Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SpeakerHjelms Sverigeresa 2021

Fwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt K J I H G F E D C B A
1 1 Mattias Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 7 7 14 1A
2 64 Robin Åkerstrand Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 7 7 14 2A
3 19 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 7 7 14 3A
4 71 Jens Selander Saab SMK Arboga 5 7 12 1B 4AB
5 35 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 7 7 14 5AB
6 46 Tommy Östlund Saab Hallsbergs MK 5 7 12 2B 6AB
7 9 Casper Granfors Saab Kolsva MS Östmarks 7 5 12 1C 3B
8 16 Rickard Andersson Opel Eskilstuna MK 4V 7 11 1D 2C 4B
9 69 Magnus Fransson Opel Fjugesta MS 5 7 12 5B
10 6 Tommy Lind Saab SMK Sala 5 7 12 6B
11 49 Tobias Vatvedt Nissan Kalmar MK 4 7 11 3C
12 14 Andreas Wallberg Saab Östernärke RMC 7 5 12 4C
13 43 Tim Bjärud Saab MK Ramunder 7 5V 12 5CB
14 62 Sebastian Flink Saab MK Ran 7 4 11 2DV 6CS
15 37 Casper Johansson Saab MK Ran 4 7 11 3D
16 2 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 5 5 10 1E 4D
17 39 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 7 4 11 5D
18 51 Hampus Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 5 5 10 2E 6DB
19 22 Tobias Flink Saab Hallsbergs MK 5 5 10 3E
20 57 Olov Mårtensson Peugeot Smk-Örebro Custom Racing AB 5 5 10 4E
21 36 Kent Varg Volvo MK Team Westom 7 3 10 1F 5E
22 28 Andreas Mattsson Opel Östernärke RMC 5 5 10 2F 6EB
23 20 Daniel Hagman Saab Sunnansjö MK 5 4 9 1G 3F
24 34 Tony Lindstens Seat Borlänge MK 4 5 9 2G 4F
25 4 Björn Eriksson Saab Fjugesta MS 2 7 9 5F
26 73 Michael Lundin Saab SMK Motala Bil Ledin Motorsport 2 7 9 6FS
27 32 Eric Jansson Saab Rosendals MK 4 4 8 1H 3G
28 13 Zackarias Granat Saab Degerfors RC 4 4 8 2H 4G
29 12 Engla Johansson Saab Finspångs MS 4 5 9 5G
30 65 Ludvig Flink Saab Stockholm BK 5 4 9 6G
31 41 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 5 3 8 1I 3H
32 29 Hampus Johansson Saab SMK Valdemarsvik 3 5 8 4H
33 48 Mikael Andersson Volvo SHRA Lindesberg 3 4 7 2J 2I 5H
34 45 Patric Björling Saab Katrineholms MK 7 2 9 6H
35 83 Maria Jansson Saab Grödinge MK 5 3 8 3I
36 84 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 4 4 8 4I
37 24 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 7 1 8 5IB
38 30 Kenneth Ringström Saab Fjugesta 3 0S 3 1K 1J 6IB
39 79 Felicia Häggberg Saab SMK Motala Bil 4 3 7 3J
40 80 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 3 4 7 4JV
41 72 Per Isaksson Opel SMK Sala 2 5 7 5JB
42 15 Natalie Granfors Saab Eskilstuna EMK 0B 4 4 2K 6JB
43 56 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 4 0S 4 3K
44 76 Kenneth Jansson Opel Grödinge MK 3V 0S 3 4K
45 42 John Fransson Saab Fjugesta MS Nerike Kugg & Mekan Motorsport 7 0S 7 5KE
46 7 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK 4 2 6 6KE
47 44 Lina Zetterström Opel SMK Sala 4 3 7
48 47 Emma Welin Saab Rasbo MK 3 3 6
49 77 Caroline Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 3 3 6
50 52 Dennis Christensen Saab SMK Vingåker 3 3 6
51 8 Stefan Öster Audi SHRA Lindesberg 4 2 6
52 54 Tobias Trejile Saab Skene MS Hejdu Hejdu Racing 0B 5 5
53 85 Peter Blomqvist Opel Årjängs MK 1 4 5
54 55 Bosse Loberg Saab SMK Örebro 1 4 5
55 59 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svenskrörtryckning AB 2 3 5
56 10 Gustav Fransson Saab Hallsbergs MK 3 2V 5
57 66 Kristofer Elsinen Saab Gnesta MK 3 2 5
58 38 Simon Arvidsson Opel Borlänge MK 0E 4V 4
59 25 Jörgen Palmquist Volvo Kolsva MS 1 3 4
60 31 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 2 2 4
61 63 Oscar Almqvist Opel Vetlanda RRC 2 2 4
62 53 Jimmy Kullander Toyota Finspångs MS 0S 3 3
63 11 Jennifer Eriksson Saab SMK Karlskoga 1 2 3
64 50 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 3 0E 3
65 40 Fredrik Karlsson Saab SMK Motala Bil 3 0B 3
66 33 Håkan Gillstam Volvo Östernärkes RMC 0B 2 2
67 21 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 0B 2 2
68 67 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 2 2
69 60 Ola Andersson Volvo Siljan BRK 2 0E 2
70 26 Tommy Granat Opel Degerfors RC 0B 1 1
71 5 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 1 0B 1
72 78 Victor Gustafsson Saab SMK Motala Bil 0B 0B 0
73 3 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 0B 0
74 74 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 0E 0E 0
75 58 Jonatan Sjöstedt Mitsubishi SMK Vingåker 0B 0B 0
76 18 Jörgen Sturesson Saab Skene MS Hejdu Hejdu Racing 0B 0

Rwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt I H G F E D C B A
