Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Fr-Cupen Deltävling 2

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt C B A
1 116 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 5 7 7 26 1A
2 111 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 7 7 28 2A
3 103 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 7 7 5 0S 19 3A
4 115 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 7 7 7 5 26 4A
5 118 Lee Annerstedt Opel Films MK 4 5 5 7 21 5A
6 105 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 4 5 4 5 18 1B 6A
7 119 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 5 4 4 4 17 2B
8 109 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 3 5 3 4 15 3B
9 104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 5 4 3 4 16 4B
10 102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 4 4 3 16 5B
11 113 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 5 3 2 3 13 1C 6BB
12 110 Lucas Karlsson Opel MK Orion 2 4 3 1 10 2C
13 131 Louise Lööf Opel Films MK Projekt Folkrace 3 2 2 3 10 3C
14 114 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 4 2 5 2V 13 4CE
15 107 Linnea Holmdahl Opel Films MK Projekt Folkrace 2 3 0B 5 10 5CE
16 112 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 3 7 10 6CE
17 108 Lukas Jansson Opel Films MK 2 3 1 2 8
18 132 Tilde Bäckström Opel Gestrike RT 2 2 2 0S 6
19 117 Amanda Pettersson Saab Films MK 3 3 0E 6
20 106 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 4 2 6

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 5 5 7 17 1A
2 202 Oliwia Eiserman Opel Films MK 3 4 5 12 2A
3 206 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 4 1 3 8 1B 3A
4 201 Sören Jansson Saab MK Orion 7 5 4 16 4A
5 211 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 7 7 5 19 5A
6 225 Per-Axel Sundin Saab Films MK 3 7 7 17 6A
7 203 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 5 4 2 11 2B
8 208 Mikael Eklund Saab MK Rimo 2 3 2 7 3B
9 226 Julia Granvik Volvo Järbo MK 0B 3 4 7 4BB
10 205 Emelié Johansson Honda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 2 0E 1 3 5BB
11 204 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 4 2 3 9 6BB
12 210 Tilda Ekenberg Peugeot Films MK Projekt Folkrace 0B 2 0E 2

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 55 Dan Olsson Saab SMK Gävle 7 5 5 17 1B 1A
2 9 Joni Rahkonen Saab Films MK 7 7 4 18 2A
3 6 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 5 7 7 19 3A
4 15 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 5 7 5 17 4A
5 1 Tobias Svärd Saab MK Orion 7 7 7 21 5AE
6 57 Robert Karlsson Volkswagen Filmsmk 5 5 7 17 6AE
7 14 Dennis Hernehult Volvo MK Orion 3 7 4 14 2B
8 4 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 7 5 2 14 3B
9 19 Simon Strand Saab Rasbo MK 4 5 7 16 4B
10 23 Rasmus Eriksson Saab Films MK 5 0B 4 9 1C 5BB
11 28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 7 4 3 14 6BS
12 29 Andreas Ekman Ford Films MK 4 0B 5 9 2C
13 58 Daniel Rönnberg Saab Rasbo MK WikmansBil.se 4 4 5 13 3C
14 26 Johan Eriksson Saab MK Orion 4 3 3 10 4C
15 13 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 3 4 4 11 5CB
16 12 Per Andersson Saab Rasbo MK 4 4 2 10 6CB
17 2 Dan Nilsson Saab MK Rimo 2 4 3 9
18 3 Magnus Melander Volvo Films MK 3 3 3 9
19 30 Emil Niskakoski Audi Films MK 3 5 1 9
20 17 Jens Åhman Peugeot Films MK 5 3 0B 8
21 20 Joakim Pettersson Saab Rasbo MK 2 2 2 6
22 8 Patrik Pettersson Saab Films MK 2 3 0E 5
23 10 Thomas Söderlund Saab MK Orion 3 0S 3
24 16 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan racing 0B 0B 2 2
25 56 Simon Kekkonen Saab Rasbo MK 2 0B 2
26 7 Gustaf Berglund Saab Films MK 2 0B 0E 2