 3 4 0S 7
29 12 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 7 0B 7
30 23 Christian Pedersen Opel Christianstads Rc BARUM RACING 3 3 0B 6
31 31 Lars Hermansson Saab Hästveda Frc 0B 3 2 5
32 16 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 5 0B 0E 5
33 21 Åke Andersson Saab Haninge MK 4 0E 4
34 37 Oscar Olsson Opel Laholms MK 2 0B 0E 2
35 26 Joakim Haak Opel Hästveda Frc 1 1
36 2 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 0B 0TB 0E 0
37 14 Daniel Johansson Saab Södra Sunnerbo MK 0B 0