1 204 Kevin Karlsson Volkswagen Ydre MK 7 7 14 1A
2 201 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 7 7 14 2A
3 217 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 7 7 14 3A
4 211 Rasmus Eriksson Volvo MK Kinda 5 7 12 4AB
5 238 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 7 5 12 2B 5AS
6 233 Tobias Göransson Volvo Boxholms MK 5 1 6 1H 1G 1F 1E 1D 1C 1B 6AE
7 209 Joakim Persson Volvo Tidaholms MK 7 4 11 3B
8 246 Mattias Damgren Volvo Hallsberg MK 7 4 11 2C 4B
9 237 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 7 5 12 5B
10 248 Roland Ehnström Volvo Skepptuna MK 4 7 11 6B
11 245 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 0B 7 7 2E 2D 3C
12 250 Tony Ohlsson Volkswagen SMK Nyköping 5 5 10 4CB
13 232 Jimmy Larsson Volkswagen SMK Köping Brorssons Lastvagnsdelar AB 5 5 10 5CB
14 222 Anders Göransson Volvo Åby MK 3 7 10 6CB
15 239 Håkan Persson Volkswagen Laxå MK CUSTOM RACING AB 5 4 9 3D
16 228 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 5 4 9 4D
17 216 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 7 3V 10 5DB
18 206 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta 5 4 9 6DE
19 219 David Barfeld Volvo Haninge MK 4 4 8 3E
20 227 Edvin Johansson Volvo MK Ran 0B 7 7 4E
21 235 Jimmie Sahlberg Volvo Hallsbergs MK 1 5 6 2G 2F 5EV
22 218 Niclas Karlsson Volkswagen Ydre MK 3 5 8 6EE
23 252 Erik Ceder Volvo Borlänge MK 2 5 7 3F
24 234 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 2 5 7 4F
25 251 John Öberg Volvo MK Team Westom 4 3 7 5FB
26 207 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 4 3 7 6FS
27 230 Rikard Svensson Volvo Ydre MK 1 2 3 1I 2H 3GV
28 212 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 4 3 7 4G
29 223 Jimmy Larsson Volvo Hällefors MK 4 2 6 5G
30 253 Niklas Nyden Skoda Kolsva MS 4V 2 6 6GB
31 255 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 3 2 5 3H
32 210 Calle Wallin Volvo SMK Karlskoga 2 3 5 4H
33 213 Robin Edoff Volvo SMK Motala Bil 3 2 5 2I 5HB
34 240 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 2 3 5 6HE
35 205 Mikael Eriksson Volvo SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 3 0B 3 3I
36 241 Patrik Scherp Volvo Stockholmsbilklubb 0TB 4 4 4I
37 244 Glenn Ericsson Volvo Kmc-Bil 3 0S 3 5I
38 229 Fredrik Köhler Volkswagen MK Ramunder 5V 0VB 5 6I
39 224 Michael Johansson Volvo MK Kinda 3 2 5
40 243 Stefan Kask Volkswagen MK Team Westom 0B 4 4
41 226 Joakim Thylen Volvo Vetlanda RRC 3 1 4
42 208 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 4 0S 4
43 254 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 0B 3 3
44 221 Zeb Enarsson Volvo SMK Arboga 1 2 3
45 202 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 2 1 3
46 231 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 1 1 2
47 214 Johnny Andersson Volkswagen SMK Linde 2 0B 2
48 203 Christian Berg Volvo Målilla MK Bilklubb 0S 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt F E D C B A
1 308 William Hermansson Saab SHRA Avesta 4 4 8 2C 2BV 1A
2 301 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 7 7 14 2A
3 322 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 5 5 10 1B 3A
4 325 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 7 7 14 4A
5 314 Filip Bernström Saab MK Ran 7 7 14 5AB
6 312 Rasmus Lindberg Saab Orust Billsport Klubb 7 7 14 6AE
7 311 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 5 4 9 3B
8 303 Kim Håkansson Volkswagen Bollnäs MK 5 4V 9 1C 4B
9 317 Ida Nylin Saab MK Ran 4 5 9 5B
10 320 Oscar Eriksson Mercedes Sunnansjö MK 5 7 12 6BS
11 315 Filip Jansson Saab Rosendals MK 0S 3 3 2F 2E 2D 3C
12 328 Joel Björkman Volvo Fms 3 5 8 4C
13 324 Lovis Jansson Saab Bortkyrka MK 3 5 8 5C
14 316 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 0B 3 3 1F 1E 1D 6CB
15 313 Hampus Åkerlind Volvo Flen 4 3 7 3D
16 309 Zeth Enarsson Saab SMK Arboga 7 1 8 4D
17 327 Stina Nyströmer Saab Fjugesta MS 5 2 7 5D
18 304 Elias Hermansson Volvo SHRA Avesta 4 3 7 6DE
19 306 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 2 4 6 3E
20 318 Isac Åhman Volvo MK Ran 0S 5 5 4E
21 321 Tintin Varg Volvo MK Team Westom 4 2 6 5E
22 307 Anton Säterlid Honda SHRA Lindesberg 3 3 6 6E
23 310 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 2 0B 2 3F
24 305 Ossian Karlsson Volvo Ydre MK 3 2 5 4F
25 323 Albin Leandersson Saab Kolsva MS 0B 4 4 5FS
26 319 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks bildemontering 0B 0E 0
27 326 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 0B 0E 0