Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Gestrikefestivalen

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt D C B A
1 114 Joni Rahkonen Saab Films MK 7 7 3 7 10 34 1B 1A
2 95 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 7 7 7 10V 7 38 2A
3 10 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 7 7 7 7 10V 38 3A
4 106 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 7 7 7 5 10 36 4A
5 122 Robin Åkerstrand Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 5 7 5 10V 10 37 5A
6 109 Andreas Israelsson Saab Finnskoga MK 5 5 7 10 10 37 6A
7 81 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 7 5 7 10 7 36 2B
8 92 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 4 4 7 10 10 35 3B
9 51 Fredrik Borg Volvo SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 7V 7 5 7 7 33 1CV 4B
10 24 Tomas Broxe Toyota Rasbo MK Örby Gummi AB 7 7 7 5 10 36 5B
11 62 Johan Sandow Saab Umeå Ak 0S 7 7 10 10 34 6B
12 80 Magnus Björck Ford Films MK 0B 5 5 7 10 27 1D 2C
13 12 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 7 5 3 10 7 32 3C
14 84 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 7 0B 10 10 32 4C
15 20 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 5 7 5 10 7 34 5C
16 74 Peter Vesslén Volvo SMK Hälsinge 7 5 5 10 7 34 6C
17 77 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 4 7 7 0B 10 28 2D
18 65 Anton Tholander Saab Borlänge MK Teamsvartflagg 4 5 4 5 10 28 3D
19 127 Dan Olsson Saab SMK Gävle 7 3 5 10 3 28 4D
20 23 Oskar Rosén Toyota Gestrike RT 0
20 82 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 4 7 7 3 10 31 5D
21 115 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 7 7 7 4 7V 32 6DE
22 66 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 5 3 7 2 10 27
23 60 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 5 0B 5 10 7 27
24 34 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 5 5 3 10 4 27
25 44 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 7 5 7 5 3 27
26 68 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 3 4 5 7 7 26
27 21 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 3 4 5 7 26
28 28 Dennis Jansson Opel Grödinge MK 4 3 5 10 4 26
29 130 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 5 7 7 7 0B 26
30 94 Niklas Henryson Saab Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 7 7 5 7 0B 26
31 123 Magnus Danielsson Volvo Skepptuna MK 3 2 7 3 10 25
32 27 Fredrik Avelin Saab MSK Hammaren 5 2 4 7 7 25
33 113 Kristoffer Eriksson Saab Åsele MS 5 5 0B 10V 5 25
34 118 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 4 7 4 5 5 25
35 58 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 7 5 5 3 4 24
36 39 Stefan Nilsson Saab MK Speed 5 2 4 5 7 23
37 43 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 4 7 0B 7 5 23
38 1 Sebastian Eriksson Volvo SMK Söderhamn 5 0B 7 7 4 23
39 40 Jonatan Thunström Nissan Kak Motorsport 7 5 4 7 0B 23
40 36 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 5 0S 3 7 7 22
40 50 Peter Sandow Saab Umeå Ak 0
41 126 Marcus Edin Volvo Rättviks Racingklubb 4 2 5 7 4 22
42 54 Anton Nilsson Saab MK Speed 5 2 7V 5 3 22
43 101 Daniel Lundquist Opel Fagersta MK 3 4 2 7 5 21
44 52 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 4 4 0S 10 3 21
45 128 Emil Niskakoski Saab Films MK 2 0S 7 4 7 20
46 116 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 1 4 4 4 7 20
