Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SlutMålet 2021

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt B A
1 210 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA 7 4 7 3 21 1A
2 203 Sandra Ringsby Saab Årjängs MK 4 4 7 5 20 1B 2A
3 216 Victoria Björklund Audi Fjugesta MS 5 7 5 4 21 3A
4 206 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 7 7 2 5 21 4AV
5 207 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 5 5 7V 5 22 5AV
6 217 Maja Fritz Volkswagen Östernärkes RMC 7 5 5 7 24 6AB
7 208 Emma Welin Volvo Rasbo MK 2 4 7 4V 17 2B
8 224 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 7 2 3V 4 16 3B
9 204 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 4 3 4 5 16 4B
10 209 Emelie Larsson Volvo MK Ran 5 3 4 7 19 5B
11 220 Annika Isaksson Saab Hofors MK 4 7V 3 3 17 6BS
12 218 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 5V 7 4 0VB 16
13 205 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 3 2 2 7V 14
14 214 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka MA 3 4 0SB 7 14
15 219 Sofie Eriksson Saab MK Speed 4 3 5 2 14
16 213 Engla Johansson Saab Finspångs MS 0B 5 3 3 11
17 223 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 2 3 0B 4 9
18 211 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 3 2 0E 3 8
19 222 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 0SB 1 5 2 8
20 201 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 1 2 4 1 8
21 215 Caroline Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 1 5 0SB 0B 6
22 212 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 1 0B 3 0E 4
23 221 Lina Norman Opel Grödinge MK 2 1 0E 0E 3
24 202 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 0B 1 0B 0B 1

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt D C B A
1 331 Filip Bernström Saab MK Ran 7 7 7 7 28 1A
2 324 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 7 7 7 5 26 2A
3 312 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 5 7 7 7 26 3A
4 308 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 7 5 4V 4 20 1B 4AB
5 301 Theo Wernersson Saab KAK Hagestig motorsport 7 7 7 7 28 5AS
6 302 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK 7 7 7 3 24 6AS
7 329 Anton Persson Toyota Tomelilla MK Team magic racing 7 3 7 4 21 2B
8 316 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 5 4 5 4 18 1C 3B
9 315 William Hermansson Saab SHRA Avesta 7 3 3 7 20 4B
10 327 Isac Åhman Volvo MK Ran 5 5 7 2 19 5B
11 321 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 5 7 5 5 22 6BS
12 319 Liam Levén Saab Vara MK Hagestig Motorsport 0B 4 5 7 16 2C
13 343 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 0S 7 5 17 3C
14 326 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 3 7V 5 3 18 4C
15 310 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 4 3 4 5 16 1D 5C
16 341 Malve Westerling Volvo MK Kinda 5 7 3 3 18 6CB
17 318 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 4 2 4 5 15 2D
18 314 Albin Lundh Volvo Säffle MC 4 3 4 4 15 3D
19 342 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 5J 5 4V 2 16 4D
20 307 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 5 0S 3 7 15 5DV
21 344 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 3V 4 3V 5V 15 6DB
22 335 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 3 5 4 3 15
23 328 Helmer Rask Saab Finspångs MS 2 0S 5 7 14
24 311 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 3 4 3 4 14
25 333 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 4 4 2 4 14
26 339 Alice Johansson Saab Finspångs MS 4 4 1 4 13
27 332 Kim Håkansson Volkswagen Bollnäs MK 3 5 5 0B 13
28 304 Ida Nylin Saab MK Ran 5 2V 5 0B 12
29 338 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 1 2 5 3 11
30 322 Joel Björkman Volvo Finspång MS 3 3 3 2 11
31 305 Anton Naumer Volvo Kullings MS 4 5 0B 2 11
32 325 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 3 4 4 0B 11
33 303 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 2 5 2 1 10
34 330 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 2 4 4 0E 10
35 313 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 2 3 2 2 9
36 334 Engla Anderberg Peugeot Årjängs MK 0E 1 2 5 8
37 323 Rasmus Lindberg Saab Orust BSK 0B 5 0VB 3 8
38 306 Stina Nyströmer Saab Fjugesta MS 3 3 1 1 8
39 317 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 2 2 2 1 7
