Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Westlunds Swedish Open

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 323 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 2 7 16 1A
2 312 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 5 5 5 15 2A
3 320 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 7 7 3 17 3A
4 304 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 7 7 18 4A
5 301 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 0E 14 1B 5A
6 311 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 5 5 7 17 6A
7 313 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 2 3 5 10 1C 2B
8 317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 3 4 7 14 3B
9 302 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 3 5 3 11 4B
10 322 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 5 1J 5 11 5B
11 310 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 7 7 1 15 6BS
12 315 Ludvig Åkerlind Volvo Gestrike RT 4 4 3 11 2C
13 305 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 1 4 5 10 3C
14 309 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 4 1 4 9 4C
15 308 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 4 2 4 10 5C
16 307 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 5 4 2 11 6C
17 319 Victor Söderholm Toyota Gestrike RT 1 3 4 8
18 303 Isak Westerlund Saab Östhammar MK 0S 5 3 8
19 318 Nora Boström Opel Järbo MK 1 1 4 6
20 321 Elly Lundberg Saab Gestrike RT 3 1 2 6
21 314 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 3 3 0S 6
22 306 Johan Åkerberg Saab MK Speed Kjellkvist Bygg & Entrepenad 2 1 2 5
23 316 Gustav Grannas Saab Siljan Bilracing Klubb 2 2 1 5
24 324 Olle Blomqvist Volvo Gestrike RT 2 3 0S 5

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 216 Annika Isaksson Saab Hofors MK 7 5 7 19 1A
2 205 Emelié Johansson Mazda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 3 5 5 13 1B 2A
3 219 Emili Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 2 7 16 3A
4 206 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 7 7 4 18 4A
5 226 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 7 4 7 18 5A
6 220 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT 7 7 7 21 6A
7 203 Maria Jansson Saab Grödinge MK 5 4 5 14 2B
8 217 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 3 5 5 13 3B
9 208 Jenny Annerstedt Opel Films MK 2 7 2 11 1C 4B
10 202 Linnea Holmdahl Ford Films MK 5 7 4 16 5B
11 223 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK 5 3 7 15 6B
12 228 Therese Johansson Saab Rasbo MK 2 7 4 13 2C
13 218 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 3 3 5 11 3C
14 224 Emma Welin Volvo Rasbo MK 3 4 5 12 4C
15 213 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 4 4 3 11 5C
16 214 Oliwia Eiserman Opel Films MK 5 3 3 11 6C
17 227 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 1 5 4 10
18 215 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 4 3V 3 10
19 209 Maurén Sällberg Honda Motorklubben Rimo 3 5 2 10
20 207 Natalie Granfors Saab Eskilstuna EMK 4 3 2 9
21 212 Sara Westlund Saab Gestrike RT Westlunds Entreprenad AB 4 2 2 8
22 210 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 2 1 8
23 201 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 2 1 4 7
24 225 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle 4 2 1 7
25 222 Louise Rönn Saab Gestrike RT 1 4 1 6
26 204 Angelica Fredh Volvo Skepptuna MK 0B 2 3 5
27 211 Elin Bergsman Saab AMF Årsunda 0B 1 3 4
28 221 Sara Boström Volvo AMF Årsunda 2 0B 2 4

Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 422 Tony Lindstens Seat Borlänge MK 5 7 4 16 1A
2 405 Olle Lundberg Saab Gestrike RT 2 2 7 11 1B 2A
3 417 Peter Sandow Saab Umeå Ak 4 7 5 16 3A
4 404 Ricky Turner Saab Borlänge MK 7V 7 7 21 4A
5 410 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 7 5 7 19 5A
6 402 Jonas Melin Opel SMK Hedemora 7 4 5 16 6A
7 424 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Sirpa Racing 4 4 7 15 2B
8 403 Peter Bergsman Saab AMF Årsunda 4 4 3 11 3B
9 412 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 2 7 2 11 4B
10 413 Benneth Leanders Volvo Hofors MK 4 5 3 12 5B
11 414 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 3 3 2 8 1C 6BS
12 420 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 3 3 4 10 2C
13 423 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 5 0S 5 10 3C
14 418 Anders Norman Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 5 4 2 11 4C
15 406 Tony Parkatti Volvo Kolsva MS 3 3 4 10 5C
16 415 Erik Jensén Saab Ånge MK 5 5 0B 10 6C
17 421 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 7 5 4 16
18 401 Kent Winberg Opel Sandvikens MK 2 2 3 7
19 419 Göran Larsson Saab MK Orion 3 3 1 7
20 411 Torbjörn Hällström Peugeot SMK Hälsinge 1 0B 5 6
21 409 Kenneth Wiklund Opel Ljusdal MS 2 1 3 6
22 408 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 0B 1 0S 1

