Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Final FR-Cupen 2019

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt C B A
1 102 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 10 10 10 10 40 1A
2 103 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 7 7 2 5 21 1B 2A
3 101 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna Mk 7 10 5 5 27 3A
4 111 Lee Annerstedt Opel Films MK 5 5 10 7 27 4A
5 108 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 10 4 7 10 31 5A
6 109 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 10 4 5 7 26 6ASB
7 117 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 5 10 7 4 26 2B
8 114 Anton Nilsson Saab MK Speed 7 0B 7 7 21 3B
9 113 Louise Lööf Opel Films MK Projekt Folkrace 3 2 3 4 12 1C 4BB
10 118 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 0B 4 10 10 24 5BB
11 115 Linnea Holmdahl Ford Films MK Projekt Folkrace 5 7 4 3 19 6BB
12 110 Viktor Frank Saab Skepptuna 4 5 3 4 16 2C
13 106 Lukas Jansson Opel Films MK 3 5 3 3 14 3C
14 116 Lucas Karlsson Opel MK Orion 4 7 5 0B 16 4C
15 107 Charlie Eriksson Saab Rasbo MK 2 3 4 3 12 5C
16 105 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 4 3 4 5 16 6CB
17 112 Benjamin Lundqvist Saab Östhammars MK 0B 2 0E 2
18 104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 0B 0E 0

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt B A
1 209 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 10 10 10 10 40 1A
2 210 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 5 7 7 5 24 2A
3 214 Elinore Selldén Audi Nyhyttans RT 3 7 7 7 24 3A
4 204 Per-Axel Sundin Saab Films MK 7 10 10 10 37 4A
5 207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 4 5 10 4 23 5A
6 203 Emelié Johansson Opel Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 7 0B 7 7 21 1B 6A
7 215 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 7 5 5 5 22 2B
8 211 Oliwia Eiserman Opel Films MK 10 4 5 2 21 3B
9 213 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 10 5 3 4 22 4B
10 212 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 3 10 4 2 19 5BB
11 208 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 5 4 5 3 17 6BB
12 206 Kjell Olsson Opel SMK Gävle 4 3 4 3 14
13 202 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 5 7 12
14 205 Maurén Sällberg Saab Skepptuna MK Projekt Folkrace 4 4 0E 8

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Totalt C B A
1 26 Tobias Svärd Saab MK Orion 10 10 10 10 40 1A
2 23 Joni Rahkonen Saab Films MK 10 4 7 10 31 2A
3 24 Dan Olsson Saab SMK Gävle 5 10 7 7 29 3A
4 11 Magnus Björck Ford Films MK 10 5 7 7 29 1B 4A
5 1 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 4 10 10 7 31 5A
6 21 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 7 3 10 10 30 6AE
7 15 Joel Karlsson Volvo MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 10 7 0S 10 27 2B
8 13 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 3 5 10 5 23 1C 3B
9 2 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 10 10 3 5 28 4B
10 17 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 7 10 5 4 26 5B
11 29 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 7 7 7 7 28 6B
12 12 Daniel Rönnberg Saab Rasbo MK WIKMANSBIL.SE 5 4 4 3 16 2C
13 20 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 7 5 4 5 21 3CB
14 9 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 7 7 5 0B 19 4CE
15 28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 5 5 4 3 17 5CE
16 7 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 4 5 5 2 16 6CE
17 18 Christer Zelin Volvo Östhammars MK 3 4 5 3 15
18 25 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 5 0S 4 5 14
19 27 Peter Rylander Saab Gnesta MK Folkpool Järna 0B 7 3 4 14
20 3 Joakim Björklund Honda Films MK 5 7 0E 12
21 14 Johan Eriksson Saab MK Orion 4 0B 3 2 9
22 4 Magnus Melander Volvo Films MK 0B 3 0E 4 7
23 6 Patrik Pettersson Saab Films MK 2 4 0E 6
24 5 Jens Åhman Peugeot Films MK 4 0E 4
25 30 Ove Andersson Hofors Mk 4 0E 0B 0E 4
26 16 Robert Karlsson Volkswagen Filmsmk 3 0B 3
27 8 Emil Niskakoski Saab Films MK 2 0E 2
28 22 Ted Rolands Saab Films MK 0B 0E 0