Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SpeakerHjelms Sverigeresa 2021

Fwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt F E D C B A
1 1 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 7 7 14 1A
2 30 Albin Hysing Opel SMK Dala 7 7 14 2A
3 5 Casper Granfors Saab Kolsva MS Östmarks 7 4 11 1C 1B 3A
4 3 Jimmy Kullander Toyota Finspångs MS 5 7 12 4A
5 32 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 7 7 14 5A
6 2 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 4 7 11 2B 6AE
7 14 Rickard Andersson Opel Eskilstuna MK 7V 5 12 3B
8 25 Pontus Ny Opel Gnesta MK 7 4 11 2C 4B
9 26 Gustaf Ullervik Opel Strängnäs AMS 5 7 12 5B
10 15 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 7 5 12 6BB
11 9 Per Isaksson Opel SMK Sala 5 5 10 1D 3C
12 41 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 7 4V 11 4C
13 56 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 5 3 8 1F 1E 2D 5CB
14 21 Mikael Öberg Opel Fagersta MK 3 7 10 6CS
15 29 Ola Andersson Volvo Siljan BRK 4 4 8 2E 3D
16 38 Sofie Eriksson Saab MK Speed 3 7 10 4D
17 53 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 3 7 10 5D
18 55 Mattias Dahlberg Volvo Skepptuna MK 5 5 10 6DB
19 27 Ludwig Eklöf Opel Eskilstuna MK 5 4 9 3EV
20 7 Victor Ullervik Saab Strängnäs AMS 5 3 8 4E
21 24 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 4 4 8 5E
22 35 Johan Karlsson Saab Skillingaryds MK 1 5 6 2F 6E
23 23 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 4 0E 4 3F
24 47 Hanna Zander Volvo Hällefors MK 3 3 6 4FV
25 4 Jesper Lundqvist Volkswagen Västerås MS 5 1 6 5F
26 13 Tobias Alsing Opel MSK Hammaren 4 3 7 6FE
27 20 Andreas Mattsson Opel Östernärkes RMC 7 1 8
28 34 Madicken Swärdh Toyota Katrineholms MK 2 5 7
29 43 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 2 5 7
30 46 Rasmus Ny Opel Gnesta MK 2 5 7
31 6 Anders Avelin Opel MSK Hammaren 3 4 7
32 37 Per Ström Opel MSK Hammaren 3 4 7
33 49 Tommy Granat Saab Degerfors RC 3 4 7
34 10 Andreas Christiansson Opel Kolsva MS 4 3 7
35 12 Fredrik Hedlund Opel Västerås MS 5 2V 7
36 16 Zackarias Granat Saab Degerfors RC 3 3 6
37 22 Jonatan Sjöstedt Mitsubishi SMK Vingåker 3 3 6
38 17 Annika Isaksson Saab Hofors MK 4V 2 6
39 52 Joakim Holmberg Volvo Strängnäs AMS 4 2 6
40 18 Joel Karlsson Opel MK Orion 0B 5 5
41 57 Kristofer Elsinen Saab Gnesta MK 1 3 4
42 28 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team palm 2 2 4
43 33 Emma Welin Saab Rasbo MK 2V 2T 4
44 51 Johan Morin Saab Västerås MS 2 2 4
45 50 Alexander Welin Volvo Östhammars MK 4 0B 4
46 36 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 1 2 3
47 45 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK 0B 2 2
48 42 Kevin Mattsson Opel Östernärkes RMC 2 0E 2
49 19 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 0
50 58 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 0B 0
51 11 Jerry Uppa Opel Eskilstuna MK 0B 0S 0

Rwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt E D C B A
1 144 Tobias Svärd VW MK Orion 7 7 14 1A
2 103 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 7 5 12 2A
3 118 Benny Karlsson Volvo MK Speed Benny K:s Alltjänst AB 4 7 11 2B 3A
4 117 Dennis Fryksäter Volvo MK Speed 5 7 12 4A
5 113 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 7 5 12 5A
6 121 Magnus Berg Volvo Eskilstuna MK 4 5 9 1B 6AB
7 112 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 7 4 11 3B
8 123 Magnus Wengelin Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 5 5 10 4B
9 119 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 0S 7 7 1C 5BB
10 107 Rasmus Pettersson Volvo Flens MS 2 4 6 1D 2C 6BTB
11 122 Pontus Åkerlind Volvo Flens MS 1 2 3 1E 2D 3C
12 111 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny k:s Alltjänst AB 4 4 8 4C
13 120 Linus Pettersson Volvo Flens MS 5 3 8 5C
14 104 Jens Nilsson Volvo Säffle MC Team rävvålaräjsing 5 4 9 6CB
15 154 Oskar Andersson Volvo Flens MS 3 3 6 3D
16 116 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 2 3 5 4DV
17 108 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 1 3 4 2E 5DB
18 124 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 4 2 6 6DE
19 101 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 1 1 2 3E
20 105 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 2 2 4 4E
21 109 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 0B 1 1 5E
22 110 Tony Parkatti Volvo Kolsva MS 3 0S 3 6EE
23 102 Vesa Ollila Toyota Bohus RC 3 0E 3
24 114 Jonas Larsson Volkswagen SMK Nyköping 0B 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt B A
1 202 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 7 7 14 1A
2 201 Joel Björkman Volvo Flens MS 5 4 9 2A
3 204 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 5 7 12 3A
4 206 Albin Leandersson Saab Kolsva MS 7 5 12 4A
5 208 Erik Jöngren Saab Skepptuna MK 3 5 8 1B 5AB
6 203 Theodor Christiansson Opel Kolsva MS 0B 3 3 2B 6ASB
7 205 Eddie Lund Volvo Säffle MC 4 4 8 3BE
8 207 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 0B 0B 0 4BE