Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Br Stighs Racet

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 14 Tobias Göransson Saab Boxholms MK 7 5 7 19 1A
2 53 Sebastian Flink Saab MK Ran 7 5 7 19 2A
3 44 Mikael Andersson Saab Östgöta Bsf RH AUTORIKT AB 5 7 5 17 1B 3A
4 33 André Brustuen Volvo Årjängs MK 7 7 7 21 4A
5 48 Staffan Nilsson Volvo Säffle MC 4 7 7 18 5AB
6 66 Jonathan Andersson Volvo MK Ramunder 7 7 5 19 6AB
7 46 Tim Bjärud Saab MK Ramunder 5 4 7 16 1CV 2B
8 63 Morgan Bjerge Saab MK Team Westom 5 7 5 17 3BT
9 57 Kent Varg Volvo MK Team Westom 7 4 7 18 4B
10 27 Filip Kardell Nissan Ydre MK 5 7 5 17 5B
11 35 Pontus Ny Opel Gnesta MK 7 5 5 17 6BB
12 25 Benny Karlsson Volvo MK Speed 2 7 7 16 2C
13 38 Mikael Åström Volvo MK Ramunder 5 5 5 15 3C
14 49 Robin Johansson Saab MK Scandia 5 7 4V 16 4C
15 36 David Barfeld Saab Haninge MK BDS MOTORSPORT! 7 5 3 15 5C
16 2 Joakim Pettersson Volvo MK Ramunder Tholmarks uthyrning 3 5 7 15 6CE
17 11 Karl-Walter Simon Norman Saab Falköpings MK 5 4 5 14
18 16 Daniel Ahl Volvo Borlänge MK 7 3 3 13
19 55 Joel Karlsson Volvo Tjust MK 7 3 3 13
20 13 Nicke Hindsjö Volvo Säffle MK 4 7 2 13
21 68 Stefan Kask Volkswagen MK Team Westom 4 1 7 12
22 43 Christian Engström Saab MK Ramunder 4 3 5V 12
23 50 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 1V 7 4 12
24 62 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 5 3 4 12
25 28 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 3 4V 4 11
26 67 Mikael Brandow Volvo Ljungsbro MK 5 2 4 11
27 4 Viktor Kardell Saab Ydre MK 7 4 11
28 8 Sebastian Skullman Saab MK Ramunder 2 5 3 10
29 45 Martin Hugosson Volvo Tjust MK 2 5 3 10
30 29 Pierre Oskarsson Volvo MSK Kvarnvingarna 5 3 2 10
31 9 Anders Göransson BMW Åby MK 0S 5 4 9
32 56 Martin Wigren Saab SMK Valdemarsvik 4 2 3 9
33 7 Joakim Skilberg Volvo MK Speed 4 2 3 9
34 51 Jimmy Carlson Suzuki Finspångs MS 4 3 2 9
35 24 Jonas Andersson Wigren Saab SMK Valdemarsvik 3 0B 5 8
36 22 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 0B 4V 4 8
37 34 Elias Anderberg Volkswagen Årjängs MK 4 0TB 4 8
38 42 Dennis Ånell Volvo Östergyllen RC 2 3 3 8
39 64 Marcus Eriksson Volvo Tjust MK 3 2 3 8
40 60 Martin Ahl Volvo Borlänge MK 2 4 2 8
41 30 Erik Ceder Volvo Borlänge MK 3 3 2 8
42 31 Mikael Eriksson Saab MK Speed åk nynäshamns folkracefestival 3 3 2 8
43 19 Fredrik Engstrand Volvo Åtvidabergs MK 3 4 0E 7
44 20 Marcus Petersson Volvo SMK Valdemarsvik 0B 2 4 6
45 17 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 0B 4 2 6
46 23 Axel Rolandson Volvo MK Ramunder 3 2 1 6
47 5 Pontus Åkerlind Volvo Flens MS 2 4 0B 6
48 59 Björn Andreasson Saab Östernärkes RMC 3 3 0B 6
49 47 Robin Edoff Volvo SMK Motala Bil 0S 5 0B 5
50 32 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 4 1 0B 5
51 6 Jesper Nilsson Saab Finspång MS M LIMITS MOTORSPORTPRODUKTER 0B 2 2
52 37 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 0B 0B 0
53 10 Hampus Castenfall Saab Åtvidabergs MK 0JE 0E 0
54 21 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 0B 0S 0B 0
55 40 Filip Evertsson Saab Skövde MK 0
56 3 Alex Brandow Volvo Ljungsbro MK 0B 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 104 Filip Bernström Saab MK Ran 7 5 7 19 1A
2 125 Jonathan Glad Saab Ljungsbro MK 4 7 7 18 2A
3 128 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 7 7 7 21 3AB
4 120 Isac Åhman Volvo MK Ran 3 7 7 17 4AB
5 107 Tobias Andersson Volvo MK Ramunder 5 5 7 17 5AT
6 121 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 5 7 5 17 1B 6AS
7 130 Joel Björkman Volvo Finspångs MS 5 4 4 13 2B