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 3 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 7 7 7 21 1A
2 35 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 7 7 7 21 2A
3 37 Tommy Hysing Opel SMK Dala Falun 7 7 5 19 3A
4 24 Robert Nyström Saab Ludvika MS 7 7 7 21 4A
5 45 Marcus Johnsen Saab Laxå MK 5 4 7 16 1C 1B 5A
6 19 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 7 7 7 21 6A
7 42 Christoffer Ylander Volvo MK Nordjämten 5 5 7 17 2B
8 63 Albin Hysing Seat SMK Dala 7 4 7 18 3B
9 99 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 7 5 5 17 4B
10 92 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 5 5 7 17 5B
11 62 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 7 7 3 17 6B
12 98 Dan Olsson Saab SMK Gävle 7 7 1 15 2C
13 25 Alexander Norman Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 7 2 7 16 3C
14 34 Lasse Fältman Saab Ludvika MS Westlunds Entreprenad AB 5 4 7 16 4C
15 22 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK 5 7 4 16 5C
16 15 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 4 7 5 16 6C
17 11 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 0B 7 7 14
18 69 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 2 5 7 14
19 79 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 3 7 14
20 38 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 5 4 5 14
21 43 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK 7 2 5 14
22 49 Adam Westlund Opel Gestrike RT Westlunds Entreprenad AB 3 7 4 14
23 4 Adam Bergsman Peugeot AMF Årsunda 5 5 4 14
24 55 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 5 5 4 14
25 21 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 7 7 0ST 14
26 28 Andreas Turner Saab Borlänge MK 4 5 4 13
27 46 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 4 5 4 13
28 9 Rickard Jansson Saab Värmdö Bilklubb 7 3 3 13
29 88 Oscar Jansson Volkswagen Södra Lappmarkens MK 7 3 3 13
30 17 Joacim Granvik Volvo Järbo MK 4 3 5 12
31 40 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 3 5 4 12
32 61 Andreas Jonsson Saab SMK Sundsvall 4 4 4 12
33 95 Lukas Hedlund Volvo Gestrike RT 4 4 4 12
34 80 Robin Engström Saab AMF Årsunda 2 7 3 12
35 1 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 5 4 3 12
36 41 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 5 4 3 12
37 73 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 5 4 3 12
38 74 Johan Sandow Saab Umeå Ak 5 5 2 12
39 12 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS 3 1 7 11
40 31 Emil Hansson Opel Järbo MK 4 2 5 11
41 81 Daniel Hagman Saab Sunnansjö MK 4 2 5 11
42 78 Niklas Sandqvist Volvo Skepptuna MK 5 1 5 11
43 6 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 5 3 11
44 94 Oskar Rosén Saab Gestrike RT 7 2 2 11
45 53 Gustav Kvick Volvo Gestrike RT 2 1 7 10
46 10 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 0B 5 5 10
47 86 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 0B 5 5 10
48 70 Linus Flink Saab Stockholms Bk 3 2 5 10
49 89 Rasmus Nilsson Saab Laxå MK 3 2 5 10
50 2 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 3 3 4 10
51 90 Michael Johansson Saab Hofors MK 2 5 3 10
52 36 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 3 4 3 10
53 5 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 4 4 2 10
54 8 Marcus Gladh Opel AMF Årsunda 2 7 1 10
55 65 Lilleman Andersson Opel Bollnäs MK 4 0B 5 9
56 85 Johan Eriksson Opel Borlänge Dragracing Klubb 3 3 3 9
57 77 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 4 2 9
58 87 Lucas Palmqvist Volvo Hofors MK 3 4 2 9
59 76 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 2 7 0E 9
60 97 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 4 5 0B 9
61 26 Marcus Dufström Saab Grangärde RRC 0B 3 5 8
62 66 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 0B 4 4 8
63 47 Vilgot Svedberg Opel Härnösands MK 1 4 3 8
64 50 Albin Eriksson Saab Films MK 3 3 2 8
65 71 Joel Karlsson Opel MK Orion 7 1 0B 8
66 68 Sebastian Brännström Volvo Ljusdals MS 1 2 4 7
67 56 Simon Strand Saab Rasbo MK 2 1 4 7
68 13 Robin Jansson Opel Värmdö Bk 2 2 3 7
69 60 Albin Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 4 3 0B 7
70 75 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 4 3 0B 7
71 44 Pontus Åkerberg Volvo MK Speed Kjellkvist Bygg & Entrepenad 1 1 4 6
72 30 Tobias Sjödén Opel Järbo MK 1 2 3 6
73 103 Emil Blomkvist Saab Hofors Motorklubb 1 2 3 6
74 27 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK 1 3 2 6
75 91 Stefan Vestling Suzuki Borlänge MK 2 2 2 6
76 67 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta 3 3 0B 6
77 18 Simon Arvidsson Opel Borlänge MK 0B 1 4 5
78 29 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 0S 3 2 5
79 83 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 2 3 0B 5
80 16 André Nordqvist Saab Gestrike RT 3 2 5
81 52 Pontus Eriksson Nissan AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 0E 5
82 82 John Sandin Volvo Järbo MK 5 0B 0E 5
83 104 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK 5 0S 5
84 93 Kevin Pettersson Volvo Films MK 3 1 0B 4
85 96 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 4 0E 0E 4
86 72 Filip Nilsson Saab MK Rimo 0B 2 1 3
87 100 Henrik Axtelius Honda Motorklubben Rimo 0B 3 0E 3
88 39 Felix Wallström Opel SMK Hedemora 2 2
89 54 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 2 0B 0E 2
90 20 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 0B 0
91 64 Ture Boström Volvo Järbo MK 0B 0B 0B 0