Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

JERNBRO OPEN

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 127 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 7 17 1A
2 109 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek motorsport 4 7 7 18 2A
3 120 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 7 3 17 1B 3A
4 129 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 5 7 7 19 4A
5 108 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 7 7 7 21 5AB
6 153 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 7 7 7 21 6AS
7 133 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 5 5 5 15 2B
8 111 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS Folkrace Festival 7 4 5 16 3B
9 113 Ludvig Åkerlind Volvo Gestrike RT 7 2 7 16 4B
10 145 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 3 7 5 15 5B
11 151 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 7 0S 5 12 1D 1C 6BB
12 148 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumekmotorsport 4 5 5 14 2C
13 144 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 7 3 4 14 3C
14 132 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 2 7 5 14 4C
15 143 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 4 7 3 14 5C
16 155 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 5 4 14 6CS
17 125 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 0S 5 7 12 2D
18 106 Emil Enner Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 5 1 7 13 3D
19 116 Hampus Wretman Volvo Haninge MK 4 2 7 13 4D
20 149 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 3 7 3 13 5D
21 138 Elias Bergström Volvo Ljusdal MS 4 7 2 13 6D
22 118 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 7 4 1 12
23 104 Victor Skoog Volvo SMK Eda 7 5 0S 12
24 102 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 3 4 4 11
25 136 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 7 0S 4 11
26 158 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 4 4 3 11
27 103 Adam Fahlen Saab Haninge MK 5 3 3 11
28 142 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK 5 4 2 11
29 122 Hugo Bengtsson Saab Malungs MK 0B 5 5 10
30 146 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 5 0S 5 10
31 110 Melwin Tongring Saab Vansbro MK 3 3 4 10
32 156 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 3 4 3 10
33 119 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 5 2 3 10
34 141 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS Gabriel Parkatti 3 5 2 10
35 157 Robin Olsson Saab Fagersta MK 5 5 0B 10
36 124 Filip Karlsson Volvo Årjängs MK 0B 4 5 9
37 105 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 0S 5 4 9
38 137 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 3 2 4 9
39 139 Lee Annerstedt Opel Films MK 1 4 3 8
40 101 Håkan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 3 0B 8
41 150 William Hermansson Saab SHRA Avesta 4 0S 3 7
42 152 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK Jan lennartsson 2 4 1 7
43 154 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 0B 2 4 6
44 135 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 2 0B 4 6
45 159 Kevin Sandberg Berg Volvo Sunnansjö MK 2 2 2 6
46 131 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 4 0B 2 6
47 140 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 3 3 0B 6
48 130 Amanda Winberg Volvo Bollnäs MK 4 0B 1 5
49 112 Felix Wallström Volvo SMK Hedemora 4 1 5
50 134 Nike Annerstedt Opel Films MK 0S 3 1 4
51 128 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 1 3 0S 4
52 126 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 3 3
53 147 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 0B 2 0B 2
54 107 Hampus Bengtsson Saab Malungs MK 0B 0E 0
55 121 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 0B 0TB 0
56 123 Aaron Blomkvist Saab Hofors Motorklubb Team NS tak och fönster Ab 0B 0B 0
57 114 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 0S 0B 0E 0