8 102 Hugo Bengtsson Saab Malungs MK 5 7 5 17 3BV
9 115 Alice Johansson Saab Finspångs MS 7 3 5 15 4B
10 116 Victor Nyströmer Peugeot Fjugesta MS 4 4 3 11 1C 5BB
11 119 Victor Skoog Volvo SMK Eda 7 3 4 14 6BB
12 127 Anton Wallberg Saab MK Kopparberg 0S 5 5 10 2C
13 106 Hampus Carlson Opel Finspångs MS 2 3 5 10 3CV
14 117 Julius Nicander Volvo Norrköpings MK 7 4 2 13 4C
15 113 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 3 5 4 12 5C
16 123 Hugo Halldin Saab MK Ramunder 3 4V 3 10 6CE
17 124 Stina Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 2 3 4 9
18 112 Engla Anderberg Volvo Årjängs MK 2 2 4 8
19 129 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 0B 5 3 8
20 110 Ebba Valett Saab SMK Nyköping 4 2 2 8
21 111 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 4 0B 3 7
22 103 Robin Pettersson Volvo MK Ramunder Tholmarks uthyrning 3 4 0B 7
23 118 Hampus Bengtsson Saab Malungs MK 5 2 0E 7
24 109 Tintin Varg Volvo MK Team Westom 0B 3 3 6
25 126 Ida Nylin Saab MK Ran 2J 0S 0S 2
26 122 Lucas Gustavsson Saab Åtvidabergs MK 0E 0E 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 212 Klara Nylin Saab MK Ran 4 3 7 14 1A
2 223 Amanda Kvarnström Saab MK Ran 7 4 5 16 2A
3 219 Sofie Eriksson Saab MK Speed åk nynäshamns folkracefestival 5 5 5 15 3A
4 203 Engla Johansson Saab Finspångs MS 5 2 4V 11 1B 4A
5 205 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 7 7 3 17 5A
6 216 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 0B 7 7 14 6A
7 220 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 4 4 4 12 2B
8 215 Jennifer Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 4 5 2 11 3B
9 207 Jenny Rask Saab Finspångs MS 4 3 4 11 4B
10 222 Johanna Ekelund Volvo Årjängs MK OPUS BILPROVNING 7 1 5 13 5B
11 209 Ewelina Göransson Mazda Västra Östergötlands MK 0B 5 7 12 6BB
12 210 Ebba Jorhammar Volvo Finspångs MS M limits motorsportprodukter 0B 7 3 10
13 217 Josefine Eriksson Volvo Tjust MK 7 0S 3 10
14 213 Ingrid Engstrand Volvo Åtvidabergs MK 3 4 2 9
15 201 Eva Pettersson Saab Östernärkes RMC 5 0B 2 7
16 204 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 5 0B 0E 5
17 211 Linnea Granberg Volvo Åby MK 2 1 1 4
18 202 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 3 3
19 214 Sara Andersson Volvo Åtvidabergs MK 0B 2 0E 2

Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 323 Börje Adamsson Volkswagen MK Ramunder Bulk & containerfrakt i norrköping AB Motorsport Team 7 5 7 19 1A
2 319 Dennis Andersson Volvo MK Ramunder 7 5 5 17 1B 2A
3 317 Arne Andersson Volkswagen Norrköpings MK 3 7 7 17 3A
4 313 Johan Andersson Volvo MK Ramunder Bulk och containerfrakt i Norrköping ab 5 7 7 19 4A
5 306 Bo Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 7 7 4V 18 5A
6 307 Pher Göransson Saab Boxholms MK 4 7 7 18 6AE
7 311 Niklas Bjärud Volvo MK Ramunder 5 5 3 13 2B
8 304 Lars-Göran Fritz Volvo Östernärkes RMC 4 4 5 13 3B
9 322 Hans Jonsson Saab Nora MK 4 5 3 12 4B
10 320 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 7 4V 2 13 5BB
11 312 Roger Nilsson Volvo MK Ramunder 5 2 5 12 6BB
12 324 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 2 4 4 10
13 309 Jarmo Karjalainen Saab SMK Karlskoga 3 3 4 10
14 321 Ola Eriksson Volvo Tjust MK 3 4 2 9
15 318 Mats Jorhammar Volvo Finspångs MS Mlimits Motorsportprodukter 0B 3 5 8
16 303 Ingemar Widén Opel MK Team Westom 4 0B 4 8
17 305 Benny Ånell Volvo Östergyllen RC 2 3 3 8
18 308 Veijo Hietala Saab Finspångs MS 2 3 0E 5
19 316 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 5 0B 0S 5
20 314 Mellet Ottosson Saab Ydre MK 3 0E 3