47 47 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 3 4 0B 7 5 19
48 42 Jimmy Wallström Opel SMK Hedemora 3 2 4 5 5 19
49 61 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 3 4 4 3 5 19
50 8 Niklas Hedblom Volvo Sandviken MK 2 7 3 2 5 19
51 89 Kevin Östlund Saab Hofors MK 3 4 2 4 5 18
52 110 Anton Eriksson Saab Gestrike RT 1 4 5 4 4 18
53 5 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 3 3 4 5 3 18
54 25 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 2 5 2 4 4 17
55 108 Alexander Welin Volvo Östhammars MK 3 3 4 3 4 17
56 111 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 2 3 5 4 3 17
57 59 Adam Bergsman Volvo AMF Årsunda 4 3 4 3 3 17
58 85 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 2 5 3 7 0B 17
59 78 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 4 4 5 4 17
60 87 Jens Åhman Citroen Films MK 0E 5 3 3 5 16
61 120 Christofer Rubin Opel Enköpings MK 4 4 3 0B 5 16
62 100 André Nordqvist Saab Gestrike RT 5 3 3 0B 5 16
63 129 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 4 4 4 4 0E 16
64 15 Mikael Dahlstedt Volvo Gestrike RT 0B 3 3 5 4 15
65 125 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 2 3 1 5 4 15
66 72 Jonas Byrevik Opel Films MK 2 2 3 4 4 15
67 26 Felix Wallström Opel SMK Hedemora 3 2 2 4 4 15
68 35 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 4 2 5 4 0B 15
69 102 Henrik Axtelius Saab Motorklubben Rimo 3 3 2 2 4 14
70 64 Johan Hägg Volvo Ånge MK 5 3 2 4 0E 14
71 63 Johan Saarela Saab Degerfors Rc 3 4 7 14
72 16 Christer Söderlund Toyota MK Orion 7V 4 3 14
73 90 Simon Koho Volvo Botkyrka Motorklubb 2 0B 4 2 5 13
74 119 Robin Engström Saab AMF Årsunda 3 0B 5 5 0B 13
75 9 Filip Borg Volkswagen SMK Hälsinge Välsta bildemontering 5 5 3 13
76 93 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 3 0E 2 5 2 12
77 96 Ture Boström Volvo Järbo MK 2 3 4 3 0B 12
78 37 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 4 4 1 3 0E 12
79 107 Lilleman Andersson Mercedes Bollnäs MK 5 4 3 12
80 67 Tomas Olsson Volvo Borlänge MK 0B 4 2 0B 5 11
81 31 Simon Arvidsson Volvo Borlänge MK 3 2 0B 4 2 11
82 97 Jimmy Björk Saab Films MK 2 0B 4 5 0E 11
83 88 Kevin Pettersson Volvo Films MK 1 2 2 3 2 10
84 6 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 2 3 2 3 0B 10
85 98 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 4 5 1 0E 0E 10
86 18 Per-Åke Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 1 1 0E 5 2 9
87 17 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 0E 5 4 9
88 121 Pontus Karlsson Saab Rasbo MK 0B 5 4 0B 0E 9
89 22 Emil Blomkvist Saab Hofors Motorklubb 0S 3 1 4 0B 8
90 7 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 3 2 3 0S 0E 8
91 53 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 4 0E 0E 3 0E 7
92 73 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 2 2 3 7
93 56 Robin Green Mercedes SMK Hedemora 7 0B 0E 7
94 86 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 1 0B 5 0B 6
95 11 Peter Eklund Opel Skepptuna MK 2 1 2 5
96 2 Thomas Johansson Saab Enköpings MK 2 3 0E 5
97 105 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 0B 4 0B 0B 4
98 55 B-O Näslund Opel Vännäs MK 1 3 0E 0E 0E 4
99 46 Magnus Wengelin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 0B 4
100 99 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 3 0B 0E 3
101 83 Tom Larsson Volvo Films MK 2 0E 2
102 13 Micke Westerlund Saab AMF Årsunda 1 0E 1
