Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Hjelmens Rövarrace

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt
1 123 Rasmus Lindberg Saab Orust Bilsports Klubb 4 7 7 7 5 30
2 121 Linus Lindberg Saab Orust Bilsportsklubb 7 7 5 3 7 29
3 133 Albin Park Toyota Eksjö Frc 3 5 5 7 7 27
4 127 Arvid Höglund Saab Vara MK 5 3 7 7 5 27
5 124 Oliver Sundström Saab Vara MK Grästorps Glasmästeri 7 5 7V 4 2 25
6 135 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 2 7 2 5 7 23
7 128 Elof Persson Saab Grimslövs MS 7 4 4 4 3V 22
8 134 Jonathan Sandin Saab Bohus Racing 3 4 5 5 4 21
9 132 Erik Johansson Volvo Mariestads MS 4 5 2 5 3 19
10 131 Albin Naumer Volvo Kullings MS 5 0B 4 4 4 17
11 126 Hannes Karlsson Saab Vara MK Kvänums Järn & Maskin AB 3 3 3 3 4 16
12 125 Linus Karlsson Saab Vara MK 5 4 1 0B 5 15
13 129 Maximilian Hultman Volvo Tidaholms Motorklubb 1 2 4 3 3 13
14 136 Sofie Hagrydh Saab Vara MK 4 2 3 0B 2 11
15 122 Thea Johansson Volvo Kullings MS Thea Johansson 2 1 2 2 2 9
16 130 Hanna Andersson Volvo Skene MS 2 3 3 0E 8

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt
1 153 Frida Börjesson Saab Kungsbacka Ma KM MOTOR 5 7 7 7 7 33
2 184 Allan Palm Saab Lidköpings Msf Nowén Motorsport www.nowenmotorsport.se 7 7 7 5 5 31
3 155 Johan Söderberg Opel MK Falcon 7 4 7 5 7 30
4 178 Caroline Holmstig Saab Sotenäs MK 7 4 7 5 7 30
5 173 Charlotte Bertelsen Volvo Alingsås MK 5 7 7 7 2 28
6 161 Conny Persson Saab Skövde MK Helins motorsport 7 7 0B 7 5 26
7 165 Eva Bergkvist Saab Vara MK 4 4 5 5 7 25
8 158 Anna-Karin Palmroth Saab MK Ran Askersund 5 3 5 7 5 25
9 162 Ida Mäsak Saab Orust Bilsportklubb 7 0S 5 4 7 23
10 181 Roger Nylèn Volvo Sotenäs MK 4 3 3 7 5 22
11 182 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 4 2 2 5 7 20
12 160 Emelie Larsson Volvo MK Ran Askersund 3 4 3 5 5 20
13 175 Monica Martinsson Volvo Sotenäs MK KAREV 3 5V 4 4 4 20
14 187 Ylva Jacobsson Cedin Toyota Tidaholms MK 4 4 7 2 2 19
15 151 Mia Fjellström Saab Laholms MK 5 7 5 0B 2 19
16 171 Emelie Karlsson Saab Målilla MK Åsa-nisses Vebo Trim 5 5 4 0B 4 18
17 159 Martina Åsberg Saab Tidaholms MK 1 5 5 4 3 18
18 164 Tova Svensson Saab Lidköpings Msf Kvänums järn 3 5 4 3 3 18
19 157 Lina Vångendal Saab Laholms MK 7 0B 3 3 4 17
20 183 Ewa Karlsson Saab Hallsbergs MK 5 5 0S 7 0B 17
21 174 Johanna Hedlund Saab Ulricehamns MK Thors Motorsport 3 5 4 2 1 15
22 172 Erica Andersson Saab Fägre MK 1 3 3 3 4 14
23 180 Jenni Andersson Volvo Tidaholms MK 2 4 1 2 4 13
24 163 Sofia Röhs Saab Karlstad MC-BIL 4 0B 5 0S 4 13
25 176 Sandra Friman Volkswagen Falköping MK Team Smurfarna 4 0B 2 4 3 13
26 167 Josefine Hedén Saab Alingsås MK 3 7 0B 0E 3 13
27 169 Anna Gunvaldsson Volvo Alingsås MK 0B 2 3 2 5 12
28 166 Monica Bäckström Volvo Kullings MS 0B 3 2 4 3 12
29 170 Anna-Lisa Fager Opel MK Ramunder 2 3 2 3 2 12
30 156 Ebba Johansson Saab Skövde MK 0B 0B 3 4 3 10
31 152 Johanna Johansson Saab Alingsås MK 2 0B 4 3 9
32 185 Sanna Järnström Volvo Tibro MK Kvänums Järn & Maskin AB 2 3 4 0B 9
33 168 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 3 2 2 0E 1 8
34 154 Julia Johansson Opel Ämk 1 2 1 1V 2 7
35 177 Lars-Göran Thor Saab Ulricehamns MK Thors Motorsport 0E 0E 0E 0

FWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt
1 36 Filip Larsson Saab Varbergs MK 7 7 7 7 7 35
2 44 Victor Johansson Toyota MK Falcon Gullabo rallydäck 0486-21851 7 7 7 7 7 35
3 35 Christoffer Nordqvist Saab Lidköpings Msf Kvänums järn & maskin AB 7 4 5 7 7 30
4 34 Jesper Ahlgren Saab Lidköpings Msf 7 7 7 7 0 28
5 1 Stefan Svensson Saab Lidköpings Msf Kvänums järn 3 5 5 7 7 27
6 10 Joachim Johansson Saab Mora MK Sluggos motorsport 7 0B 7 7 5 26
7 31 Mattias Damgren Saab Hallsberg MK CUSTOM RACING AB 7 5 7 7 0 26
8 38 Marcus Sjögren Opel Tidaholms MK 4 4 4 5 7 24
9 11 Andreas Zälle Saab Lidköpings Msf Nowénmotorsport 7 5 0B 7 5 24
10 39 John Berlin Peugeot Vara MK 4 5 5 5 5 24
11 8 Daniel Roth Saab MK Falcon 5 5 5 5 4 24
12 51 Daniel Blom Saab Hällevadsholms MK 5 4V 7 0S 7 23
13 16 Daniel Rang Saab Vara MK KVÄNUMS JÄRN & MASKIN AB 5 4V 5 5 4 23
14 33 Patrik Nilsson Saab Laholms MK 3 7 5 4 4 23
15 17 Marcus Karlsson Volvo Vara MK 5 4 4 4 5 22
16 12 Kjell-Åke Eriksson Saab Vara MK 4 3 7 3 4 21
17 45 Linus Svensson Saab Lidköpings Msf Kvänums Järn 5 7 1V 5 3 21
18 25 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 4 7 7 0B 3 21
19 22 Mattias Sjögren Saab Tidaholms MK 4 5 2 4 5 20
20 49 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings Msf 4V 7 3 4 0S 18
21 13 Björn Johansson Opel Älvbygdens MK 4 4 0B 2 7 17
22 46 Mikael Granqvist Saab Vara MK Grästorps Glasmästeri 2 5 4 2 4 17
23 40 Kristoffer Fredriksson Saab Årjängs MK 4 3 4 4 2 17
24 18 Anders Johansson Saab Varbergs MK 0S 7 5 3 2 17
25 37 Klas Udd Saab Skene MS 2 7 3 5 0 17
26 23 Niklas Johansson Saab Målilla MK Team Åsa nisses vebotrim 5 5 3 4 0E 17
27 4 Fredrik Johansson Saab Fjärås MK 3 4 5 2 2 16
28 48 Simon Norman Saab Falköpings MK 2 4 4 0B 5 15
29 42 Ove Karlsson Opel Vara MK 5 0B 0E 4 5 14
30 32 Eric Martinsson Opel Sotenäs MK KAREV 0S 3 4 3 4 14
31 50 Stefan Argus Saab Jönköpings MK 3 0B 7 3 1 14
32 19 Tony Roth Saab MK Falcon 0S 5 0B 5 3 13
33 3 Martin Vångendal Saab Laholms MK 3 0E 3 5 2 13
34 9 Robin Andersson Saab Alingsås MK 7 4 2 0B 13
35 47 Oscar Arvidsson Saab Skövde MK 3 1 3 0B 4 11
36 41 Johan Röding Saab Fägre MK 4 0B 4 3 0 11
37 5 Jimmy Andersson Saab Alingsås MK Hagestigs motorsport 5 3 3 0E 11
38 15 Martin Larsson Saab Ulricehamns MK 0B 2 2 3 3 10
39 43 Sebastian Strömberg Saab Vara MK 3 1 2 4 0 10
40 30 Johan Svensson Saab Falköping MK Team Smurfarna 1 3 0B 2 3 9
41 26 Tommy Matiasson Volkswagen Falköpings MK Team Smurfarna 2 0B 4 0VB 3 9
42 24 Patrik Ekblom Saab Tidaholms MK 7 2 0B 0E 9
43 20 Kevin Edström Opel MK Ramunder 2 2 0S 3 1 8
44 6 Filip Evertsson Saab Skövde MK 1 0B 3 3 0 7
45 2 Patric Björling Saab Katrineholms MK 3 3 1 0B 7
46 29 Kim Nilsson Saab Osby MK 0B 2 3 1 0E 6
47 7 Mikael Larsson Saab Kullings MS 0B 0B 5 5
48 21 Simon Eriksson Nissan Falköpings MK 5 0B 5
49 14 Max Hartikka Saab Alingsås MK 1 0B 0E 0E 3 4
50 27 Kevin Thor Saab Ulricehamns MK Thors Motorsport 0E 0E 0E 0