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 16 Rickard Andersson Saab Eskilstuna MK 7 7 7 21 1A
2 87 Tobias Svärd Saab MK Orion 3 7 7 17 1B 2A
3 96 Daniel Svensson Saab AMF Årsunda 5 7 7 19 3A
4 66 Johan Kahlin Volvo Årjängs MK 7 5 7 19 4A
5 76 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 7 7 7 21 5A
6 58 Lars Börser Volvo Ljusdals MS 7 7 5 19 6A
7 41 Tommy Hysing Opel SMK Dala 7 7 4 18 2B
8 23 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 3 7 7 17 3B
9 60 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 7 7 4 18 4B
10 4 Rasmus Jernberg Volvo Malungs MK 7 5 5 17 1C 5BS
11 29 Joni Rahkonen Saab Films MK 7 7 4 18 6BS
12 44 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 5 7 5 17 2C
13 69 Eddie Gilberg Alfa Gestrike RT Team Lumek Motorsport 4 5 7 16 1DV 3C
14 12 Johan Uhr Opel AMF Årsunda 7 3 7 17 4C
15 77 Benny Karlsson Volvo MK Speed 5 7 5 17 5C
16 55 Henrik Edgren Peugeot Munkfors MC 4 5 7 16 6CB
17 18 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT TrafikCenter i Dalarna AB 5 4 7 16 2D
18 61 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 7 7 2 16 3D
19 31 Peter Vesslen Volvo SMK Hälsinge Misty Racing 7 7 2 16 4D
20 13 Daniel Solberg Peugeot Munkfors MC 5 4 4 13 5D
21 36 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 7 5 3 15 6DS
22 24 Peter Hagström Saab AMF Årsunda 3 5 7 15
23 79 Leo Karlsson Volvo Årjängs MK 7 3 5 15
24 21 Jonas Klahr Volvo Mora MK 7 4 4 15
25 38 Niclas Blomkvist Saab SMK Gävle 0S 7 7 14
26 89 Stefan Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS FOLKRACEFESTIVAL 5 4 5 14
27 49 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 5 5 4 14
28 85 Albin Hysing Opel SMK Dala 7 3 4 14
29 67 Annika Isaksson Saab Hofors Motorklubb Team NS tak och fönster Ab 7 4 3 14
30 88 Alexander Jernberg Saab SMK Hälsinge 4 4 5 13
31 56 Andreas Turner Saab Borlänge MK 5 3 5 13
32 73 Urban Bergström Volvo Tväråns If OPUSBILPROVNING.SE 5 4 4 13
33 63 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta Team Rävvåla Räjsing 3 2 7 12
34 62 Kevin Östlund Volvo Hofors MK 4 3 5 12
35 70 Ricky Turner Saab Borlänge MK 4 3 5 12
36 74 Henke Palm Volvo Ilsbo MK 5 3 4 12
37 14 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 5 7 0S 12
38 90 Joakim Skilberg Volvo Mkspeed 2 2 7 11
39 7 Sven Olsson Volvo Woxnadalens MK 2 4 5 11
40 83 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 4 2 5 11
41 25 Mattias Grannas Saab Siljan BRK 4 3 4 11
42 30 Jonatan Jansson Saab Kolsva MS 4 3 4 11
43 19 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 4 4 3 11
44 32 Ture Boström Opel Järbo MK 4 4 3 11
45 81 Ola Andersson Volvo Silja Bil Racing Klubb 2 5 3 10
46 50 Casper Falk Toyota SMK Gävle Jizmo Design 5 5 0S 10
47 71 Emili Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 2 2 5 9
48 92 Robin Engström Saab AMF Årsunda 2 2 5 9
49 27 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 5 0S 4 9
50 40 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 3 3 9
51 54 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 3 4 2 9
52 33 Oskar Rosén Toyota Gestrike RT Team Svartflagg 3 5 1 9
53 57 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 4 5 0S 9
54 5 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 3 1 4 8
55 2 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 3 4 1 8
56 42 Tony Ohlsson Volkswagen SMK Nyköping 3 5 0B 8
57 3 Lars Olof Sole Klahr Volkswagen Malungs MK 4 4 0E 8
58 72 Pontus Karlsson Opel Rasbo MK 5 3 0S 8
59 35 Markus Virén Saab Ljusdals MS 3 0S 4 7
60 20 Kevin Åresund Volvo Hofors MK 2 2 3 7
61 65 Anton Eriksson Saab Gestrike RT 3 1 3 7
62 78 Görgen Söderström Volvo Bollnäsmk 3 2 2 7
63 95 Adam Westlund Opel Gestrike RT Westlunds entreprenad AB 4 1 2 7
64 28 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK 5 0B 2 7
65 48 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 2 5 0B 7
66 59 Dan Olsson Saab SMK Gävle Jernbro Industrial 7 0B 0E 7
67 75 Anders Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 7 0S 0B 7
68 15 Elinore Selldén Audi SMK Hedemora 0SB 5 1 6
69 68 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 2 3 1 6
70 37 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 3 0B 6
71 93 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 2 1 2 5
72 9 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 0B 5 0S 5
73 34 Hampus Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 1 4 0B 5
74 43 Oscar Bergman Saan Ljusdals MS 1 4 0S 5
75 1 Albin Källgren Volvo Gestrike RT 2 3 5
76 84 Robin Green Opel SMK Hedemora 4 1 0B 5
77 11 Emil ”Totte” Gustafsson Saab Ludvika MS 5 0S 0S 5
78 80 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 4 0B 4
79 91 Emil Gilberg Volkswagen Gestrike RT 4 0B 0B 4
80 45 Ewa Jäder Saab Gestrike RT Jäder Motorsport 1 2 0E 3
81 51 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 1 2 0S 3
82 47 Jimmy Wallström Volvo SMK Hedemora 3 3
83 94 Marcus Gladh Opel AMF Årsunda 3 0B 0E 3
84 39 Michael Johansson Saab Hofors MK 2 2
85 10 Micke Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 2 0S 0E 2
86 64 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 0B 0S 1 1
87 26 Daniel Othzén Opel SMK Gävle 1 0B 1
88 17 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 0B 0
89 22 Nora Lindqvist Saab SMK Hälsinge 0B 0
90 82 Christer Söderlund Toyota MK Orion 0B 0
91 86 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 0B 0