103 14 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 0E 0B 0E 0B 0B 0
104 30 Robin Björk Volvo Fredriksbergs MK 0B 0E 0E 0
105 38 Mickael Svelander Saab Skepptuna MK 0B 0E 0E 0
106 91 Jonny Wiman Saab Mälaröarnas MK 0E 0E 0E 0E 0
107 124 Kent Andersson Volvo Msu 0B 0E 0
108 131 Peter Hagström Saab AMF Årsunda 0B 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 230 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 7 7 7 10 10 41 1A
2 238 Emma Karlsson Volkswagen Lima MS 5 5 7 7 10 34 2A
3 205 Annika Isaksson Saab Hofors MK 7 7 7 10 7 38 3A
4 211 Emma Welin Saab Rasbo MK 3 5 7 3 7 25 1C 1B 4A
5 216 Linnea Larsson Volvo Films MK 7 7 5 4 10 33 5A
6 221 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 7 7 7 7 10 38 6A
7 235 Hanna Larsson Opel MK Orion 3 7 7 10 2 29 2B
8 203 Felicia Häggberg Saab SMK Motala Bil 7 4 3 5 10 29 3B
9 239 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 5 5 4 10 7 31 4B
10 215 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 5 7 4 10 5 31 5B
11 212 Nathalie Ellénius Saab Skepptuna MK 3V 5 7 5 10 30 6B
12 214 Hanna Olsson Saab Fagersta MK 4 5 3 7 7 26 2C
13 233 Sara Bieth Volvo Siljan Billracing Klubb 5 3 5 5 7 25 3C
14 213 Ida Andersson Saab Östhammar MK 4 2 4 10 5 25 4C
15 222 Frida Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB i Grängesberg 7 5 2 7 5 26 5C
16 226 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB i Grängesberg 7 7 5 3 4 26 6C
17 208 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 3 5 4 4 7 23
18 201 Tilda Ekenberg Citroen Films MK 4 3 4 5 5 21
19 223 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 2 4 3 7 4 20
20 217 Sofie Eriksson Saab MK Speed 4 4 4T 4 4 20
21 209 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace kills cancer 3 3 4 7 3 20
22 219 Sara Tholander Volvo AMF Årsunda 4 4 5 4 3 20
23 236 Anneli Lepistö Saab MK Speed 5 3 2 4 5 19
24 229 Linnea Holmdahl Ford Films MK 5 4 3 3V 4 19
25 234 Elinore Selldén Saab SMK Hedemora 3 4 5 4 2 18
26 206 Maurén Sällberg Saab Motorklubben Rimo 2 2 5 2 4 15
27 204 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 2 2 3 5 3 15
28 218 Sara Boström Opel AMF Årsunda 2 0B 2 5 4 13
29 202 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 5 2 1 2 3 13
30 227 Natalie Granfors Saab Eskilstuna EMK 4 1 3 3 2 13
31 220 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 3 3 3 3 0B 12
32 232 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 1 0B 2 2 5 10
33 225 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 1 2 2 2 3 10
34 231 Angelica Johansson Volvo Fjärås MK 0S 2 0S 3 3 8
35 237 Jennifer Näslund Opel Vännäs MK 4 4 0B 0E 0E 8
36 210 Jeanette Heed Opel Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 2 0B 5 7
37 207 Lisa Dewall Volvo MS Umeå 2 3 5
38 228 Johanna Gradin Opel SMK Hälsinge 0B 0E 0
39 240 Engla Johansson Saab Finspångs MS 0B 0E 0E 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 313 Casper Jansson Saab Rasbo MK 5 7 0B 10 10 32 1B 1A
2 329 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 7 7 7 7 7 35 2A
3 303 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK 7 5 7 10 10 39 3A
4 310 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 7 7 4 10 10 38 4A
5 311 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 4 7 5 7 10 33 5A
6 328 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 7 7 5 10 33 6A
7 318 Robin Olsson Saab Fagersta MK 7 5 4 10 7 33 2B