RWD

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt
1 61 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 7 7 7 7 4 32
2 62 Göran Larsson Volkswagen Tidaholms MK 5 7 7 7 5 31
3 97 Andreas Elofsson Volvo Tidaholms MK 5 7 7 4 7 30
4 76 Bobby Axell Volvo Skene MS 3 5 7 7 7 29
5 88 Jimmy Larsson Volvo Tidaholms MK 4 5 4 7 7 27
6 79 Rickard Rang Volvo Vara MK Kvänums Järn & Maskin AB 7 7 4 1 7 26
7 70 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK KP usabilar 7 5 3 5 5 25
8 83 Samuel Andersson Volvo SMK Trollhättan 7 4 5 4 5 25
9 80 Tony Persson Volvo Alingsås MK 4 3 7 7 4 25
10 92 Christer Sundström Volkswagen Eksjö Frc 7 7 0TB 7 3 24
11 94 Marcus Gustavsson BMW Tidaholms MK 7 3 5 7 1 23
12 99 Linus Strömberg Volvo SMK Trollhättan 7 4 0B 3 7 21
13 93 Tim Wretling Opel Hallsbergs MK 2 5 5 5 4 21
14 82 Anders Sundström Volvo Vara MK Grästorps Glasmästeri 3 5 5 5 3 21
15 72 Joakim Persson Volvo Tidaholms MK 4 7 2 0E 7V 20
16 68 Kim Lilja Volvo Eksjö Frc 3 2 5 4 5 19
17 69 Daniel Klar Volvo Tidaholms MK 4 4 2 5 4 19
18 78 Stefan Axell Volvo Skene MS 3 3 7 2 4 19
19 87 Jimmie Sahlberg Volvo Hallsbergs MK 3 5 5 3 3 19
20 98 Alex Jacobsson Cedin Volvo Tidaholm Motorklubb 0TB 7 7 5 0B 19
21 96 Linus Johansson Volvo Alingsås MK 4 0E 4 5 5 18
22 77 Rickard Franzen Volvo Tidaholms MK 5 4 5 0B 4 18
23 86 Jörgen Johansson Volkswagen MK Falcon Gullabo Rallydäck 0486-21851 5 4 2 4 2 17
24 74 Anders Börjesson BMW Alingsås MK 1 3T 3 4 5 16
25 73 Joel Svenlert Thorén Volvo Tidaholms MK 2 3 3 5 2 15
26 63 Kevin Åhlander Volvo MK Ran Askersund 2 2 3 4 3 14
27 104 Rickard Edlund Volvo Tidaholms MK Rickard Edlund 5 5 1 0S 3 14
28 95 Jonas Cedin BMW Tidaholms MK 4 3 4 3 14
29 100 Jesper Larsson Opel Tidaholms MK 5 4 2 3 0B 14
30 102 Sten Persson Volvo Alingsås MK Junkworx 1 2 4 2 2 11
31 64 Michael Claesson Volvo Alingsås MK Michael claesson 4 2 4 0B 1 11
32 71 Björn Persson Volvo Bohus Racing 2 3 4 2 11
33 90 Mattias Nilsson Volvo Laholms MK 1 2 2 3 2 10
34 65 Johan Ydreskog Volkswagen Skene MS 2 1 3 3 1 10
35 75 Johan Johansson Volvo Mariestads MS 5 4 0S 0B 1 10
36 66 Daniel Löwenborg Lund Volvo Nässjö MK Team åsa-nisses vebotrim 2 1 1 3 2 9
37 89 Joakim Fredman Volkswagen Kinds MK 2 1 1 4 8
38 81 Tommy Nilsson Volvo Laholms MK 1 0B 3 0B 3 7
39 105 Lucas Alfredsson Volvo Skene MS 3 0TB 3 0B 0TB 6
40 67 Markus Andersson Volvo Skene MS 3 0E 0E 0E 3
41 85 Martin Blomgren Volvo Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 0B 0E 0
42 101 Michael Johansson Volvo Jönköping MK Barum Racing 0E 0E 0