40 340 Evin Moore Volvo Örnsköldsviks MK 2 2 3 0E 7
41 320 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 4 3 0B 0E 7
42 337 Eddie Lund Toyota Säffle MC 4 0B 0E 4
43 336 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 2 1 0E 0E 3

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt E D C B A
1 129 Markus Hansson Volvo Karlskrona AK 7 7 7 7 28 1A
2 141 Pontus Sandström Saab MK Orion Franzen åkeri i Västerås 7 5 5 7 24 1B 2A
3 78 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 7 5 7 7 26 3A
4 67 Jens Selander Saab SMK Arboga 7 5V 7 7 26 4AB
5 46 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 7 7 4 7 25 5AB
6 106 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 7 7 5 7 26 6AB
7 2 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 7 3 7 7 24 2B
8 23 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo rallydäck 0486-21851 4 5 7 7 23 3B
9 89 Elias Anderberg Saab Årjängs MK 7 7 7V 3 24 4B
10 134 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 7 5 7 4 23 1C 5B
11 6 Tobias Svärd Saab MK Orion 7 7 5 5 24 6BB
12 103 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 7 5 5 5 22 2C
13 31 Pontus Ny Opel Gnesta MK 3 7 4 7 21 3C
14 65 Philip Reuter Saab MK Team Westom 7 5 7 4T 23 4C
15 11 Mattias Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 2 7 5 7V 21 5C
16 62 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 4 7 3 7 21 1D 6CS
17 70 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK 3 7 3 7 20 2D
18 131 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 4 7 5 5 21 3D
19 113 Robin Åkerstrand Opel Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 7 1 7 5 20 4D
20 8 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK 2 7 7 4 20 5D
21 96 Oscar Hansen Saab Laholms MK 7 5 5 3 20 1E 6DB
22 139 Marcus Svärd Saab MK Orion 7 2 7 4V 20 2E
23 136 Erik Lifvergren Saab Jörns MK 5 3 4 7 19 3E
24 60 Tomas Persson Volvo Finspångs MS 5 0S 7 7 19 4E
25 109 Bengt Svensson Opel Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 3 2 7 7 19 5E
26 48 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Team Svartflagg 5 2 5 7 19 6ESB
27 126 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 3 4V 7 5 19
28 93 Sebastian Flink Opel MK Ran 5 3 7 4 19
29 123 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 3 7 5 4 19
30 107 Ludwig Eklöf Opel Eskilstuna MK 7 4 4 4 19
31 9 Petri Häggman Volkswagen Raision UA 7 7 3 2 19
32 73 Tobias Göransson Volvo Boxholms MK 5 3 5 5 18
33 132 Albin Ström Toyota Osby MK 5 7 1 5 18
34 69 Rasmus Eriksson Volvo MK Kinda 4 4 4 5 17
35 28 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 1 5 7 4 17
36 52 Joakim Persson Volvo Tidaholms MK 3 5 5 4 17
37 147 Victor Johansson Toyota MK Falcon 7 2 4 4 17
38 64 Jens Nilsson Toyota Säffle MC Team rävvålaräjsing 3 4 7 3V 17
39 41 Magnus Wengelin Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 3 5 7 2 17
40 44 Freddie Gustavsson Volvo SMK Valdemarsvik 7 3 7 0S 17
41 148 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 3 4 2 7 16
42 81 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 4 7 0S 5 16
43 4 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 5 7 0S 4 16
44 114 Anton Berggren Peugeot Örnsköldsviks MK 2 2 4 7 15
45 56 Casper Granfors Saab Kolsva MS Östmarks 3V 4 3 5 15
46 104 Robin Edoff Saab SMK Motala Bil 5 5V 2 3 15
47 150 Mikael Larsson Saab Kullings MS 3 7V 5 0S 15
48 79 André Brustuen Peugeot Årjängs MK 7V 3 5 0B 15
49 128 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 4 7 4 0B 15
50 130 Jonas Svensson Volvo Filipstads MC 4 0VB 5V 5 14
51 118 Roger Forsberg Seat Örnsköldsviks MK 4 3 2 5 14
52 122 Emil Totte Gustafsson Toyota Ludvika MS Team Sirpa Racing 3V 2 5 4 14
53 1 Benny Karlsson Volvo MK Speed Benny K:s Alltjänst AB 3 4 3 4 14
54 74 Johan Spindel Saab Sotenäs MK 4 3 3 4 14
55 22 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 7 4 0B 3 14
56 36 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 5V 4 5 0S 14
57 33 Daniel Lundquist Volkswagen Fagersta MK 3 7 4 0B 14
58 102 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 5 5 4 0B 14
59 87 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 1 5 0B 7 13
60 133 Peder Havdelin Volvo Rosendals MK 2 5 4 2 13
61 40 Andreas Mattsson Opel Östernärkes RMC 5 5 3 13
62 21 Magnus Vinter Audi Örnsköldsviks MK 2 3 2 5 12
63 38 Marcus Lindell Opel Kolsva MS 4 2 2 4 12