8 330 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 4 5 2 10 7 28 3B
9 315 Ludvig Åkerlind Volvo Gestrike RT 3 4 7 4 3 21 1C 4B
10 312 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 5 4 4 5 7 25 5BB
11 332 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 0S 5 10 7 29 6BS
12 331 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 7 4 7 7 0B 25 2C
13 322 Joel Strömberg Volvo MK Nordjämten 5 5 5 4 2 21 3C
14 325 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 4 5 4 7 5 25 4C
15 327 Josefine Vallin Volvo Hede MK 3 3 5 5 4 20 5C
16 306 Isak Westerlund Saab Östhammar MK 5 0B 7 7 5 24 6C
17 314 Kim Håkansson Volkswagen Bollnäs MK 5 7 3 4 0B 19
18 333 Julius Nicander Volvo Norrköpings MK 4 3V 3 4 4 18
19 334 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 4 2 3 3 5 17
20 323 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 5 3 4V 5 0S 17
21 304 Olle Blomqvist Volvo Gestrike RT 3 3 2 4 4 16
22 307 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 3 4 3 2 4 16
23 326 Elin Blidberg Opel Ludvika MS 2 3 2 3 5 15
24 305 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 1 1 3 7 3 15
25 320 Liam Hollén Saab Skepptuna MK 0B 2 5 5 3 15
26 308 William Hermansson Saab SHRA Avesta 2 4 4 5 0S 15
27 321 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 3 2 1 4 4 14
28 324 Jesper Björk Saab Films MK 2 4 3 3 0B 12
29 319 Elly Lundberg Saab Gestrike RT 0B 0B 2 3 5 10
30 302 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 2V 0B 5 3 10
31 301 Leon Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 0B 5 2 0B 7
32 316 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 0E 3

Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 421 Sven Nilsson Volvo Grangärde RRC 7 0B 7 10 10 34 1A
2 406 Olle Lundberg Volvo Gestrike RT 7 7 2 7 7 30 2A
3 428 Anders Avelin Opel MSK Hammaren 4 4 7 10 10 35 3A
4 419 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 7 7 7 7 10 38 4A
5 424 Gunnar Helghe Saab Säters MK 3 7 5 10 7 32 5ASV
6 413 Janne Lund Saab Gestrike RT 7 4V 3 10 5 29 1B 6AS
7 403 Kus Bo Hansson Volvo Siljansbilracing Klubb 4 5 3 5 10 27 2B
8 422 Jonas Eriksson Volvo Säters MK 5 3 4 7 5 24 3B
9 409 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 7 3 7 7 0B 24 4B
10 427 Peter Bergsman Saab AMF Årsunda 4 0S 3 5 7 19 1C 5B
11 431 Sören Jansson Opel MK Orion 5 5 0B 10 7 27 6BE
12 408 Lars-Åke Svelander Saab Skepptuna MK 5 7 2 4 4 22 2C
13 412 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 2 4 4 0B 10 20 3C
14 411 Stefan Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 3 7 5 4 4 23 4C
15 405 Ulf Hedlund Volvo Gestrike RT 2 3 5 5 5 20 5C
16 418 Benneth Leanders Volvo Hofors MK 1 5 4 4 5 19 6C
17 407 Göran Larsson Saab MK Orion 3 3 2 7 4 19
18 423 Kjell Gilberg Saab Gestrike RT 1 2 3 5 7 18
19 416 Kevin Åresund Volvo Hofors MK 2 3 4 4 5 18
20 402 Anders Eriksson-Glad Saab Sandvikens MK 5 2 2 3 4 16
21 425 Mikael Wiklund Volvo Skellefteå MS 4 5 4 0TB 3 16
22 404 Tony Parkatti Saab Kolsva MS 2 4 1 5 3 15
23 401 Hans Öberg Opel Gestrike RT 3 5 7 0E 0E 15
24 420 Mikael Lund Saab Norbergs MC 0B 4 5 3 0B 12
25 430 Lars Eriksson Volvo AMF Årsunda 4 2 5V 0B 11
26 426 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 3 0B 3 3 0B 9
27 414 Åke Vidlund Opel Stockholms Bk Örby Gummi 5 0B 5
28 415 Mats Vallström Nissan Gestrike RT 2 2
29 417 Christer Larsson Saab Munkfors MC 0B 0