Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Oktoberracet

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 109 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 7 21 1A
2 108 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 7 7 7 21 2A
3 110 Nike Annerstedt Opel Films MK 4 3 2 9 1C 1B 3A
4 106 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 7 7 7 21 4A
5 107 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek motorsport 7 5 5 17 5A
6 102 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 5 4 7 16 6A
7 120 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 3 7 4 14 2B
8 116 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumekmotorsport 5 2 5 12 3B
9 119 Aaron Blomkvist Saab Hofors Motorklubb Team NS tak och fönster Ab 2 5 4 11 4B
10 104 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 4 4 3 11 5B
11 112 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 5 4 5 14 6B
12 115 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 3 3 4 10 2C
13 111 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 4 1 5 10 3C
14 122 Nellie Hägg Opel SMK Hälsinge 2 2 4 8 4C
15 105 Jesper Björk Saab Films MK 5 5 0B 10 5CE
16 118 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 4 5 0S 9 6CE
17 114 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 3 3 2 8
18 121 Lee Annerstedt Opel Films MK 3 4 0B 7
19 101 Lukas Jansson Opel Films MK 0S 2 3 5
20 103 Leon Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 1 2 1 4
21 113 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 0S 3 0S 3

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 214 Linnea Larsson Volvo Films MK 4 5 5 14 1B 1A
2 218 Kenny Åkerberg Volvo Skepptuna 7 7 5 19 2A
3 226 Hanna Larsson Opel MK Orion 4 7 7 18 3A
4 233 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 7 7 4 18 4A
5 217 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 7 7 7 21 5A
6 236 Kevin Åresund Volvo Hofors MK 5 7 5 17 6A
7 222 Oliwia Eiserman Opel Films MK 5 7 5 17 2B
8 220 Göran Larsson Saab MK Orion 7 5 4 16 3B
9 231 Sandra Larsson Saab MK Orion 5 2 7 14 4B
10 204 Lars Eriksson Volvo AMF Årsunda 4 4 7 15 5B
11 201 Melina Toven Saab Kolsva MS 5 5 4 14 1C 6BE
12 215 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 3 5 3 11 2C
13 206 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 7 5 0B 12 3C
14 230 Emma Ny Opel Gnesta MK 2 5 4 11 4C
15 221 Sara Tholander Volvo AMF Årsunda 2 4 7 13 5C
16 228 Emma Welin Saab Rasbo MK 7 4 3 14 6CB
17 223 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 3 3 4 10
18 229 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 4 0B 5 9
19 208 Camilla Söderström Volvo MK Speed 3 3 3 9
20 212 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 4 2 3 9
21 225 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 3 4 2 9
22 216 Kenneth Andersson Opel Östhammars MK 2 4 2 8
23 219 Lisa Rönngren Opel Gnesta MK 4 2 2 8
24 234 Maja Flodman Volvo AMF Årsunda 0S 3 3 6
25 202 Emma Lundh Volkswagen Gnesta MK 2 3 0B 5
26 207 Elin Forslöv Saab SMK Motala 5 0E 5
27 213 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 5 0E 5
28 227 Sofia Åberg Opel Gnesta MK 0B 3 0E 3
29 224 Maurén Sällberg Saab Skepptuna MK 3 0E 3
30 209 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 0B 0E 0
31 235 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 0B 0E 0

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 59 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 7 7 7 21 1A
2 54 Joni Rahkonen Saab Films MK 7 7 5V 19 2A
3 36 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 7 7 7 21 3A
4 53 Pontus Ny Opel Gnesta MK 7 4 7 18 1B 4A
5 39 Joel Karlsson Volvo MK Orion 7 7 5 19 5A
6 28 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 5 19 6AB
7 47 Tomas Broxe Saab Rasbo MK 7 7 3 17 2B
8 29 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed 3 5 7 15 1C 3B
9 23 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 7 4 5 16 4BB
10 22 Albin Olsson Volvo AMF Årsunda 3 7 7 17 5BB
11 14 Micke Andersson Saab Kolsva MS 5 5 7 17 6BB
12 7 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 2 4 7 13 2C
13 10 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 5 7 4 16 3CB
14 67 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 7 5 2 14 4CB
15 65 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 1 5 7 13 5CS
16 35 Dan Olsson Saab SMK Gävle Jernbro Industrial 7 7 0B 14 6CE
17 16 Magnus Björck Ford Films MK 5 1 7 13
18 21 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 4 4 5 13
19 69 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 5 3 5 13
20 61 Jens Åhman Peugeot Films MK 4 5 4 13
21 6 Alexander Welin Saab Östhammars MK 5 4 4 13
22 58 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 5 0B 7 12
23 57 Markus Karlsson Opel Gnesta MK TEAM APELSIN 5 3 4 12
24 41 Peter Rylander Saab Gnesta MK Folkpool Järna 5 7 0B 12
25 13 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 3 3 5 11
26 30 Joakim Skilberg Volvo Mkspeed 3 3 5 11
27 64 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 3 4 4 11
28 1 Robin Engström Volvo AMF Årsunda 4 3 4 11
29 2 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 4 4 3 11
30 8 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 1 4 5 10
31 63 Magnus Danielsson Volvo Skepptuna MK 3 2 5 10
32 26 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 2 4 4 10
33 5 Emil Niskakoski Saab Films MK 3 3 4 10
34 9 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 5 5 0B 10
35 56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 3 2 4 9
36 12 Fredrik Eriksson Volvo AMF Årsunda 1 5 3 9
37 60 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 4 5 0B 9
38 42 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 0B 4 8
39 19 Magnus Halvarsson Volvo Jönköpings MK 2 2 3 7
40 37 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 2 2 3 7
41 68 Anton Karlsson Saab Eskilstuna MK 0B 5 2 7
42 32 Mattias Björn Saab Haninge MK 0B 7 0B 7
43 50 Björn Andreasson Saab Östernärkes RMC 4 3 0B 7
44 46 Peter Eklund Opel Skepptuna MK 0B 3 3 6
45 51 Jonatan Jansson Saab Kolsva MS 3 0B 3 6
46 44 Joakim Zettergren Saab MK Speed 2 4 0B 6
47 55 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 4 2 0E 6
48 34 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 0S 5 0B 5
49 25 Zeb Enarsson Volvo SMK Arboga 3 2 0B 5
50 45 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 5 0E 0B 5
51 15 David Barfeld Saab Haninge MK BDS MOTORSPORT! 4 0B 0E 4
52 24 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing AB 4 4
53 3 Torbjörn Åberg Saab Botkyrka MK 0B 1 2 3
54 31 Roland Ehnström Volvo Skepptuna MK 2 0B 1 3
55 18 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 0B 2 0S 2
56 40 Mattias Buss Saab Haninge MK 2 0E 2
57 52 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 2 0E 0E 2
58 4 Christer Söderlund Toyota MK Orion 0B 0
59 11 Jimmy Björk Volvo Films MK 0B 0B 0