Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

HallsbergsRacet 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 210 Filip Bernström Saab MK Ran 7 7 7 21 1A
2 212 Helmer Rask Saab Finspångs MS 5 5 4 14 2A
3 202 Engla Anderberg Volvo Årjängs MK 3 4 5 12 3A
4 201 Alice Bleckur Saab Team Mikro BSK 4 3 3 10 1B 4A
5 213 Alexander Renbro Volvo Sunnansjö MK 7 7 7 21 5AB
6 207 Albin Lundh Opel Säffle MC 5 5 5 15 6AS
7 205 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 2 4 4 10 2BV
8 204 Lucas Dahl Leijonborg Volvo Team Mikro BSK 3 3 3V 9 3B
9 209 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 4 2 2 8 4B
10 211 Ida Ekström Thor Volvo Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB, Örebro 1 2 2 5 5B
11 206 Ivar Dufwa Volvo MK Ran 2 0B 2 6BE

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 117 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 5 5 7 17 1A
2 110 Amanda Kvarnström Saab MK Ran 7 3 3 13 1B 2A
3 118 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 7 3 5 15 3A
4 111 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 5 5 5 15 4A
5 105 Elin Ullervik Saab Strängnäs AMS 7 7 1 15 5A
6 122 Sofie Söder Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 5 7 4 16 6AB
7 115 Jonna Olsson Opel Katrineholms MK 3 5 5 13 2B
8 114 Evelina Ekström Larsen Saab Östernärkes RMC Ekströms Bygg AB i Örebro 7 2 2 11 1C 3B
9 107 Elinor Oskarsson Volvo MSK Kvarnvingarna 2 4 7 13 4BV
10 121 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 0B 7 7 14 5B
11 112 Jennifer Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 2 4 7 13 6B
12 103 Nathalie Flink Saab Hallsbergs MK 2 4 4 10 2CV
13 104 Terese Vigardt Volvo MK Ran 4 4 3 11 3C
14 113 Evy Nestor Volvo MK Ran 3 3 4 10 4C
15 106 Jennifer Eriksson Saab SMK Karlskoga 1 3 5 9 5C
16 123 Emelie Larsson Volvo MK Ran 4 7 0B 11 6CB
17 125 Malin Mossberg Volvo MK Kopparberg 0TB 5 4 9
18 119 Ingvill Kung Volvo MK Ran 4 2 2 8
19 120 Ellen Holmström Saab Finnskoga MK 1 2 3 6
20 102 Ann-Charlotte Karlsson Saab SMK Karlskoga 3 0E 3 6
21 108 Elle Lundell Volvo Laxå MK 3 1 2 6
22 101 Mari Ekström Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 4 2 0B 6
23 109 Therese Ledin Saab MK Kopparberg Ledin motorsport 5 0E 5
24 124 Pernilla Bengtsson Volkswagen SMK Motala Bil 0SB 1 1 2

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 12 Jesper Björklund Saab Eskilstuna MK 7 7 7 21 1A
2 24 Anders Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 7 7 7 21 2A
3 9 Pontus Hindström Volvo Laxå MK Custom racing ab 5 4 7 16 3A
4 29 Oskar Gustafsson Saab Vadstena RRC 5 4 4 13 1C 1B 4A
5 8 Jonathan Andersson Volvo MK Ramunder 7 5 7 19 5A
6 39 Christer Persson Volvo Fjugesta MS 7 7 4 18 6AB
7 22 Marcus Olsson Saab MK Ran 5 5 5 15 2B
8 4 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 7 4 5 16 3B
9 11 Tobias Vatvedt Volvo Kalmar MK 5 3 7 15 4B
10 7 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 4 3 7 14 5B
11 36 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 3 7 5 15 6BS
12 42 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 3 4 5 12 2C
13 17 Björn Wirenborg Peugeot MK Kopparberg 5 5 3 13 3C
14 19 Robin Johansson Datsun MK Scandia 0B 4 7 11 4C
15 20 Kim Åström Volvo MK Ramunder 3 5 4 12 5C
16 10 Pierre Oskarsson Volkswagen MSK Kvarnvingarna 4 3 5 12 6CB
17 44 Ola Melin Opel Laxå MK 2 5 4V 11
18 23 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 5 3 3 11
19 33 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 4 7 0B 11
20 35 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta 4 7 0B 11
21 30 Thomas Sten Volvo Mariestad Thomas sten 2 3 5 10
22 14 Gordon Börjesson Volvo Hallsbergsn MK 4 2 4 10
23 6 Fanny Bleckur Saab Team Mikro BSK 7 0E 3V 10
24 16 Micke Åström Volvo MSK Kvarnvingarna 5 5 0S 10
25 45 Adam Steen Hagman Volvo Mariestads MS 2 4 3 9
26 34 Lukas Thor Saab Östernärkes RMC john ekströms bygg AB, örebro 4V 3 2 9
27 43 Mattias Renbro Volvo MK Kopparberg 3 0S 5 8
28 28 Jimmy Larsson Opel Hällefors MK 1V 7 0E 8
29 25 Marcus Karlsson Volvo SMK Motala Bil 1 2 4 7
30 41 Markus Karlsson Volkswagen Laxå MK 7 0TB 0E 7
31 3 Johan Larsson Volvo Hallsbergs MK 2 0B 4 6
32 2 Hans Jonsson Saab Nora MK 2 1 3 6
33 13 Mattias Damgren Saab Hallsberg MK 1 5 0VB 6
34 40 Niklas Eriksson Volvo SMK Örebro 2 0B 3 5
35 5 Filip Nylund Volvo MK Ran 1 2 2 5
36 1 Niklas Solstad Volvo Hallsberg MK 4 0B 0E 4
37 18 Jimmie Sahlberg Volvo Hallsbergs MK 3V 0B 0E 3
38 26 Stefan Hudin Volvo MK Ran 3 0B 0E 3
39 27 Linus Olsson Saab MK Ran 3 0S 0B 3
40 15 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 2 0E 2
41 37 Niclas Rolander Peugeot Finspångs MS 0
42 38 Niklas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin motorsport 0B 0