64 32 Magnus Berg Volvo Eskilstuna MK 2 4 3 3 12
65 76 Dennis Olsson Volvo MK Team Westom 7 0B 3 2 12
66 125 Stefan Svensson Saab Lidköpings MS 7 0E 5 0SB 12
67 30 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 4 4 4 0S 12
68 92 Daniel Andersson Volvo Timrå MK Nilsson motorsport 5 3 4 0B 12
69 45 Albin Hysing Opel SMK Dala 5 7 0S 0B 12
70 90 Jimmy Gudmundson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 2 0B 4 5 11
71 140 Tom Edvardsson Saab Christianstads RC Barum Racing 0S 3 4 4 11
72 15 Mattias Havdelin Volvo Rosendahl MK 2 4 2 3 11
73 25 Mattias Damgren Volvo Hallsbergs MK 4 0B 7 0B 11
74 63 John Öberg Volvo MK Team Westom 0B 7 4 0B 11
75 13 David Barfeld Saab Haninge MK DAVID BARFELD MOTORSPORT 2 5 4 0E 11
76 99 Vilgot Svedberg Opel Härnösands MK 2 5 4 0B 11
77 110 Casper Johansson Saab MK Ran 2 5 4 0SB 11
78 98 Zackarias Granat Saab Degerfors RC 0B 0VB 5 5 10
79 51 Emil Larsson Volvo MK Team Westom 1 2 2 5 10
80 108 Håkan Persson Volvo Laxå MK CUSTOM RACING AB 0B 4 3 3 10
81 86 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 4 3V 1 2 10
82 47 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 5 3 0S 2 10
83 43 Johan Karlsson Volvo Vimmerby MS 3 4V 2 1 10
84 85 Pontus Häggblad Opel Örnsköldsviks MK 2 3 5 0S 10
85 124 Daniel Bergvall Volvo Ragundadalens RC Nilsson motorsport 3 4 3 0B 10
86 16 Casper Falk Toyota SMK Gävle 5 2 3 0B 10
87 146 Joakim Svensson Nissan Fjärås MK 4 4 2 0E 10
88 17 Stefan Eriksson Volkswagen Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 5 3 2 0B 10
89 7 Jonathan Edström Volvo Skellefteå MS 3 7 0S 0B 10
90 27 Oskar Gustafsson Saab Vadstena RRC 5 5 0B 0E 10
91 75 Dennis Fryksäter Volvo MK Speed 0B 3 1 5 9
92 112 Andreas Wallberg Saab Östernärkes RMC 3 0E 1 5 9
93 14 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom 0B 4V 0B 5 9
94 144 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 0B 2 3 4 9
95 94 Olov Mårtensson Peugeot SMK Örebro Custom Racing AB 2 0S 4 3 9
96 59 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 1 2 3 3 9
97 91 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 4 0S 2 3 9
98 18 Hampus Carlson Saab Finspångs MS 2 3 1 3 9
99 37 Kevin Karlsson Volkswagen Ydre MK 1 1 7 0B 9
100 100 Patric Björling Saab Katrineholms MK 1 3 5 0E 9
101 34 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 2 2 5 0B 9
102 95 Stefan Danielsson Opel Varbergs MK 5 0S 4 0B 9
103 83 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 2V 4 3 0B 9
104 66 Marcus Norgren Volvo Västerås MS 3 3 3 0B 9
105 115 Peter Vesslén Volvo SMK Hälsinge 4 3 2 0B 9
106 35 Jimmy Kullander Opel Finspångs MS 5 4 0B 9
107 105 Jens Svensson Saab Bohus RC Hagestigs Motorsport 5V 4 0B 9
108 82 Hampus Johansson Saab SMK Valdemarsvik 4 0S 2 2 8
109 50 Tommy Granat Volvo Degerfors RC 5 1 2 0S 8
110 68 Tommy Östlund Saab Hallsbergs MK 4 4 8
111 117 Johan Sandow Saab Umeå AK 5 3 0S 0S 8
112 101 Jonas Almgren Saab Enköpings MK ETTO POWER 2 2 3 7
113 145 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 2 2 3 0E 7
114 49 Roger Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.teamracepage.org 0B 5 2 7
115 116 Mattias Dahlberg Saab Skepptuna MK 1 4 2 7
116 135 Wilmer Westerling Volvo MK Kinda 4 2 1 0E 7
117 20 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny k:s Alltjänst AB 4 3 0B 0B 7
118 54 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 3 1 2 0E 6
119 57 Linus Svensson Saab Lidköpings MSF 3 2 1 0E 6
120 137 Jonas Larsson Volkswagen SMK Nyköping 4 2 6
121 88 Mattias Hägglund Volvo Lycksele MK 1 1 3 0S 5
122 77 Andreas Wernersson Saab Lidköping KK 0B 5 0E 5
123 119 Niklas Nydén Volvo Kolsva MS 3 2 0B 0B 5
124 72 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 5V 0B 0B 0E 5
125 138 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 3 0E 1 0B 4
126 3 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig motorsport 4 0B 4
127 127 Jimmy Larsson Volkswagen SMK Köping Brorssons Lastvagnsdelar AB 4 0B 4
128 143 Vesa Ollila Volkswagen Bohus RC 1 1 2
129 12 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 2 0E 2
130 121 Stefan Kask Volkswagen MK Team Westom 2 0B 2
131 55 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 1 0B 1
132 24 Erik Höglund Volkswagen Hagfors MK 0E 0
133 53 Magnus Fransson Subaru Fjugesta MS Nerike Kugg & Mekan Motorsport 0VB 0B 0B 0E 0
134 71 Markus Karlsson Saab Gnesta MK TEAM APELSIN 0B 0E 0